Tekil Mesaj gösterimi
2-Ağu-2011, 14:34:40   #34 (permalink)
Black
Üye
 
Black - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7496 / Haz 2011
Yer: Essos
Mesaj/konu: 1.286 / 83
Ref: 0 / 232
Seviye: Black forumda seviliyorBlack forumda seviliyorBlack forumda seviliyor
Standart

Yazıma başlamadan önce Tüm Ref5 ailesine merhabalar..

Ref5 ile tanışmam diğer arkadaşlardan biraz farklı oldu.

Bir Haziran akşamıydı. Bilgisayarımın Virüs programının yetersiz olduğunu düşünüyordum. Bilgisayarım virüs doluydu.

Bilgisayarıma yeni bir virüs programı arıyordum. Aradım, aradım. Artık nerdeyse Bilgisayarı kapatacaktım. Son bir umut olarak bir aramaya bastım. O zamanlar nicki Akıncı olan BlackVirüs adlı yöneticimizin Kaspersky Pure konusunu Google dan arama yaparken buldum. Hemen foruma üye oldum. Ve virüs programını indirip keyleri aktif ettim. Biraz şu sitede göz gezdireyim dedim. En çok dikkatimi çeken bölüm Cracking, Phishing kategorileriydi. Bölümleri inceledim. Phishing konusunu uygulamaya koymasamda çok iyi bir biçimde anladım. Geldi sıra Cracking'e. Ama bu Cracking bana biraz karmaşık gelmişti. O sıralarda da işlerim yoğun olduğu için Cracking'e fazla bakamamıştım.

Ve en can alıcı kategoriyi gördüm. "Premium Hesap Dağıtımı." . İlk olarak bölüm kurallarını okudum. 3 Gün Üyeliğimin geçmesini bekledikten sonra ilk account'um stifler Mod tarafından gönderildi. Bu gönderim gerçekleştiğinde Account Panelinide öğrenmiştim..
Özellikle kendine özgü sistemleri; +ref , phisher cp, Ref Market , Account Gönderim paneli vb. bu siteye olan bağlılığımı arttırmıştı.
Şansımında yaver gitmesiyle aldığım accountların süresi uzun süre uzatıldı.

Forumda artık üye olmak için Davetiye Sisteminin başlamasıyla ne kadar şanslı olduğumu düşündüm. Ve forumda daha aktif olmak istiyordum.
Ancak 28 Haziran tarihinden itibaren bir süre Yurtdışına çıkmam gerekti. 19 Temmuzda Yurtdışından dönüşümün ardından tekrar Ref5.net macerası kaldığım yerden devam edecekti.
Forumda iyice aktif olmaya başladım. 22 Temmuz gecesinde ref5.net Alexa dayanışması konusunu okudum, ve o günden itibaren hergün alexa dayanışmasında 1 saat uygulamaktayım. İlk refimde oradan geldi ve ilk 10 refimle avatar ekledim. Bu aktifliğimin sonucunda kendime güvenerek 31 Temmuz Pazar'ı 1 Ağustos Pazartesi'ye bağlayan gece Koordinatörlük başvurumu yaptım.
Yazımın arka kalan kısımlarında belirttiğim gibi beni Ref5 bağlayan , diğer forumlarda alamadığım tadı veren şey kendine özgü sistemleri olması ve çok düzenli işlemesiydi.

Bu düzenin ve sistemlerin oluşmasında emeği geçen tüm Admin, Yönetici, Moderatörleri kutlamak isterim. Hiçbir resmi dil kullanmadan, konulara bir user gibi cevap yazabiliyorlar. Ve bunu Kuralları Uygulayarak yapıyorlar.

Uzun lafın kısası benim için 4 Haziran 2011'de başlayan Ref5.Net macerası uzun süre devam edeceğe benziyor. Bugün düşünüyorum da iyiki bu foruma üye olmuşum, iyi buradayım, iyi varsın Ref5..