Ref5 Güncel Forum  

  Ref5 Güncel Forum > ref5.net > Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler
Şifrenizi mi unuttunuz ?

Konu Kapatılmıştır
NOTICE Dikkat: Görüntülemekte olduğunuz konu eski bir konudur. Konuya son mesaj 1753 gün önce yazılmış. Lütfen gerekmedikçe eski konuları hortlatmayalım.

 
Seçenekler Arama Stil
4-Ara-2011, 15:24:32   #11 (permalink)
Üye
 
NeC*rOtH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #9799 / Kas 2011
Yer: Somewhere I Blong
Mesaj/konu: 1.813 / 64
Ref: 7 / 576
Seviye: NeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyor
NeC*rOtH - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Ata + tÜrk => 1881-193∞
__________________


Ağzında çiğnediği kağıdı Rotring kalemle bize atan da en yakın dostlarımız değil miydi?

 
6-Ara-2011, 14:04:16   #12 (permalink)
atıldı
 
lacromain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5198 / Nis 2011
Yer: Mersin
Yaş: 24
Mesaj/konu: 1.216 / 152
Ref: 0 / 499
Seviye: lacromain için ters giden bişeyler varlacromain için ters giden bişeyler varlacromain için ters giden bişeyler varlacromain için ters giden bişeyler varlacromain için ters giden bişeyler var
Standart

Herkesin kendine göre Atatürk ü sevme sevmeme nedeni var o sadece bir siyasetci bir lider deildi bütün insanlığı düşünen sevgi dolu ve bi o kadarda akıllı bir insandı vatanı için kendini seferber etmesini hepimiz gerek tarih kitaplarından gerek dergi video vs kaynaklardan defalarca duymuşuzdur o sadece türklerin deil bütün anadolu ve Türkiyenin kurtarıcısıydı tabiki tek başına deil dedelerimiz ninelerimizin yardımlarıyla dünyada Atatürk ü en az sevenlerin ve saygı gösterenlerin Türkiyede yaşadığını biliyormuydunuz ?? Gerek Norveç gerek Almanya hayranlıklarını her zaman dile getirmiştir Ama her güzel şeyin olduğu gibi bu mutlu günlerin sonuda geldi ve o kahraman içtiği içki çektiği çile ve vatandaşlarının dertlerini içine çekerek hastalığa yakalandı sirozdu ama yine durmadı ben ne zaman ölürüm işte o zaman azad ederim bu bedeni bu görevden diyerek yoluna devam etti ve son nefesini verirkende aleykümselam diyerek gözlerini yummuştur... Ve üzülerek belirtiyorumki emanetine sahip çıkılmamaktadır ve Atamızın kemikleri sızlamaktadır.
 
10-Ara-2011, 11:21:47   #13 (permalink)
Üye
 
NeC*rOtH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #9799 / Kas 2011
Yer: Somewhere I Blong
Mesaj/konu: 1.813 / 64
Ref: 7 / 576
Seviye: NeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyorNeC*rOtH forumda seviliyor
NeC*rOtH - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Mustafa kemal atatÜrk

Atatürk'ü Anlatıyoruz

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ULU ÖNDER EBEDİ BAŞKOMUTAN


1881'de Selanik'te dünyaya gelmiştir.Annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Efendi'dir.Sağ kalabilen tek kardeşi Makbule Hanım'dır..


Atatürk'ü Anlatıyoruz
ZÜBEYDE HANIM

Atatürk'ü Anlatıyoruz
ALİ RIZA BEY

Atatürk'ü Anlatıyoruz
MAKBULE HANIM

Atatürk'ü Anlatıyoruz

Hayatı boyunca başarıdan başarıya koşan Mustafa Kemal 1919'da Milli Mücadele'yi başlatmıştır.Samsun'da başlayan Kurtuluş Savaşı tüm dünya tarafında duyulmuş ve TÜRK MİLLETİ'nin zaferle sonuçlandırdığı bu savaş sonucunda Mustafa Kemal adının duyulmadığı ülke kalmamıştır..Mustafa Kemal dünyaca ünlü TIME dergisine kapak olan ilk TÜRK olmuştur..

