Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21-Tem-2014, 18:21:58   #1
ads by offerswizard sorunu ve çözümü
logii 21-Tem-2014, 18:21:58

Ads by OffersWizard nedir? Ads by OffersWizard reklamları nasıl kaldırılır?

Ads by OffersWizard bir tür adware yani reklam yazılımıdır. Ads by OffersWizard bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısıne yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde Ads by OffersWizard ve Ad Option yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının dışında ve sayfa üstünde olabilir.

Ads by OffersWizard kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

Ads by OffersWizard Ads nedir?

Ads by OffersWizard Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır. Bu reklamlar Ads by OffersWizard Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Ads by OffersWizard Ads reklamlarını tıkladıklarında Ads by OffersWizard reklam yazılımı para kazanır.

Ads by OffersWizard bilgisayarıma nasıl yüklendi?

Ads by OffersWizard reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir.

İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Ads by OffersWizard Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler.

Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Ads by OffersWizard Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

Ads by OffersWizard virüs mü?

Ads by OffersWizard teknik olarak virüs değildir. Ads by OffersWizard , virüs özelliklerine sahip değildir. Ads by OffersWizard ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Ads by OffersWizard virüs olarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Ads by OffersWizard virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Ad by Browser Extension , virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Ads by OffersWizard virüs olarak adlandırılsa da Ads by OffersWizard virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

Ads by OffersWizard kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Ads by OffersWizard kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

Ads by OffersWizard ads kaldırma, Ads by OffersWizard ’ten kurtulma adımları

Ads by OffersWizard ads veya Ads by OffersWizard olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacınız olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

Ads by OffersWizard kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

Ads by OffersWizard kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.


Ads by OffersWizard kaldırma

Ads by OffersWizard programını öncelikle bilgisayarınızdan kaldırmalısınız. Ads by OffersWizard kaldırmak için şu yolu izleyin:

Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

Açılan listeden Network System Driver bulun ve Kaldır'a tıklayın. Eğer listede Network System Driver yoksa ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz.

Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

cemkaraEvet arkadaşlar bu aralar bana dadanan reklam bu tamam eyvallah ben burdan hallettim fakat hala ref5'e girerken üstte cıkıyor tamamen nasıl engelleyebilirim, adblock gibi bi program varmıdır bunu engellicek, çok sacma bır reklam amk sayfanın yarısını kapatıyor..

 
logii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
logii
Üye
Üyelik tarihi: Haz 2011
Nerden: Orion
Mesajlar: 487
Görüntüleme:
Alıntı ile Cevapla