Ref5 Güncel Forum  

  Ref5 Güncel Forum > ref5.net > Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler
Şifrenizi mi unuttunuz ?

Konu Kapatılmıştır
NOTICE Dikkat: Görüntülemekte olduğunuz konu eski bir konudur. Konuya son mesaj 1918 gün önce yazılmış. Lütfen gerekmedikçe eski konuları hortlatmayalım.

 
Seçenekler Arama Stil
15-Tem-2011, 14:23:30   #21 (permalink)
Üye
 
Apachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1911 / Şub 2011
Mesaj/konu: 1.828 / 217
Ref: 8 / 754
Seviye: Apachi hiç refi kalmamışApachi hiç refi kalmamışApachi hiç refi kalmamışApachi hiç refi kalmamışApachi hiç refi kalmamışApachi hiç refi kalmamışApachi hiç refi kalmamış
Standart

ENGELLİ GÖZÜYLE DÜNYA
Ben annemin karnındayken yani ayrı bir dünyada yaşarken, yeni bir hayata gönderiliyordum, onuda anne karnından çıkınca görecektim. anne karnından çıkınca dünya her çocuğa araştırıcağı,keşfedeceği, farkına varacağı, zenginliği olan bir hayatı soluyacaktım. ve bi o kadar bilgi bolluğu içindeydim yavas yavas gelistikce, bilgileri ,büyüyünce kendı kişisel süzgecimizden geçirip bizim gelişmemizde, toplumsal ortamda kişiligimize tanpon oluyordu.
Her insan meraklıdır araştırmak kesfetmek ıster ,doğarken anne babamızın yüzlerine ağızlarına her bölümünü inceliyordum, 50 yıl belki 20 yıl sonraki kendi halime bakıyordum belkide, o bakışlarımızla, nesnelere olsun farklı açılardan bakıyordum. merak duygusunun ,keşfetme duygusunun ,bilgi edinme duygusunun zevkine o yaşta tecrübe ediniyordum, doğarken yeni dünyayı kesfetmeyi çocukluktan geliştiriyordum.
Her neyse ben doğarken anne , babama , doktorlara ve topluma göre ben yanlış doğmuştum topluma göre ben bacaktan engelliydim ,doktorların ve toplumun deyişiyle özürlüydüm bacağım yoktu ewet bir parçam yoktu. anne ve babam da içlerindeki o üzüntüyü görebiliyordum. sanki üzüntüleri neden bizim çocuğumuz, neden bunlar, olur gibi üzüntü çerçevesi içindeydiler sanki , ama ben üzüntülerine anlam veremiyordum neden insan sebebsiz yere kendi kendine acı içine sokabilir diye düşündüm. bana göre yeni bir dünyadaydım ,yeni keşifteydim ,bu anlamsızlık nedendi bir an korktum annem ve babamın o üzüntüsü görünce, büyüyünce sebebsiz acılara kendime çile çektirecekmiydim, bendemi böyle olucaktım. ''sebebsiz acı'' neden yetişkinler böyle acı içindeydiler neden acıya sebesiz yere ihtiyaç duyuyorlardı, dünyanın olanaklarını dünyanın zenginliğni yeni yaşamın büyüsünü aramak içinde olmamak neden di, sanki yetişkinler bana duygusal engelli gibi geliyordu, zaman içinde geliştikçe toplumun içine girdikçe toplumun bakış açısı bana bambaşkaydı. üzüntü,acıma ,acı görüyordum yüzlerinde, sanki zorla bana o sebebsiz acıyı bana zorla empoze etmeye çalışıyorlardı, kelimlerle ifade etmiyorlardı ama yüzleri, gözleri kelimelerden daha ağır basıyordu
Hayatımın gelişme baharındayıdm etrafı keşfediyor, bilgileniyor , yeni arkadaşlar ediniyordum ayaklarım olmasa bile ellerimle bastıgım topragı bir başka hissediyordum, bambaşka bir açıdan bakıyordum --AN'IMI -- değerlendiyordum tuttuğum çiçek ,kokladığım hava, içtiğim su ayrı bir anlam taşıyordu ve birçok zenginlikleri keşfetmek istiyordum. bilgi açlığı yaşıyordum geliştikce bilgi açlığım gelişiyor, o bilgilerle dünyaya bir başka bakıyordum. toplum benden örnek alarak ,yaşamımı örnek alarak günlük yaşamdaki acizliklerini bastırıyorlardı, neden bana ve diğer engellilere ihtiyaç duyuyorlardı, acizliklerini yenmek için , neden bir örneğe ihtiyaç duyuyorlardı , benim için onlara verdiğim moral benim için gurur verici birşeydi, beni kahraman hissetiriyordu ama bu moral desteğine ihtiyaçları yoktu yeterki içlerindeki sebesiz acıyı , kini ,nefreti, içinden atmak tan geçiyordu yaşamı ve anı mı gereksiz duygulara yer vermiyordum. Dünyadaki başarılarımı ,amaçlarımı, hedeflerimi bu duygulara yer vermiyerek, yapacağım yada yaptığım işte ,sevgimi , saygımı, değerimi vererek yapıyordum. benim için bu dünyanın zenğinliğini keşfetmenin bir anahtarıydı, bacağım olsun yada olmasın, ellerim olsun yada olmasın , dünyadaki başarım olumlu düşünmem, dünyanın verdiği olanaklardan ve anı yaşamaktan geçiyordu.
Bazı insanlar başarılarımızı ulaşılamayacak bir yetenek olarak görüyorlar, Hiçbirşey ulaşılamayacak değildir. tek anahtarı gönülden sevgi ve saygı vermekti yapılacak her işe, umarım bütün insanlar bu anahatarı keşfederler , ki tüm insanlar bu anahtara sahip olacaklardır yürekten inanıyorum.
Yazımı bi hikayeyle sonlandırmak istiyorum: Adamın biri kel olma yolunda ilerliyormuş, aynaya her geçtiğinde saçında bir azalma görüyormuş ve sonunda 2-3 tel saçı kalmış, aynaya bakmış aaa ne güzel ikitane saçım kaldı, yarın ertesi gün tekrar bakmış aa son birtane kalmış ve ertesi gün tamamen kel olunca oleyy kel oldum diye bağırmış.
Bakmasını ve Görmesini bilirsen dünya herkes için bir zenginliktir...
REF5 Kompozisyon Yarışması! REF Ödüllü ! [SONUÇLANDI]