Atatürk'ü Anlatıyoruz

10 Kasım 1938'de hayata gözlerini kapayan Ulu Önder ÖLMEDİ..Yüreklerimizde yaşıyor..

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!"
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
__________________


Ağzında çiğnediği kağıdı Rotring kalemle bize atan da en yakın dostlarımız değil miydi?

 
13-Ara-2011, 12:19:24   #14 (permalink)
Üye
 
ruzgarbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #10181 / Kas 2011
Yer: Karadenizden
Yaş: 31
Mesaj/konu: 806 / 72
Ref: 5 / 439
Seviye: ruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyor
Standart

Atatürk'ü Anlatıyoruz
Mustafa Kemal Atatürk bu duruşu yüzünden akıllara zarar birşekilde masonlara benzetilmektedir. Bugün bunu iddia edenler masonik olgunun içinde olan kişilerin ta kendileridir bana göre, çünkü onlara en büyük darbeyi vuran Mustafa Kemal Atatürk tür . Devletin başına gelir gelmez ilk işi mason localarını kapattırmak olmuştur. O masonların torunları da bugün hala daha onu çekemediklerinden onu kendilerinden biri gibi göstermeye çalışmaktadır bu nasıl bir düşüncedir ki masonlara karşı çok sert bir tavır alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk onlardan biri olabilir?

Bende bu konuda biraz fazla hassas olduğum için bu konuyu biraz araştırdım. Ve bulduğum bikaç şey var resimlerle daha iyi açılanabilir diye düşünüyorum. Şu şekilde açıklıyayım ;
gördüğünüz gibi atamızın sağ eli ceketinin içindeAtatürk'ü Anlatıyoruz
bir başka fotoğraf burda da sağ elini vücuduna yapıştırmış avuç içi ve etrafı görünmüyor Atatürk'ü Anlatıyoruz
birbaşka fotoğrafAtatürk'ü Anlatıyoruz
burada da sağ eli cebinde gördüğünüz gibi .... şimdi gelelim atamız neden genelde fotoğraflarında hep elini saklıyor

Bunu biraz araştırdım ve bunun siroz hastalığından kaynaklanan bir durum olduğunu öğrendim. Çünkü siroz hastalarının özellikle ellerinde ve avuç içlerinde geçmeyen sürekliliği olan yaralar olduğunu gördüm. Zaten karaciğer kaynaklı hastalıklarda vücudun değişik noktalarında her zaman yaralar meydana gelir, bunu birçoğumuz biliyoruz .. Atatürk o büyük lider ; bana göre bunu herkesten saklamak için ellerini saklamak amacıyla yapmış olduğu bir harekettir diye düşünüyorum aksi takdirde onun masonik duruş olduğunu öne sürenlere de şunu söylemem lazım masonların her dönem duruşları değişir, biraz araştırırsanız görürsünüz..
Bir de bir bilgi daha ekliyeyim Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu hareketi halkı selamlama sırasında kullanırmış. Bu da herşeyi açıklıyor sanırım.


eee ne demişler meyve veren ağaç taşlanır

Ama bizler bu memlekette olduğumuz sürece atamıza yapılan böyle karalamalara her zaman cevap veririz , ve vericez.

Çünkü tek kelimeyle üzerine basmış olduğumuz her toprak parçasını, şehirleri, köyleri, özgürlüğümüzü, dilimizi, dinimizi.... kısacası bizi biz yapan bu değerleri bize armağan eden tek lidere Mustafa Kemal Atatürk e ne kadar minnet duysak o kadar azdır.

Bu arada küçük bir bilgiyi de ekliyim.

"Atatürk onlarca kez masonik toplantılar kaldırılsın diye dilekçe yazdığı için İttihat ve Terakki cemiyetinden ihraç edilmiştir.Ülkenin başına geçtiğinde mason localarını kapattırdı.Doktoru Mim Kemal öke masondu,oda yanlış tedavi ile atamızın sonunu getirdiği de öne sürülen fakat çoğumuzun bilmediği bir durumdur "

Konu ruzgarbey tarafından (14-Ara-2011 Saat 16:15:00 ) değiştirilmiştir.
 
