Ref5 Güncel Forum  

  Ref5 Güncel Forum > ref5.net > Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler
Şifrenizi mi unuttunuz ?

Konu Kapatılmıştır
NOTICE Dikkat: Görüntülemekte olduğunuz konu eski bir konudur. Konuya son mesaj 1919 gün önce yazılmış. Lütfen gerekmedikçe eski konuları hortlatmayalım.

 
Seçenekler Arama Stil
25-Tem-2011, 12:16:03   #481 (permalink)
Forum Uzmanı
 
Silence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1758 / Oca 2011
Mesaj/konu: 3.769 / 287
Ref: 0 / 805
Seviye: Silence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyor
Standart

Cehennem Savaşçıları
Yazar : Bernard Cornwell
Yayıncı : Koridor Yayıncılık
1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }
Açıklama : Kutsal Kase´nin Peşinde üçlemesinin ikinci kitabında, Bernard Cornwell ilk kitabı okuyanları hayal kırıklığına uğratmayacak bir şekilde kahramanlarımızı serüvenlerine devam ettiriyor. Crecy Savaşında hayatta kalmayı başaran Hooktonlu Thomas, babasının gizemli hazinesini bulması için Kral tarafından göreve çıkarılır. Söylentilere göre bu hazine Hıristiyanlık aleminin en büyük miti olan Kutsal Kase´dir. Fakat Thomas bu hazineyi ele geçirmeye çalışan tek kişi değildi. Rakipleri onu durdurmak ve Kutsal Kase´yi bulabilmek için her türlü kıyımı yapmaya hazırdır. Şimdi artık, Kutsal Kase´nin gizemini bildiğine inanılan, Thomas´ın babasının katili ve aynı zamanda Thomas´ın kuzeni ve düşmanı olan Astarac Kontu, Vexilleli Guy ile yüzleşme zamanıydı.
 
25-Tem-2011, 12:16:09   #482 (permalink)
Üye
 
Chris23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7187 / May 2011
Yer: Sin Tokatı
Mesaj/konu: 1.739 / 89
Ref: 7 / 5
Seviye: Chris23 forumda seviliyor
Standart

Sınır Ötesi
Osman Aysu
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }
Sabah güneşi Amerikan Büyükelçiliği’nin kuzeye bakan geniş pencerelerinden içeri süzülerek yerdeki bordo renkli makine halısının üzerinde hâreler yaratıyordu. Kocaman odada derin bir sessizlik hüküm sürüyordu; tek işitilen ses klima cihazının belli belirsiz monoton uğultusuydu. CIA’nın Irak bölgesi en üst düzey yetkilisi Michael Edward, odanın serinliğine rağmen alnında beliren ter damlalarını silmeye çalışarak, karşısında oturan ve kahredici nazarlarla kendisini süzen Harry Morgan’ın bakışlarından kurtulmaya çalışıyordu. İnce metal çerçeveli gözlüğünü burnunun üzerine doğru iten Harry Morgan, buz gibi bir ses tonuyla sorusunu tekrarladı. “Demek MİT ajanı yaşıyor, öyle mi?”

Edward bu soruya zaten cevap vermişti, ama Dış Operasyonlar Daire Başkanı sanki kendisine ıstırap vermek istercesine suali yinelemişti. “Üzgünüm efendim, fakat maalesef yaşıyor.” Polisiye edebiyatımızın güçlü kalemi Osman Aysu, ustaca kurgulanmış yeni gerilim romanında, okuyucularını soluksuz bırakacak bir yolculuğa çıkarıyor.
 