Konu Karqasa tarafından (18-Tem-2011 Saat 12:25:38 ) değiştirilmiştir.
 
15-Tem-2011, 15:22:07   #22 (permalink)
Üye
 
Chris23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7187 / May 2011
Yer: Sin Tokatı
Mesaj/konu: 1.739 / 89
Ref: 7 / 5
Seviye: Chris23 forumda seviliyor
Standart

Yüce rabbimiz herkesi eşit yaratmıştır.Bilinki onların engeli bizden daha aşşağıda olmalarını sağlamıyor.Engel'siz'ler de bu dünyada bizimle eşit yaşamayı hak ediyor.Eğer kendimizi onlardan üstün sayıyorsak bilinki yanılıyoruz.Ahiret zamanında hesabını veremeyeceğimiz davranışlardan kaçınalım.

Onların da bu dünyanın zevklerini tatmaya hakları vardır.Bazı toplumlar onları iterek,dışlayarak toplum içine katmayı değilde toplum dışında yalnız başlarına kalmalarını sağlıyorlar.Eğerki biz onlara bizden biri gibi yaklaşırsak,onların dünyaya bakış açılarını değiştirmiş oluruz.

İnsan kendini asla engelli olarak görmez ama unutmayınki 10 saniye sonrasının bile garantisi yokken nedir bu emin olma durumu.Engelli kardeşlerimizin bir nebzede olsa engellerini taşımaya çalışalım o zaman gerçek güzelliğin duygusunu tatmış olabiliriz.
Saygılar chris23.
 
15-Tem-2011, 15:35:21   #23 (permalink)
Forum Uzmanı
 
Xir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #6158 / May 2011
Yer: li
Mesaj/konu: 3.363 / 158
Ref: 13 / 2349
Seviye: Xir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyor
Standart

ENGELLİ

Aslında Engelli bir tek söz değildir.İnsana bir çok şeyi anlatır.Engelli Sözünün arkasında bir çok umut,başarı,hayat sevinci vardır.Bunu gören insan azdır hangi gözle baktıgın önemlidir.Onu tanıdıkca kendinden utandıgında olur.Yapamadıgını durmadan denemesi birgün olucagı umudunu bırakmaması.Kendi sınırlarını zorlaması (ben şuana kadar zorladıgımı hatırlamıyorum.).

Aslında kendine engeli diyen biri engelidir.(Kompozisyon yazmayı beceremem bukadar oldu.)
 
18-Tem-2011, 19:13:57   #24 (permalink)
Banned
 
kartal785 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #2580 / Şub 2011
Yer: Düşler Tarlasından
Yaş: 37
Mesaj/konu: 2.257 / 96
Ref: 0 / 617
Seviye: kartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyor
Standart

NEDİR; ASIL İNSANI ENGELLİ KILAN?