13-Ara-2011, 21:11:18   #15 (permalink)
Banned
 
kartal785 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #2580 / Şub 2011
Yer: Düşler Tarlasından
Yaş: 37
Mesaj/konu: 2.257 / 96
Ref: 0 / 617
Seviye: kartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyorkartal785 refe ref demiyor
Standart

Atatürk'ü Anlatıyoruz

ATATÜRK’ÜN BİZLERE BIRAKTIKLARI

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vatanına yapmış olduğu büyük hizmetler ve Kurtuluş Savaşında, bitap düşmüş bir milleti tekrar ayağa kaldırıp, düşmanlardan vatan toprağını kurtararak küllerinden tekrar doğan modern Türkiye Cumhuriyetini inşa etti. Her zaman söylenen bir söz vardır. “Eğer Atatürk olmasa ne olurdu?” Sanırım bu sorunun cevabını vermek öyle bir kolay şey değil. Şu an için belki bu satırları yazamıyor ya da sizler bu satırları okuyamıyor olabilirdiniz. Nedeni ise güzelim ülkemizde; yabancıların birbirlerine pay ettiği birçok devlet hiç kuşkusuz yer alırdı. Dilimiz, gelenek ve göreneklerimiz başkalaştırılarak çok daha köşeye sıkışmış, parçalanmış, güçsüz, zayıf bir ülke haline kim bilir gelirdik. Yapmış olduğu öyle bir kolay şey de değildi, mavi gözleriyle çaresiz kalmış bir ulusuna bakarak umut oldu. Onlara güç, azim ve kararlılık aşılayarak halkının tekrar özgüvenini kazanmasını sağladı. Silah arkadaşları ve arkasında duran ulusuyla birlikte büyük bir mücadeleye girişti ve ellerini ovuşturarak işgale kalkışmış yabancı devletleri de büyük bir hezimete uğratarak, vatan topraklarını tekrar geri almasını bildi.

Çanakkale muhabereleri sırasında askerlerine “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum!” diyerek sayısız komutanlık başarıları gösterdi.

Elbette Ulu Önder’in askeri başarılarının yanında parlak zekâsı ile donatılmış üstün liderlik özellikleri de vardı. Akla ve ilme her zaman itibar etmesi ile birçok devrime de imza attı. Onun en büyük ideallerinden birisi, bütün halkının refah düzeyi yükseltilmiş çağdaş bireyler haline gelmesini ve böylece de ülkenin çok daha iyi yerlere gelmesini sağlamaktı. Çünkü Atatürk halkını severdi, onlara güvenir ve değer verir, milleti için de en iyisini yapmayı kendisine prensip edinirdi.

Yapmış olduğu inkılâp ve devrimler ile bugün diğer Ortadoğu ülkeleriyle kendimizi karşılaştırdığımızda; ne kadar önde olduğumuzu da her şey açıkça ispat eder. Bu da Atatürk’ün ancak ileri görüşlülüğü şeklinde özetlenebilir.

Atatürk; vatan millet sevgisi, ulusuna olan inancı ve kararlığı, idealist duruşu, ileri görüşlülüğü, ilim, bilim ve sanata olan düşkünlüğü ile tartışmasız bugün 20. yüzyılın en büyük lideri olarak anılıyor. Onun üstün meziyetleri yabancılar tarafından araştırma konusu olmuş, tezler yazılmış, diğer dünya liderleriyle karşılaştırması yapılmış ve görülmüştür ki; onun gibi bir lider dünyaya asla bir daha da gelmemiştir.

Atatürk sırf ülkesi için değil dünya için de örnek teşkil edilecek kadar büyük bir devlet ve fikir adamı olduğu diğer uluslar tarafından da kabul edilirken, sanırım bu ülke topraklarında yaşayan bizlerin de kendimize bakıp bir kere daha düşünmesi gerekir. Atatürk bizden ne istiyor ve ne yapmamızı bekliyor? Bana kalırsa kelimelerin bile kifayetsiz kalacak kadar çok yönlü bir insan olan Atamızın bize bıraktıklarını ve emanet ettiklerinin kıymetini her zaman bilmeli ve fikirlerini önümüzü aydınlatıcı birer yol olarak görmeliyiz. Onu her zaman saygıyla anmalı ve devrimlerinin bekçisi olmayı her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kendimize vazife edinmeli ve aziz hatırasına sahip çıkmalıyız. Belki de şu andan itibaren, çocuklara ve gençlere çok büyük bir önem veren Atamızın Gençliğe Hitabesini bir kez daha okumalıyız. Sanırım orada bize anlattığı birçok değerli ipucu var.

