Tekil Mesaj gösterimi
13-Ara-2011, 12:19:24   #14 (permalink)
ruzgarbey
Üye
 
ruzgarbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #10181 / Kas 2011
Yer: Karadenizden
Yaş: 31
Mesaj/konu: 806 / 72
Ref: 5 / 439
Seviye: ruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyorruzgarbey refe ref demiyor
Standart


Mustafa Kemal Atatürk bu duruşu yüzünden akıllara zarar birşekilde masonlara benzetilmektedir. Bugün bunu iddia edenler masonik olgunun içinde olan kişilerin ta kendileridir bana göre, çünkü onlara en büyük darbeyi vuran Mustafa Kemal Atatürk tür . Devletin başına gelir gelmez ilk işi mason localarını kapattırmak olmuştur. O masonların torunları da bugün hala daha onu çekemediklerinden onu kendilerinden biri gibi göstermeye çalışmaktadır bu nasıl bir düşüncedir ki masonlara karşı çok sert bir tavır alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk onlardan biri olabilir?

Bende bu konuda biraz fazla hassas olduğum için bu konuyu biraz araştırdım. Ve bulduğum bikaç şey var resimlerle daha iyi açılanabilir diye düşünüyorum. Şu şekilde açıklıyayım ;
gördüğünüz gibi atamızın sağ eli ceketinin içinde
bir başka fotoğraf burda da sağ elini vücuduna yapıştırmış avuç içi ve etrafı görünmüyor
birbaşka fotoğraf
burada da sağ eli cebinde gördüğünüz gibi .... şimdi gelelim atamız neden genelde fotoğraflarında hep elini saklıyor

Bunu biraz araştırdım ve bunun siroz hastalığından kaynaklanan bir durum olduğunu öğrendim. Çünkü siroz hastalarının özellikle ellerinde ve avuç içlerinde geçmeyen sürekliliği olan yaralar olduğunu gördüm. Zaten karaciğer kaynaklı hastalıklarda vücudun değişik noktalarında her zaman yaralar meydana gelir, bunu birçoğumuz biliyoruz .. Atatürk o büyük lider ; bana göre bunu herkesten saklamak için ellerini saklamak amacıyla yapmış olduğu bir harekettir diye düşünüyorum aksi takdirde onun masonik duruş olduğunu öne sürenlere de şunu söylemem lazım masonların her dönem duruşları değişir, biraz araştırırsanız görürsünüz..
Bir de bir bilgi daha ekliyeyim Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu hareketi halkı selamlama sırasında kullanırmış. Bu da herşeyi açıklıyor sanırım.


eee ne demişler meyve veren ağaç taşlanır

Ama bizler bu memlekette olduğumuz sürece atamıza yapılan böyle karalamalara her zaman cevap veririz , ve vericez.

Çünkü tek kelimeyle üzerine basmış olduğumuz her toprak parçasını, şehirleri, köyleri, özgürlüğümüzü, dilimizi, dinimizi.... kısacası bizi biz yapan bu değerleri bize armağan eden tek lidere Mustafa Kemal Atatürk e ne kadar minnet duysak o kadar azdır.

Bu arada küçük bir bilgiyi de ekliyim.

"Atatürk onlarca kez masonik toplantılar kaldırılsın diye dilekçe yazdığı için İttihat ve Terakki cemiyetinden ihraç edilmiştir.Ülkenin başına geçtiğinde mason localarını kapattırdı.Doktoru Mim Kemal öke masondu,oda yanlış tedavi ile atamızın sonunu getirdiği de öne sürülen fakat çoğumuzun bilmediği bir durumdur "

Konu ruzgarbey tarafından (14-Ara-2011 Saat 16:15:00 ) değiştirilmiştir.