Tekil Mesaj gösterimi
25-Tem-2011, 13:29:05   #845 (permalink)
taKi
Forum Master
 
taKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #4976 / Nis 2011
Yaş: 32
Mesaj/konu: 4.495 / 1078
Ref: 13 / 1548
Seviye: taKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyortaKi forumda seviliyor
Standart

Kuter Çelen / Evrensel İnsan Mimar Sinan /KASTAŞ YAYINLARIMimar Sinan uzun hayatı boyunca ülkesi için savaşmış ve sonunda ülkesine gazi olarak dönmüş büyük bir askerdir. Yaptığı muhteşem eserlerle dünyanın kabul ettiği ve karşısında saygıyla eğildiği Evrensel bir insan ve Koca Mimar Sinan olmuştur.

Bu kitapta onun hayatı, ailesi, devşirilmesi, asker olarak katıldığı savaşlar sonrasında mimar ve başmimar olarak yaptığı eserler olarak çıraklık, kalfalık ve ustalık olarak nitelediği camileri, kendi yaptığı mescidi, evi, çeşmesi ile türbesi, mimar, mühendis ve hakanların hocası evrensel Mimar Sinan hakkında bilgi vardır.
Koca Mimar Sinan’ın ölümünden sonra insanlıktan beklentisi şudur:

“Kıyamet kopuncaya ve kainat yıkılıncaya kadar, sarf ettiğim ciddi gayretler dost olanlarla görüldükçe, onlara insaf gözü ile bakarak beni hayır dua ile anacaklarını umarım inşallah Te’ala.”

Bütün dünya 422 yıldır onu hayır duaları ile anmaktadır ve kıyamet kopuncaya kadar da anmaya devam edecektir.