***
Makalenin, herhangi bir yerden kopya edilmeyip; tarafımdan özgün bir şekilde yazıldığını taahhüt ederim. kartal785 / ref5.net

Konu kartal785 tarafından (13-Ara-2011 Saat 21:14:30 ) değiştirilmiştir.
 
17-Ara-2011, 09:44:47   #16 (permalink)
Yönetici
 
Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5326 / Nis 2011
Yer: Kayseri
Yaş: 21
Mesaj/konu: 12.387 / 690
Ref: 0 / 18823
Seviye: Hakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyor
Standart

Katılan herkese teşekkür ederiz.
Yarışma sonuçları yakın zamanda açıklanacaktır.
Konu kilit.
 
6-Oca-2012, 13:27:21   #17 (permalink)
Ref5 Alimi
 
oFLidu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #61 / Ağu 2010
Yer: [Trabzon/OF] ~ Mersin
Mesaj/konu: 6.553 / 586
Ref: 17 / 2010
Seviye: oFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyoroFLidu forumda seviliyor
oFLidu isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

Yarışma sonucu biraz geç açıklandı kusura bakmayın.

Yazıların bir çoğundan etkilendim. Zor olsa da bir seçim yaptım ve..


nfk nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Tek mesele onu anlamak....Her devrin kendine ait simgeleri vardır.Yaşanan savaşlar,dramlar,katliamlar,fetihler,önemli siyasi gelişmeler,liderler v.s, bu liste uzar gider.
Bunlardan kimisi nefret ve kinle yâd edilirken, kimisi Atatürk gibi hayırla gururla yâd edilir.Kimi unutulmaya yüz tutmuşken kimisi Atatürk gibi gönüllerde tunçtan heykellere dönüşür.Kiminin ruhu toğrağa bedenle gömülürken, kiminin ruhu Atatürk gibi fikirlerde ve eserlerde yaşar.Evet Atatürk gibi...

Allah insanları ölümlü yaratmıştır.Kimisi geç kimisi erken "herkes bir gün ölümü tadacaktır."Ancak bazı insanlar toprağın altına sadece bedenlerini koyarlar.Fikirleri ve eserleri milyonların zihninde ve ruhunda vücud bulunca artık o insan için ölmüş
demek hangi izana sığar ki.

Atatürk'ün düşüncelerini ve bıraktığı eserlerini taklidten uzak bir şekilde tahlil ettiğimizde onu çok daha iyi anlıyacağız.Meydanlara dikilen heykellerin içine hapsetmediğimizde onu daha iyi anlıyacağız.Atatürk'ün bir tarafının sadece insan olduğunu (evlenen,içki içen,oynayan,eğlenen) bir yönünün de Anadolunun bağrından kopmuş vatan aşkıyla tutuşan saf bir subay olan Mustafa Kemal olduğunu farkettiğimzde onu anlamış olacağız...Dinin sadece ruhaniyetten ibaret olmadığını maddeye de ihtiyaç duyulacağını anladığımızda Avrupa'nın ilmini Türk milletinin de tahsil etmesini isteyen Atatürk'ü de daha iyi anlıyacağız.

Tek mesele anlamak...Ön yargıdan,saplantılardan uzak bir şekilde anlamak...Putlaştırmadan,yozlaştırmadan anlamak...Çünkü Atatürk'ün en çok bu zamanda anlaşılmaya ihtiyaç var.Ne yazık ki Nutuk'un yüzünü dahi açmayan insanların "Atatürkçüyüm" dediği bir çağdayız ve yine daima dua eden beş vakit namazlı bir annenin oğluna dinsiz dendiği bir çağda yaşıyoruz...Tek mesele anlamak...