25-Tem-2011, 12:16:10   #483 (permalink)
Forum Master
 
Barı$ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7008 / May 2011
Yer: Herşey Ref5 İçin
Mesaj/konu: 4.089 / 574
Ref: 10 / 319
Seviye: Barı$ forumda seviliyorBarı$ forumda seviliyorBarı$ forumda seviliyorBarı$ forumda seviliyor
Standart

1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }
Yazar: P. C. Cast
Yayınevi: PEGASUS YAYINLARI

MİTOLOJİ VE AŞK DOLU YEPYENİ BİR TANRIÇA SERİSİ ROMANI
Dekoratör Pamela Gray aşk arayışından vazgeçmek üzeredir. Bencil adamlarla uğraşmaktan bıkıp usanmıştır. Artık tanrı gibi birisine âşık olmak istiyordur. Bu isteğini dillendirirken farkında olmadan çağırdığı Tanrıça Artemis ise onun için çok farklı planlar yapar. İkiz kardeşler Apollon ve Artemis, artık kendilerine değer verilmeyen bir dünyaya, Las Vegas Krallığına gönderilir. Artemisin bu dünyada aklına gelebilecek en son şey, bir ölümlünün dileğini yerine getirmektir ama sonunda bu dileği gerçekleştirebilmek için erkek kardeşinin yardımına ihtiyaç duyar. Yalnız bir kadına aşkı yeniden tattırmak için yakışıklı ve çekici Işık Tanrısından daha iyisi de yoktur. Fakat Apollon, topuklu ayakkabılarının üzerinde etrafı ateş gibi yakan bu ölümlü kadın için tam olarak hazır değildir. Pamela bir ölümlü olmasına rağmen bir tanrıça ruhu taşımaktadır fakat hayatın kumardan ibaret olduğu Günah Şehrinde, tüm korkularından arınıp yeniden âşık olma cesaretini gösterebilecek midir? Çılgın bir macera. All About Romance Duygusal, komik, erotik. The Best Reviews
Dil : Türkçe
Yayın Yılı : 2011
Sayfa Sayısı : 432
Kapak Türü : Karton
Ebat : 13,5x21,5 cm
Kağıt Türü : 2. Hamur

30%
 
25-Tem-2011, 12:16:15   #484 (permalink)
Ref5 Alimi
 
Zelzele255 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #53 / Ağu 2010
Yer: ' ơ.ώ.Ľ .!
Yaş: 27
Mesaj/konu: 13.266 / 660
Ref: 378 / 179097
Seviye: Zelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmış
Standart

Yıldız Kız
Yazar Jrry Spinelli
Yayıncı : Epsilon Yayıncılık

1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }

Açıklama : Çöldeki gökyüzü kadar büyüleyici, adı kadar gizemli bir kız... Kimse onun kim olduğunu, nereden geldiğini bilmiyor. Ama farklı olduğu için herkes onu seviyor. Üstelik sonunda bir gülücükle Leo'nun da kalbini kazanıyor. Peki farklı olmak her zaman kolay mıdır sizce' İnsanlar birdenbire onlara sırt çevirince Yıldız Kız ve Leo aşklarının gücünü sınamak zorunda kalıyorlar. Değer yargılarını değişik bir açıdan ele alan ve ilk aşkın heyecanını masalsı bir dille anlatan bu kitap bir klasik olmaya aday!
__________________
Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük, Bir Başka Bahar İçin Sadece Yaprak Döktük.
 
25-Tem-2011, 12:16:50   #485 (permalink)
Forum Uzmanı
 
Xir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #6158 / May 2011
Yer: li
Mesaj/konu: 3.363 / 158
Ref: 13 / 2349
Seviye: Xir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyor
Standart

Yayınevi : İletişim

Basım Yılı : 1972

Sayfa Sayısı : 724


1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }

Tutunamayanlar hayat gerçeği bir roman. Hayatın kendisi kadar karmaşık, çoğu zaman hayatın kendisi kadar anlaşılmaz... Oğuz Atay'ın vazgeçilmez kişilik analizleri ve ayrıntılar... Aydın bunalımları ve hangi düşünceye tutunmaya çalışsa onun anlamsızlığının farkına vardığında hissettiği hayal kırıklıkları... Bir insanın kendisiyle acımasız savaşı... .

