Tekil Mesaj gösterimi
2-Ağu-2011, 22:32:00   #19 (permalink)
oFLidu
Ref5 Alimi
 
oFLidu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #61 / Ağu 2010
Yer: [Trabzon/OF] ~ Mersin
Mesaj/konu: 6.553 / 586
Ref: 17 / 2010
Seviye: oFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyor
oFLidu isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

Katılımcı herkese duygularını bizimle paylaştıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yarışma sonucu Şöyledir:

1.

.ĐỆǻȚђ ĄŇGξŁ nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Ref 5 Aklımıza ne gelebilirki.İlk katıldığım gün doğrusu içimde ne bir heyecan nebir ön yargı vardı.Sadece premium almaktı.Hatta premium istedigimde acemiligimden 'Premiumu verin söz çalışıcam' diye bir cümle atmıştım ortaya.Acemiliğime verin.Ama sonra anladımki burası diğerlerinden farklı.Burdaki üyeler karşılıksız birşey yapmak için gözyummuş.Diğerleri öylemi.Bir yardım için bile rep veya ref verirsen yardım ederim.Nedir bu cümle ref5 te böyle birşey duydunuzmu soruyorum size.Ref 5 i anlamak değil yaşamak lazım.Pek olmadı burayı tanıyalı ama alıştım diyebilirim.Geçen gün oturuyorduk pc başında.Arkadaşım burda ne geziyorsun gir facebooka dedi.Burası benim 2. ailem diyince şaştı kaldı deli gözüyle baktı bana.İşte ref 5 te olmak böyle birşey.
Konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum teşekkürler ref5.net ailesi.
SOn olarak bir akrostij bunları yazarken dilime dolandı.
Ritimleri duymaksızın
Enflasyona bakmaksızın
Fakir zengin ayrımı yapmaksızın
5 10 15 ayrımı yapmaksızın Seviyoruz seni ref5.

2.

abcelikten nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Yazıma başlamadan önce Tüm Ref5 ailesine merhabalar..
Ref5 ile tanışmam diğer arkadaşlardan biraz farklı oldu.
Bir Haziran akşamıydı. Bilgisayarımın Virüs programının yetersiz olduğunu düşünüyordum. Bilgisayarım virüs doluydu.
Bilgisayarıma yeni bir virüs programı arıyordum. Aradım, aradım. Artık nerdeyse Bilgisayarı kapatacaktım. Son bir umut olarak bir aramaya bastım. O zamanlar nicki Akıncı olan BlackVirüs adlı yöneticimizin Kaspersky Pure konusunu Google dan arama yaparken buldum. Hemen foruma üye oldum. Ve virüs programını indirip keyleri aktif ettim. Biraz şu sitede göz gezdireyim dedim. En çok dikkatimi çeken bölüm Cracking, Phishing kategorileriydi. Bölümleri inceledim. Phishing konusunu uygulamaya koymasamda çok iyi bir biçimde anladım. Geldi sıra Cracking'e. Ama bu Cracking bana biraz karmaşık gelmişti. O sıralarda da işlerim yoğun olduğu için Cracking'e fazla bakamamıştım.
Ve en can alıcı kategoriyi gördüm. "Premium Hesap Dağıtımı." . İlk olarak bölüm kurallarını okudum. 3 Gün Üyeliğimin geçmesini bekledikten sonra ilk account'um stifler Mod tarafından gönderildi. Bu gönderim gerçekleştiğinde Account Panelinide öğrenmiştim..
Özellikle kendine özgü sistemleri; +ref , phisher cp, Ref Market , Account Gönderim paneli vb. bu siteye olan bağlılığımı arttırmıştı.
Şansımında yaver gitmesiyle aldığım accountların süresi uzun süre uzatıldı.
Forumda artık üye olmak için Davetiye Sisteminin başlamasıyla ne kadar şanslı olduğumu düşündüm. Ve forumda daha aktif olmak istiyordum.
Ancak 28 Haziran tarihinden itibaren bir süre Yurtdışına çıkmam gerekti. 19 Temmuzda Yurtdışından dönüşümün ardından tekrar Ref5.net macerası kaldığım yerden devam edecekti.
Forumda iyice aktif olmaya başladım. 22 Temmuz gecesinde ref5.net Alexa dayanışması konusunu okudum, ve o günden itibaren hergün alexa dayanışmasında 1 saat uygulamaktayım. İlk refimde oradan geldi ve ilk 10 refimle avatar ekledim. Bu aktifliğimin sonucunda kendime güvenerek 31 Temmuz Pazar'ı 1 Ağustos Pazartesi'ye bağlayan gece Koordinatörlük başvurumu yaptım.
Yazımın arka kalan kısımlarında belirttiğim gibi beni Ref5 bağlayan , diğer forumlarda alamadığım tadı veren şey kendine özgü sistemleri olması ve çok düzenli işlemesiydi.
Bu düzenin ve sistemlerin oluşmasında emeği geçen tüm Admin, Yönetici, Moderatörleri kutlamak isterim. Hiçbir resmi dil kullanmadan, konulara bir user gibi cevap yazabiliyorlar. Ve bunu Kuralları Uygulayarak yapıyorlar.
Uzun lafın kısası benim için 4 Haziran 2011'de başlayan Ref5.Net macerası uzun süre devam edeceğe benziyor. Bugün düşünüyorum da iyiki bu foruma üye olmuşum, iyi buradayım, iyi varsın Ref5..

