Tekil Mesaj gösterimi
14-Tem-2011, 18:58:28   #17 (permalink)
Ugurus
Üye
 
Ugurus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #8629 / Tem 2011
Yer: Samsun
Mesaj/konu: 692 / 37
Ref: 6 / 173
Seviye: Ugurus üyeler tarafından tanınmaya başladıUgurus üyeler tarafından tanınmaya başladı
Standart

Toplumsal Duyarlılık
Toplum içinde beraber yaşadığımız milyonlarca engelli vatandaşımız yıllarca dışlanmış veya dışlanılmış hissettirilerek sadece kendi imkanlarında yaşatılarak toplumdan uzak bir şekilde yaşamaya mahkum ediliyorlar.
Toplumsal olarak artık bu mahkum edilmenin, dışlanmışlıkların önüne geçildiğini bireylerin,kurumların,devletin çalışmalarında pozitif gelişmeler olduğunu söylemekte mümkün.Yardımsever bireylerin gözle görülür veya gözle görülmeyen yardımları,kurumların engelli bireyleri bütünsel bir birey görerek onlar üzerinden özel çalışmaları,devletin ise ülkenin her bir alanında toplumla iç içe yaşamaları için kolaylıklar sunacak projeler geliştirip uygulaması hem bizler adına hem de engelli vatandaşlarımız adına sevindirici bir husustur.
Hepimiz geleceğin engelli adaylarız. Herkes üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getirdiğinde çift taraflı engeller kalkacaktır.Onlara bir nebze yardımcı olmak istiyorsak, acıyarak yaklaşmak yerine ‘’balık vermek yerine,balık tutmayı öğretmeliyiz’’ ki kabiliyetleri doğrultusunda becerilerini ortaya çıkaracak iş olanakları sunarak üretken ve yararlı bireyler olarak toplumda yer edinebilirler.

Konu Karqasa tarafından (18-Tem-2011 Saat 12:16:15 ) değiştirilmiştir.