Tekil Mesaj gösterimi
2-Ara-2011, 13:36:58   #3 (permalink)
AlemCi
Üye
 
AlemCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #9278 / Eyl 2011
Yer: Adana
Yaş: 33
Mesaj/konu: 1.272 / 173
Ref: 8 / 648
Seviye: AlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyor
Standart

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

Öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün benim için çok büyük bir şahsiyet ve eşsiz bir Asker olduğunu söylemek isterim. Atamız bir milletin tarihi seyrini değiştirebilecek üstün özellikleri sayesinde, vatanımızı askeri zaferlerle bu noktalara getirmiş bir şahsiyettir. Atamız imkânsızlığa rağmen sürekli inandığı fikirler akabinde kendine has sözüyle "Ya istiklal ya ölüm" diyerek Milli Mücadele kazanmış ve arkasından yepyeni çağdaş millet ve devlet yaratmıştır. Atamızın içinde bulunduğu şartları değerlendirmede, engelleri ortadan kaldırmada gösterdiği büyük başarı ayrı bir özelliğini teşkil etmektedir. Atamız, Türk toplumunda çağdaşlaşmaya engel olan etkenleri cesaretle bertaraf ettiği için büyüktür. Bu nedenle “Modern Türkiye'nin Kurucusu” sıfatı buradan gelmektedir. Atamızın bize bıraktığı Türk Gençliğine Hitabında en zor şartlar altında bile, herşeyin bittiği sanılan ortamda dahi Türk Milletinin güven hissinin kaybolmaması gerektiği gerçeğini, bu eseriyle ispatlamış bir Milli Kahramandır. Bu Hitabe Atamız için bir sembol ve bayrak olmuştur. Fakat ne yazıkki hala Ey Türk Gençliği Hitabesinin ne anlama geldiğini bilmeyen, ezberlemekle birlikte içinde yaşamayı bilmeyenlerimiz bulunmaktadır. Benim en çok etkilendiğim iki zafer bulunmaktadır . Bunlar Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Zaferidir. Yakın zamanda Çanakkale’ye bizzat gitmiş birisi olarak, her Türk Evladınında bir kerede olsa gitmesini şiddetle tavsiye ederim. Ordaki ortam gerçekten tüylerinizi diken diken edecektir. Gerçekten büyülü bir ortam.Bizzat yaşadım ve kendi çektiğim fotoğrafları sizlerle paylaşmak isterim.Şimdide size Atamızın uyuduğu evindeki (Anıtkabir)mumyalanmış halinden bahsedeceğim..Atamız Anıtkabir’in Mozole kısmında yatmaktadır. Girişin tam karşısında büyük pencerenin yer aldığı nişin içinde, Atamızın sembolik lahdi bulunmaktadır. Mozole’nin alt kısmına sadece belirli nüfuslu kişiler (Sayın Cumhurbaşkanımız v.s) ve temizliğinden sorumlu insanlar girebiliyormuş. Ben denedim ama olmadı. Atamız Tanhit eşliğinde yani; Ölüyü bozulmaması için belirli formül dahilinde ilaçlama, iç organlarını çıkarma, ilaçlayarak çabuk bozulmuyacak hale getirmekmiş. Atamızda hem Tanhit, hemde mumyalama yapılmıştır.Ben tam olarak görmedim. Fakat Anıtkabir Rehberinin dediği muma benzer bir balçıkla etrafının çevrildiği ve özel solüsyonla ıslatılmış pamuk kitlesiyle örtülmüş. Şuan uyuyo vaziyetindeymiş.
Şu bilgiyide sizinle paylaşayım. Anıtkabir’de bulunan Bayrak Direği Atamızın ölüm yıldönümünde yarıya kadar çekiliyormuş .


Atamızı Saygıyla Anıyoruz..

Konu AlemCi tarafından ( 3-Ara-2011 Saat 12:26:27 ) değiştirilmiştir.