Tekil Mesaj gösterimi
4-Ara-2011, 14:56:18   #9 (permalink)
melunadam
Üye
 
melunadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #10223 / Kas 2011
Yer: ista34ul
Mesaj/konu: 632 / 64
Ref: 6 / 891
Seviye: melunadam tam bir refkolikmelunadam tam bir refkolikmelunadam tam bir refkolikmelunadam tam bir refkolikmelunadam tam bir refkolikmelunadam tam bir refkolikmelunadam tam bir refkolik
melunadam - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Atatürk diyince içi titreyenlerdenim bende. Atatürkçü bir ailede büyümenin verdiği keyifle çocukluktan beri Atatürk sevgisi vardır içimde. Kimi ezbere sever onu. Yanlışsız kabul eder. 'Atatürk olmasaydı bizde olmazdık' cümlesinin anlamını bilmeden savurur sağa sola..
O da bir insandı ama bambaşkaydı.. Yanlışlarıda vardı elbet, kim yanlışsız çekip gitmiş ki bu dünyadan.. Doğruları tam doğruydu, sorgusuz sualsiz. Zamanının en kuvvetli insanıydı hatta şimdi bile öle desem kim itiraz edecek? Vatanı için kaç kişi çıkabilir dünyanın karşısına veya onuru için kim cephe cephe gezecek Arap çöllerinde, Çanakkale tepelerinde.. hanginiz tütünü gazete kağıdına sardınızda içtiniz?
Ben çok şehir gezdim. batıyada gittim,akdenize de indim, karadenize de çıktım. şu an Güneydoğunun bi şehrinde okumaktayım. Yaşlı insanlarda ki Mustafa Kemal sevgisini gördüm, duydum, hissettim.. Fakat genç nesilde bunu görmedim. Tek dertleri sanal hayat olmuş sanki. Ben mi yanılıyorum yoksa, sizde mi hak vereceksiniz? Eğitimde biraz geriledik mi ne ?
Atatürk'ü ezbere sevmeyin. Sadece savaştığı için değil zekası için sevin. Atatürk'ü kahraman olarak bilirsiniz, Birazda Nutuk okuyun, araştırın, Atatürk'ü zekasından seveceksiniz. Kimbilir belki benim gibi filozof kabul edeceksiniz.. Saygılar...
__________________

.

Konu melunadam tarafından ( 6-Ara-2011 Saat 23:17:11 ) değiştirilmiştir.