3.

kartal785 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
FARKIDIR DİĞER SİTELERDEN ONU AYIRAN!..
Ref5.net daha önce yayınlanan forum sitelerinden çok farklı bir noktada olduğunu öncelikle belirtmek isterim… Forum sitelerinin insanlara yardım ve bir çeşit paylaşım alanı olduğu göz önüne alınırsa; ref5.net gün geçtikçe diğer sosyal platform sitelerine olan rağbetin içerisinde kendisine ayrı bir bölüm açmış durumda… Sitede yer alan bütün konuların düzenli bir şekilde kafa karışıklığına girmeden betimlenmesi ve bunlar arasındaki uyumun gözle görülebilir derecede ergonomik bir şekilde yapılmış olması çok önemli bir kıstas... Site tasarımında background renginin siyah olması ve algı konusunda fazla yorucu olmayan bir nokta ile hareket edilmesi kullanıcılara da rahat bir sörf alanı ortaya çıkarmış.
Konuların son derece kolay bir şekilde açılması, kayıtlı üyelerin özellikle destek konusunda gösterdikleri çaba ve bu çabanın karşılığında gönülden kopan ref sistemi yardım ve mükâfat anlayışının karşılıksız kalmayacağının da güzel bir karşılığı olsa gerek…
Yönetimin üyelerine duyurmak istediği haberleri duyurular bölümünden açıklaması ve gerekli uyarıların bu bölüm altında yapılmış olması ise güzel bir düşüncenin örneği… Aynı bölüm altında yapılan istek ve önerilerin yönetim tarafından dikkate alınması ise demokratik bir ortam yaratmak istemelerinin en büyük kanıtı…
“Dünyanın En Büyük Premium Account Paylaşım Platformu” sloganı ile yola çıkan Ref5.net’i diğer forum sitelerinden ayıran en önemli özelliği; şüphesiz account paylaşımlarının üyelere özel bir şekilde pm yolu ile ulaştırılmaya çalışılması... Bilindiği üzere net üzerinde yapılan çoğu paylaşımların; fileserve, rapidshare, hotfile gibi upload sitelerinde kendisine yer bulması kullanıcıların da çoğu zaman paralı birkaç hesap almasını zorunlu kılıyordu… Ref5.net güvendiği üyelerin imdadına bu konuda yetişerek kullanıcılarını büyük bir yükten kurtarıp; büyük bir övgüyü de yeterince hak ediyor… Account hesaplarının üyelerin durumu da göz önünde bulundurularak moderatörler tarafından dikkate alınarak cevaplandırılmaya çalışılması; üyelerine verdiği değeri apaçık ortaya koymakta… Account panelinden hesaplarının kontrol edilmesini istenmesi ise bence güzel bir ayrıntı olarak kendisine yer bulmuş…
Sitede yer alan; Program, Biyografi, Gündem, Teknoloji, Spor, Sinema, Mizah gibi kişiye özel ilgi çekici bölümlerin olması ise insanların gelişimine katkıda bulunduğu gibi sosyal bir ortamın da oluşmasına katkıda bulunuyor… Özellikle destek konusunda yazılan soru ve sorunlara; hem üyelerin hem de yönetimin hızla cevap vermesi ise sitenin paylaşımcı ve yardımsever özelliğini ortaya çıkarıyor… Yapılan yarışmaların gündemde olması ile her üye elinden geldiğince bu yarışmalarda hünerlerini göstermeleri ve kazanan üyelerin ödüllendirilmesi ise ayrı bir motivasyon kaynağı…
Forum sitesi gün geçtikçe artan üye sayısını şimdilik davetiye sistemi ile harekete geçirmiş olsa bile yeni uygulamaları ile kaliteyi de artırarak yoluna emin adımlarla ilerleyeceğinden bu satırları yazanın hiçbir şüphesi yok…
Siteyi nereden gördün diye sorulacak olursa da; küçük bir google araştırması demek sanırım doğru olur. 1.yılını dolduran siteye içtenlikle başarılarla dolu nice yıllara demek en büyük temennimiz!
Değerlendirme :
Tasarım ve Ergonomi : 5
İçerik ve Kalite : 5
Paylaşım ve Yardımseverlik : 5
Kurallara Dikkat Edilmesi : 5
Yani bilindiği üzere Ref5.net
***
Yazı farklı bir dil kullanılarak tarafımdan yazılmıştır… Umarım yönetim diğer yarışma sonuçlarını dikkate almadan adil bir uygulama gerçekleştirir. Saygılar
ref5.net / kartal785

Refleriniz gönderilmiştir. Alınan reflerde görünmez.
__________________
BORDO MAVİ renkleri asaletin eseri TRABZONSPOR.