Romanda her karakterde Oğuz Atay'dan bir parça görüyoruz sanki. Kişiler farklı ama sorgulamalar aynı. Bir şekilde başkasının penceresinden hayata bakışı tam olarak beceremiyor izlenimi veriyor yazar. Kitabın adı dahi kendini başkalarından ayıran, bir şekilde sanki acı çekmeye mecbur bir grup insanı tanımlıyor. Kitabın baş karakteri Turgut, kitabın adından da sezdiğimiz üzere sorgulayamadığı anlamlara tutunmak yerine kendi boşluğunda, kendinden bir türlü söküp atamadığı kendi karanlık deliğine düşmeyi yeğliyor.

Roman içinde roman olarak başlıyor roman. Kitap hakkındaki ilk eleştiriyi yapma hakkını da kimseye kaptırmıyor böylece yazar. Başından sonuna bir kendini dışardan görme çabası seziliyor Turgut karakterinde. En yakın arkadaşının intiharının ardından beraber kurduklarını, sorguladıklarını sandığı dünyasındaki en önemli dayanağı alıveriliyor böylece elinden. Turgut işte bununla beraber yeniden Selim'i keşfetmek için yolculuklara atılıyor. Selim'in hayatına girmiş önemli kişilerle görüşürken kendi iç sesi olarak devamlı Selim'le konuşuyor. Buradan da Turgut'un Selim'i kendine ne kadar yakın gördüğü kitap boyunca devamlı vurgulanmış oluyor.
 
25-Tem-2011, 12:16:50   #486 (permalink)
Üye
 
Chris23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7187 / May 2011
Yer: Sin Tokatı
Mesaj/konu: 1.739 / 89
Ref: 7 / 5
Seviye: Chris23 forumda seviliyor
Standart

Sığınak
Sığınacak Bir Yer, Gerçekten Var mı?
Catherine Coulter Çeviren: Berna Gürer
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }
Catherine Coulter, yine yayınevimizden çıkan "Uçurum" ve "Hedef" adlı kitaplarıyla büyük bir okur kitlesinin ilgisini çekmişti.
Yazar, bu kitabında da okurlarını gerilimin tam ucunda dolaştırıyor: Becca Matlock, ilk defa "Valiyle yatmaktan vazgeçmezsen onu öldüreceğim" diye bir telefon aldığında, New York`un herkesçe çok sevilen valisinin kıdemli metin yazarı olarak mesleğinin zirvesindedir. Üstelik valiyle hiçbir zaman böyle biri ilişki yaşamamıştır. Ama tehdit telefonlarının ardı arkası kesilmez ve onu sinsice takip eden adam, kararlı olduğunu kanıtlamak için, masum bir insanı da gözünü kırpmadan öldürür.
Polis, olayı çözmeye çalışırken, vali ensesinden vurularak öldürülünce, Becca Matlock`un kaçmaktan başka çaresi kalmaz. Çünkü polise güvenemeyeceğini anlamıştır. Sığınmak için, kolejden bir arkadaşının yanına gider ama asıl büyük tehlike oradadır.
 
25-Tem-2011, 12:16:51   #487 (permalink)
Ref5 Alimi
 
Zelzele255 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #53 / Ağu 2010
Yer: ' ơ.ώ.Ľ .!
Yaş: 27
Mesaj/konu: 13.266 / 660
Ref: 378 / 179097
Seviye: Zelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmış
Standart

Senin Adın Bile Geçmedi
Yazar : İclal Aydın
Yayıncı : Epsilon Yayıncılık

1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }

Açıklama : Çalıkuşu Feride günlüğünün arka kapağına mavi mürekkeple yazarak bitirirdi sözde yaşam öyküsünü... "Bu geceye kadar hep bir parça senindim Kâmran" diye, anımsar mısın' Bir başkasının kadını olmaya giderken ebediyete dek Kâmran'a teslim ederdi aslında kendini... Yazar ve bırakırdı... Kâğıda, tarihe, boşluğa, aslında sevgiliye... Bu konuştuklarımız kâğıda dökülürken, tüm albümler ve sandıklar bir bir açılırken aslında serüvenin sonunun olmadığını gördük... Bu yüzden sevinçliyiz değil mi Tolga' Hep sevilebileceğimizi ve sevebileceğimiz birinin birden çıkıp gelebileceğini, yine yeni yeniden başlayabileceğimizi gördük... İyi ki bu yaz bu kitabı bitirdik... Tarihe, kâğıda, boşluğa, gitmiş ya da gelecek sevgiliye ve diğerlerine kaldı gerisi... Gözlerinden öperim... Alaçatı, 2009, İclâl
__________________
Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük, Bir Başka Bahar İçin Sadece Yaprak Döktük.
 