REF5 Kompozisyon Yarışması! REF Ödüllü ! [SONUÇLANDI]

Ne kadar zor bir durumdur engelli olmak... Engelli olup da istediği bir şeyi hakkıyla yapamamak... Aslında önemli olan vücudunuzun bir uzvunun tam ya da kısmen görevini yapamamış olması mıdır engelli olmak? Ya da hayatta kendini engelli olarak şartlandırıp; isteklerini bir türlü yerine getirememek midir yanlış olan?
Çoğu zaman sağlıklı bireyler önlerinde bir engel ya da zorluk çıktığında; kolayca pes etmeyi seçerek yapmak istedikleri işte başarılı olamaz ve böylece de kendi engellerini kendileri ortaya çıkarır.

Bazen de bir insan vardır ki; doğuştan geçirdiği bir hastalık ya da kazadan ötürü engelli durumdadır... O insan bütün her şeye karşı gelir, hiçbir şeyi takmaz ve kendisini öyle geliştirici bir noktaya taşır ki; var olan engelli durumunu bir anda yok ederek bir başarı öyküsü ortaya çıkarır... İçindeki azim, kazanma arzusu ve iradesi ile bunu başarmıştır; yoksa hiçbir şekilde bulunduğu fiziksel ya da psikolojik durum değildir buna engel olan... Herhangi bir kusru olmayan insanlar da yapılanları gördüğünde; ellerinde bir alkış, yüreklerinde ise bir anda bir sevgi doğar kuşkusuz... Ne kadar başarılı olduklarını düşünerek -durumunu da göz önünde bulundurarak- takdir etmeyi yeğlerler... Engelli olan o insan da başardığını ve bunun insanlar tarafından tescil edildiğini gördüğünde ise içinde inanılmaz bir sevinç gün yüzüne çıkar... Artık o insan bütün engelleri hem kendi içerisinde hem de insanların gözleri önünde başarmış, haklı bir gurur yaşamış ve yaşatmıştır.
Biz insanlar çoğu engelli insanları gördüğümüz zaman halimize şükrederiz... Engelli olmanın ne kadar zor bir durum olacağını hiç düşünmeyiz ya da bilinçaltımızda düşünmemeyi tercih ederiz... Aslında bu bile bizim için bir engel teşkil ederek kendimizden ve o insanlardan kaçmak isteyip; korkuya kapılmamıza çoğu zaman neden olur.

Yapmamız gereken belki de en önemli şey; engelli olan insanları gördüğümüzde onları anlamaya çalışıp yardımcı olmak ve onları motive edici, yaşam kalitelerini artırıcı davranışlar içerisinde yer alsak çok mu bir şey yapmış oluruz? Evet değerli Ref5.net üyeleri; yarışma kurallarında da belirtildiği gibi yaşadığımız bu hayatta aslında hepimiz "Bir engelli adayıyız" Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız!.. Onlara yapmak isteyeceğimiz küçük bir teşekkür, moral ya da maddi gücümüz eğer varsa şayet; vereceğimiz desteklerle onları çok mutlu edeceğimizden hiçbir şüphe yok... Hadi hep birlikte engelleri kaldıralım! Hem kendi içimizde hem de çevremizde gördüğümüz o engelli insanlar içerisinde.

***

NOT: Komposizyon yazımının tamamen şahsıma ait olduğunu taahhüt ederim… Hiçbir şekilde başka yerlerden (google, yazılı kaynaklar vb.) alıntı kesinlikle değildir… Diğer arkadaşlara da başarılar ve Saygılar!..

kartal785-ref5.net

Konu kartal785 tarafından (18-Tem-2011 Saat 19:24:09 ) değiştirilmiştir.
 
20-Tem-2011, 12:47:12   #25 (permalink)
Yönetici
 
Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5326 / Nis 2011
Yer: Kayseri
Yaş: 21
Mesaj/konu: 12.387 / 690
Ref: 0 / 18823
Seviye: Hakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyor
Standart

Katılım bitti , sonuçlar en yakın sürede açıklanacaktır !
 
20-Tem-2011, 13:38:50   #26 (permalink)
Yönetici
 
Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5326 / Nis 2011
Yer: Kayseri
Yaş: 21
Mesaj/konu: 12.387 / 690
Ref: 0 / 18823
Seviye: Hakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyor
Arrow REF5 Kompozisyon Yarışması! Kazanan "?"

Merhaba REF5.net;

REF5.net kompozisyon yarışması'nda dereceye girenler belli oldu
İşte sonuçlar
  • Kartal785 = 2000 REF
  • Apachibebetto = 750 REF
  • Değişik = 250 REF
Dereceye girenleri tebrik ediyoruz..
Ödülleriniz en kısa sürede Panelden gönderilecektir.
@edit: Ödüller gönderilmiştir !Katılan ve emek harcayan arkadaşlarada ufak hediyeler gönderilmiştir..


