Tekil Mesaj gösterimi
13-Tem-2011, 17:50:21   #14 (permalink)
WANTED
Üye
 
WANTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #6851 / May 2011
Yaş: 25
Mesaj/konu: 1.647 / 208
Ref: 36 / 14526
Seviye: WANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyorWANTED refe ref demiyor
Standart


Kaldırın Butun Engelleri

Engelliler vucutlarindaki organlarin bazilari yada yarisi iş görmez ise bunlara engelli denilir. Engelli olmak bazen doğuştan gelen bir hastalik bazen ise bir kaza sonucu meydana gelmektedir. Bazı engelliler zihinsel bazilari ise fizikseldir.

Zihinsel engelliler akıl sağlıkları yerinde olmayan konuşamayan anlayamayan insanlardir.Bazilari sadece konuşamaz ama söyleneni anlar. Bazilari ise yaşlari çok büyük olmasina rağmen 10 yaşında çocuklar gibidirler.

Fiziksel engelliler ayak sakatlığı, kol sakatlığı, körluk, sağır ve dilsizlik olarak sıralayabiliriz. Bazi sakatlıklarınn cözumu vardir örneğin: ayak sakatlığı protez takılabilen bazi insanlar görmuştum tabi bu maddi bir duruma bakar ve sakatlığın kritik durumuna eğer çok fazla sorun var ise protez iş görmez.


Engelli olmanin başlica sebeplerinden birisi trafik kazalaridir. Yaya olarak yolda gittiğimiz sırada bir arabanin bize çarpması sonucunda sakat kalabiliriz yada beyine zarar gelebilir akıl sağlığımız yitirebiliriz. Engellilere herzaman destek olmalıyız biz insanlara duşen en büyük görevlerden biriside budur anlamiyor söylemiyor diye ezip geçmemeliyiz bir engelide biz koymamalıyız elimizi uzatarak berki onlar için tum engelleri aşmışız demektir.

Konu WANTED tarafından (15-Tem-2011 Saat 01:39:49 ) değiştirilmiştir.