Tekil Mesaj gösterimi
19-Tem-2011, 14:18:24   #388 (permalink)
Karqasa
Forum Master
 
Karqasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #200 / Ağu 2010
Yer: [ ]
Yaş: 29
Mesaj/konu: 4.100 / 247
Ref: 13 / 1026
Seviye: Karqasa forumda seviliyorKarqasa forumda seviliyorKarqasa forumda seviliyorKarqasa forumda seviliyorKarqasa forumda seviliyorKarqasa forumda seviliyorKarqasa forumda seviliyorKarqasa forumda seviliyor
StandartBİKUF (Batık İşletmeleri Kurtarma Fonu) Başkanı: Ulan her gün bir şeyi el koyup bize devrediyorlar sigortam atmak üzere ha. Bu da geçen hafta el konulup bize devredilen kebapçı, koy evladım şuraya.
Karadenizli Kebapçı: Biz de artık resmi kebapçı olduk da. 657′ye tabi olduk ya müşteri artık biz garsonlardan mum gibi korkar oldu. Ne de olsa en ufak itirazı devlet memuruna hakeret sayılır da.
BİKUF Başkanı: Ha siktir lan, dar dar dar dar…
Karadenizli Kebapçı: Başüstüne genel müdürüm.
BİKUF Başkanı: Kebapçının da müdürü olduk.
Keskin (Memur): Zarar eden bize atıyor başkanım. Vallahi karakol kapısına bırakılan çocuk gibi oldu bu işletmeler. Önce yapıyorlar sonra başımıza atıyorlar.
BİKUF Başkanı: Dün de ne idüğü belirsiz iki gökdeleni el koyup bize devrettiler. Ne yapacağım şimdi ben bunları kıçımamı sokacağım.
Keskin: Estağfurullah başkanım siz niye sokacaksınız. Kim yaptıysa o gökdelenleri ona sokmak lazım.
BİKUF Başkanı: Sonrada soruyorlar borçları tahsil ettiniz mi diye.
Keskin: Başkanım neyi devralsak ya ruhsatsız ya kasaları boşaltılmış ya da yağmalanmış.
BİKUF Başkanı: Bir kere de boşalmadan el koyunda devredin be. Sonra da tahsilat yapın diyorlar. Ben bittim artık. Sinir, asap kalmadı. Sigortam atmak üzere. Altı ay önce göreve geldiğimde saçlarım seninki gibi simsiyahtı. Şimdi şu hâlime bak. Neyse bu Güneş Bank’ın son durumu nedir?
Keskin: Başkanım dün bankanın sahibi yatıyla Bodrum’dan Akdeniz’e açıldı.
BİKUF Başkanı: O da mı kaçtı? Neden kaçırdınız ulan?
Keskin: Başkanım, adamın altında koca gemi elli metre. Bizim arkadaşlar kayık tutmuş kıçtan motorlu yakalayamamışlar tabi. Bir de adam kaçarken inadına zart zart diye düdük öttürmüş hem de iki kere.
BİKUF Başkanı: Ulan ben de karizma marizma bırakmadınız. Evde çoluk çocuk yine mi kaçırdınız diye espri yapıyor. Allah kahretsin iştah miştah kalmadı. Deli olacağım ya. Şimdi de Güneş Bank’ı satılır hâle getirin diyorlar. İçi tamtakır. Bankadan kredi alan firmaların ya sahipleri yok ya da firma sahibi olduklarından haberleri yok.
Keskin: Ben bir şey buldum başkanım. Bankanın Dörtpınar Şubesi bir eğlence tesisine kredi vermiş. Tesis krediyi ödeyememiş banka haciz kararı çıkarmış, Döngel Eğlence Tesisleri.
BİKUF Başkanı: Ulan yoksa içi dolu bir yer mi bulduk. Bu tesisin üzerine mi gitsek acaba ha.
Keskin: Olabilir.
BİKUF Başkanı: Güzel, Döngel Eğlence Tesisleri ha. Bu tesisi kâr eder hâle getirip satsak yetim hakkının bir kısmını tahsil etmiş olabilir miyiz acaba, ha? Şunlara el attığımız işi nasıl başardığımızı bir gösterelim ha.
Keskin: Önce tesisi bir görmek lazım efendim.
BİKUF Başkanı: Sana güveniyorum Keskin. İstikbalin buna bağlı, kurtar o tesisi. Bütün olanaklarını kullan. O tesisi el koy, kâr eder hâle getir ki satabilelim.
Keskin: Yarın derhal yola çıkarım efendim.
BİKUF Başkanı: Yarın değil hemen şimdi yola çık. Ankara’nın parası da alacağı da sana emanet Keskin. Bu tesis ibret-i alem için kârhane olacak. Kâr getirek kâr. Sonra satılacak ve paralar Ankara’nın kasasına girecek. Bütün Türkiye bizi konuşacak Keskin.
Keskin: Elimden geleni yapacağım Başkanım.
BİKUF Başkanı: Hadi göreyim seni.
Keskin: Alo, buyurun başkanım. Başkanım burada çalışma yapmak imkansız. Yani burayı kârlı bir hâle getirmek bize uygun değil. Bize yakışmaz. Zaten bu hâliyle de burası hiçbir işe yaramaz. Müsade edin ben Ankara’ya döneyim. Koskoca bankayı bu yolla hiç kurtaramayız. Başkanım lütfen beni dinler misiniz? Burası kerhane.
BİKUF Başkanı: Tabii kârhane olacak. İstediğim bu. Keşke el koyduğumuz her şey kâr etse. Seni dinlemiyorum artık Keskin. Hadi görevinin başına. Orayı ayağa kaldır. Ne gerekiyorsa yap. İşte sana açık çek. Para harcamaktan çekinme duydun mu?. Orayı kâra geçir.
Keskin: O mâna da kârhane değil. Alo, alo… Kapattı.