İyi forumlar

Konu Hakan tarafından (20-Tem-2011 Saat 14:08:40 ) değiştirilmiştir.
 
20-Tem-2011, 13:40:28   #27 (permalink)
Forum Master
 
DeğişiK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #3860 / Mar 2011
Mesaj/konu: 4.316 / 138
Ref: 12 / 1020
Seviye: DeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyor
Standart

teşekkürler katılan arkadaşlara kazananlarıda tebrik ederim
Kobra_FighterTR nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Değişik = 200 REF

edit:konuda 3. ye ödül 250 yazıyor yanlış mı

Konu DeğişiK tarafından (20-Tem-2011 Saat 13:47:19 ) değiştirilmiştir.
 
20-Tem-2011, 13:52:26   #28 (permalink)
Yönetici
 
Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5326 / Nis 2011
Yer: Kayseri
Yaş: 21
Mesaj/konu: 12.387 / 690
Ref: 0 / 18823
Seviye: Hakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyor
Standart

değişik nickli üyeden alıntı Mesajı göster
teşekkürler katılan arkadaşlara kazananlarıda tebrik ederim
edit:konuda 3. ye ödül 250 yazıyor yanlış mı

50 eksik yazmışım alt tarafı ne olacak


Düzelttim
 
20-Tem-2011, 13:56:20   #29 (permalink)
Forum Master
 
DeğişiK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #3860 / Mar 2011
Mesaj/konu: 4.316 / 138
Ref: 12 / 1020
Seviye: DeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyorDeğişiK refe ref demiyor
Standart

Kobra_FighterTR nickli üyeden alıntı Mesajı göster


50 eksik yazmışım alt tarafı ne olacak


Düzelttim

zaten sorun değil de bence ödül dağıtımları yanlış ve dengesiz niye öyle yapıyon düşüncen nedir

Konu DeğişiK tarafından (20-Tem-2011 Saat 14:58:05 ) değiştirilmiştir.
 
20-Tem-2011, 14:01:25   #30 (permalink)
Yönetici
 
Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5326 / Nis 2011
Yer: Kayseri
Yaş: 21
Mesaj/konu: 12.387 / 690
Ref: 0 / 18823
Seviye: Hakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyor
Standart

değişik nickli üyeden alıntı Mesajı göster

zaten sorun değil de bence ödül dağıtımları yanlış ve dengesiz abi niye öyle yapıyon düşüncen nedir

Ümit abi ödülleri ayarladı ve ödüller bence gayet dengeli
 
Konu Kapatılmıştır


Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
REF5.net Video Yarışması V2 [3000 REF Ödüllü] Hakan Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler 36 25-Mar-2012 14:50:16
1000 Güzel Yüz Yarışması ! [REF Ödüllü] Legolas Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler 1005 23-Tem-2011 21:56:57
Ref5.net Counter Strike 1.6 Turnuvası [SONUÇLANDI] Hakan Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler 189 5-Tem-2011 08:44:33
Ödüllü Ref butonu yarışması Kristanna Loken Duyurular 132 29-Haz-2011 15:20:56
Ödüllü IQ Testi Yarışması BayRaaK Sonsuz muhabbet 15 17-Nis-2011 14:04:52

bursa escort konya escort ankara escort bayan malatya escort antalya escort sivas escort elazig escort canakkale escort sanliurfa escort izmit escort izmir escort bursa escort bayan konya escort bodrum escort ankara escort kayseri escort antalya escort porno

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:30:05.

Teknik bilgiler Forum Bilgileri Yasal Uyar�
Powered by vBulletin
www.ref5.net
Forumu daha h�zl� kullanabilmeniz i�in google chrome taray�c�s�n� �neriyoruz.
ref5.net onay almaks�z�n iletilerin payla��ld��� bir forum sitesidir.
5651 say�l� yasaya g�re do�abilecek t�m sorumluluklar mesaj� yazan ki�iye aittir.
Her t�rl� �ikayetlerinizi �leti�im b�l�m�ne belirtebilirsiniz.
Yandex.Metrica

ankara escort vpills gold En yeni bodrum escort Kızların Sitesi. mobil porno bağlama buyusu porno izle izmit escort , izmit escort İstanbul Halkalı bölgesinde bulunan halkalı escort bayanların numaraları.
Ayrıca referens verdiğimiz diğer bir site escort bayan kelimesinde üst sıradadır. halkalı escort

Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.2