Her insan hata yapabilir,her insanın kusurları vardır....Peygamber Efendimizin daima tövbe ettiği bilinirken Atatürk'ü kusursuz yapmak ne kadar yanlışsa onu kusurlarında hapsetmek o kadar yanlıştır.
Atatürk artık son nefesini vermek üzere olan hasta adama tabir caizse kalp nakli yaparak yeniliklere açık,ileriyi düşünen Türkiye Cumhuriyetinin temelini atmıştır.Basit siyasi oyunlara gelmemiş, ülkesini hem içerde hem dışarda başarıyla temsil ve idare etmiştir.Kişisel sorunlarına,hastalıklarına rağmen ülkesini ihmal etmemiş hasta yatağında bile yöneticilere direktifler vermiştir.Öyle ki d*****ların katiyyen ayağa kalkamaz dediği anda trene atlamış ve ülke gezilerine çıkmıştır...

Zeybek oynayarak,salıncakta sallanarak,çocuklarla şakalaşarak ben de sizin gibi bir insanım mesajını gayet açık bir şekilde vermiş bu noktada insanların zihinlerinde oluşan bir çok tabuyu yıkmıştır...Atatürk senin benim gibi bir insandı.Ama dört cephede inanılmaz zaferlere imza atan,ülkesini her yönüyle kalkındıran,dünya liderlerinin gıpta ettiği bir liderdi aynı zamanda.Einstein bile nazi Almanyasından kurtulmak isteyen iş arkadaşlarını koruması ve iş vermesi için Atatürk'ten ricacı olmuştur.Nitekim Atatürk bu ricayı kırmamış onlara üniversitelerde istihdam sağlamıştır...

Atatürk'ün naciz vücudu toprak oldu ancak fikirleri,eserleri,düşünceleri; ezberden uzak anlayan ve yorumlamayan daha sonra da onu tatbik eden ruh ve bedenlerde daim yer bulacaktır...Tek mesele onu anlamak....


Maksat katılmak,diğer arkadaşlara başarılar...


5000ref verilmiştir. Katılımcı arkadaşlara şahsen 100er ref verdim.
__________________
BORDO MAVİ renkleri asaletin eseri TRABZONSPOR.
 
Konu Kapatılmıştır


Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
ATATÜRK diktatördü ! LeßroN Karalama Defteri 2 2-Ara-2011 15:17:39
Sigaranın Faydalarını Anlatıyoruz... (Gülmekten Altınıza Yapabilirsiniz) belalım58 Sonsuz muhabbet 21 29-Eyl-2011 22:06:32
Mustafa Kemal Atatürk m.sagir Çöp kutusu 1 21-Haz-2011 01:51:08
Atatürk'ün Hayatı Barı$ Çöp kutusu 2 7-Haz-2011 21:06:50
Komik Lise Anılarımızı Anlatıyoruz Lordofthedark Sonsuz muhabbet 0 4-Mar-2011 19:55:21

bursa escort konya escort ankara escort bayan malatya escort antalya escort sivas escort elazig escort canakkale escort sanliurfa escort izmit escort izmir escort bursa escort bayan konya escort bodrum escort ankara escort kayseri escort antalya escort porno

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:51:28.

Teknik bilgiler Forum Bilgileri Yasal Uyar�
Powered by vBulletin
www.ref5.net
Forumu daha h�zl� kullanabilmeniz i�in google chrome taray�c�s�n� �neriyoruz.
ref5.net onay almaks�z�n iletilerin payla��ld��� bir forum sitesidir.
5651 say�l� yasaya g�re do�abilecek t�m sorumluluklar mesaj� yazan ki�iye aittir.
Her t�rl� �ikayetlerinizi �leti�im b�l�m�ne belirtebilirsiniz.
Yandex.Metrica

ankara escort vpills gold En yeni bodrum escort Kızların Sitesi. mobil porno bağlama buyusu porno izle izmit escort , izmit escort İstanbul Halkalı bölgesinde bulunan halkalı escort bayanların numaraları.
Ayrıca referens verdiğimiz diğer bir site escort bayan kelimesinde üst sıradadır. halkalı escort

Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.2