Tekil Mesaj gösterimi
25-Tem-2011, 13:25:05   #831 (permalink)
Xir
Forum Uzmanı
 
Xir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #6158 / May 2011
Yer: li
Mesaj/konu: 3.363 / 158
Ref: 13 / 2349
Seviye: Xir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyorXir forumda seviliyor
Standart

Lev Nikolayeviç Tolstoy
Alfa Basım Yayım Dağıtım;Anna Karenina, Rusların kendi ülkelerini ve dönemin aristokratlarını en doğru yanlarıyla yansıtan bir romandır. Lev Tolstoy´un 1876-77 yılları arasında kaleme aldığı Anna Karenina´nın ana teması her şeyden önce Rus ailesidir. Bu romanda Tolstoy, dürüst bir evliliğin açık mutluluğuyla evlilik dışı bir aşkın yol açtığı düş kırıklıklarını ve düşüşleri karşılaştırmaktadır.

Anna Karenina, dönemin üst kademedeki bir memurunun karısıdır. Onu, hovarda Vronski ile kurduğu ilişkide hazin bir son beklemektedir. Bunun karşısında Kiti ve Levin´in arasındaki sağlam temellere dayalı aşk, Anna Karenina´nın kendini beğenmişliğini ve temsil ettiği aristokrasinin köksüzlüğünü ortaya koymaktadır.

Rus halkının Napolyon I ile yaptığı harbin anlatıldığı Savaş ve Barış´ın yazarı Tolstoy´un Anna Karenina´sı, yaratıcısının aile hayatındaki huzur getirmeyen zevklerinden usandığı ve inanç buhranının kıskacına düştüğü zamanların ürünüdür.