25-Tem-2011, 12:16:54   #488 (permalink)
Forum Uzmanı
 
Silence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1758 / Oca 2011
Mesaj/konu: 3.769 / 287
Ref: 0 / 805
Seviye: Silence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyorSilence forumda seviliyor
Standart

Paranoya
Yazar : Tami Hoag
Yayıncı : Koridor Yayıncılık
1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }
Açıklama : "Polisiyenin kraliçesi, Tami Hoag." NewYork Post Üzgünüm. Aynada yazılı tek kelime buydu. Tam karşısında İse tavana asılmış bir polis. Bu bir intihar olabilir miydi' Ya da trajik bir sona dönüşen oyun' Ne olursa olsun bir cinayet değildi. En azından üstün güçlere göre. Ama eski kurt dedektif Sam Kovac ile onun esprili ve hırslı ortağı Nikki Liskaaynı kanaatte değildi. Birlikte genç polisi ölürne götüren nedenleri, onu kimin öldürmek isteyebileceğini öğrenmeye çalışarak, bir şüpheliden diğerine doğru giden uzun bir yolculuğa başlarlar. Ama gölgeler yalnızca şehrin elit tabakası üzerine değil, polis teşkilatının içlerine kadar uzanmaktadır. Birileri davanın mümkün olan en kısa şekilde, sonsuza dek kapanması için uğraşmaktadır. Ama ne Kovac ne de Liska pes edecektir. Artık her ikisinin yaşamları da meslekleri de buna bağlıdır. Kovac ile Liska iki ay önce işlenen bir cinayetle yirmi yıl önce işlenen cinayet arasında katilin unutturmaya çalıştığı bağı kurmaya çalışırlar. Sırlar dökülmesin diye her şeyi yapabilecek katili avlama arzusuyla...
 
25-Tem-2011, 12:17:17   #489 (permalink)
Forum Master
 
Barı$ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7008 / May 2011
Yer: Herşey Ref5 İçin
Mesaj/konu: 4.089 / 574
Ref: 10 / 319
Seviye: Barı$ forumda seviliyorBarı$ forumda seviliyorBarı$ forumda seviliyorBarı$ forumda seviliyor
Standart

1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }
Yazar: Kolektif
Yayınevi: Doğan Kitap

Anne ve babaların, çocuklarının gelişimine ilişkin olarak öncelikle bekledikleri aşamalardan bir tanesi yürümeye başlamasıysa diğeri de konuşmaya başlamasıdır. Anne-baba olmanın zevkini doyurucu bir tarzda yaşamaları için çocuklarının "dillenmesi" gerekir. Çocuğun dil ve konuşmayı öğrenmesi karmaşık biyolojik ve psikolojik mekanizmalar aracılığıyla gelişir. Özellikle biyolojik mekanizmaların doğuştan (genetik) ya da sonradan çeşitli nedenlerle (örneğin geçirilen bir kazayla beyin hasarı sonucunda) bozulması dil ve konuşma alanlarında çok çeşitli sorulara yol açar. Bu sorunlar çocuğun konuşmaya başlamada gecikmesiyle ortaya çıkar ve aile için giderek artan bir endişe kaynağı olur. Bu kitabı öncelikle amacı, dil ve konuşma bozukluğu olan çocuk ve yetişkinlerin yakınlarına bazı temel bilgiler sunmaktır.
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 360
Kapak Türü : Karton
Ebat : 14x21 cm
Kağıt Türü : 2. Hamur
 
25-Tem-2011, 12:17:26   #490 (permalink)
Ref5 Alimi
 
Zelzele255 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #53 / Ağu 2010
Yer: ' ơ.ώ.Ľ .!
Yaş: 27
Mesaj/konu: 13.266 / 660
Ref: 378 / 179097
Seviye: Zelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmışZelzele255 aşmış
Standart

Aşkta Seni Seçtim
Yazar : Johanna Lındsey
Yayıncı : Epsilon Yayıncılık

1000 Kitap ve İçeriği  { Ref Ödüllü }

Açıklama : Kitapları 60 milyon kopya satmış olan romantik kurgunun en popüler yazarlarından JOHANNA LINDSEYin ilk romanları bile New York Daily Newste harika olarak değerlendirildi. Büyük bir başarı elde eden yazar özellikle kadınlar tarafından çok seviliyor. Epsilon Yayınevi, New York Timesın çok satanlar listesinde hep ilk sıralarda görülen ve kaleme aldığı her romanında sadeliğe önem veren yazarı, sevilen kitabı Aşkta Seni Seçtim adlı romanıyla hayranı olacak Türk okurlarıyla buluşturuyor. Evlilik aşkı öldürür diyenlerden misiniz yoksa ikisi de bana göre değil diyenlerden mi' Evliliğe ve aşka inanmayan, her limanda sevgilisi olan bir adam ve karşısına kötü bir tesadüfle çıkan dünyalar güzeli bir kadın Biri aşkın her şeyin üstesinden geldiğine inanır, diğeri ise Ben âşık olmam, bana âşık olurlar, diyerek çapkınlık yapmaya devam eder. Bu düşünceler kadını yorsa, üzse de mücadelesinden hiç vazgeçmez. Ne yapıp edip kararlı ve güçlü bir kadın olarak bu adamı yola getirir. Ama kendisi de çok kırılır, yıpranır. Aslında adam da kadına bağlanmıştır ama öyle inatlaşmıştır ki hayatla asla bir kadını sevemeyeceğini, âşık olamayacağını savunduğundan geri adım atmamak için direnir. Sonuç mu' Evlilik aşkı öldürmez
__________________
Sanmasınlar Yıkıldık, Sanmasınlar Çöktük, Bir Başka Bahar İçin Sadece Yaprak Döktük.
 
Konu Kapatılmıştır


Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bu Kitap Kimin Eseri { Ödüllü } [ Ödül = 50 Ref ] Karqasa Kitap 60 19-Ağu-2011 01:49:05
1000 Güzel Yüz Yarışması ! [REF Ödüllü] Legolas Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler 1005 23-Tem-2011 21:56:57
1000 Manzara Resmi ( Ref Ödüllü ) Karqasa Ref5 Yarışmalar / Aktiviteler 1002 15-Tem-2011 11:32:56
1000 Karikatür (Ref Ödüllü) oFLidu Mizah & Eğlence 1003 24-Haz-2011 12:47:05
1000 Resimlik Ödüllü Ref Konu Barış Sonsuz muhabbet 1015 28-Nis-2011 23:16:23

bursa escort konya escort ankara escort bayan malatya escort antalya escort sivas escort elazig escort canakkale escort sanliurfa escort izmit escort izmir escort bursa escort bayan konya escort bodrum escort ankara escort kayseri escort antalya escort porno

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:19:40.

Teknik bilgiler Forum Bilgileri Yasal Uyar�
Powered by vBulletin
www.ref5.net
Forumu daha h�zl� kullanabilmeniz i�in google chrome taray�c�s�n� �neriyoruz.
ref5.net onay almaks�z�n iletilerin payla��ld��� bir forum sitesidir.
5651 say�l� yasaya g�re do�abilecek t�m sorumluluklar mesaj� yazan ki�iye aittir.
Her t�rl� �ikayetlerinizi �leti�im b�l�m�ne belirtebilirsiniz.
Yandex.Metrica

ankara escort vpills gold En yeni bodrum escort Kızların Sitesi. mobil porno bağlama buyusu porno izle izmit escort , izmit escort İstanbul Halkalı bölgesinde bulunan halkalı escort bayanların numaraları.
Ayrıca referens verdiğimiz diğer bir site escort bayan kelimesinde üst sıradadır. halkalı escort

Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.2