Tekil Mesaj gösterimi
25-Tem-2011, 12:53:26   #715 (permalink)
Destroyzer
Kıdemli üye
 
Destroyzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #2859 / Mar 2011
Mesaj/konu: 2.443 / 80
Ref: 10 / 1426
Seviye: Destroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyorDestroyzer forumda seviliyor
Standart

Şifa Kitabı
Marka : HAYY KİTAP

Yazar Adı : -Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Türkiye’de bitkisel sağlık denildiğinde akla ilk gelen isim. Televizyon kanalları onu konuk alabilmek, gazeteler onun kitaplarını fasikül fasikül verebilmek için birbirleriyle yarışıyor. Saraçoğlu ismi ‘rating’i artırıyor, tiraj aldırıyor. Çünkü bitkisel sağlık artık herkesin gündeminde... Özellikle de modern tıbbın labirentlerinde gezinerek bolca para harcayıp derdine deva bulamayanların... Bugün katı Ortodoks tıpçılar hariç hemen herkes bitki gerçeğini kabul ediyor. Kanser olan biri sözgelimi kemoterapi gibi konvansiyonel tedavinin yanında hangi bitkilerden destek alabileceğini de merak ediyor. Avuç dolusu vitamin hapının, kolesterol hapının, tansiyon hapının yerine daha ucuz ve yan etkisiz bir bitkisel tedavi aramaya başlayanların, hadi biraz espriyle söyleyelim ‘uyananların’ oranı hiç de az değil.

Evet, tıbbi bitkilere, bitkisel kürlere muazzam bir talep var. Saraçoğlu da bu talebe en etkin yanıt verenlerden biri... Duruşuyla, sözleriyle, ifade yeteneğiyle, anlaşılırlığıyla, inancıyla, kimya profesörü unvanıyla, bilimiyle... Binlerce kişi onun bilgisine güveniyor, onun önerdiği kürleri kullanıyor. “Şifa buldum, Allah razı olsun” diyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok. Bir yanda da onu eleştirenler; tıp doktoru olmadığını, bitkisel reçete yazamayacağını söyleyenler var. “Sağlık konuşulurken lafı Kuran’ı Kerim’e getirmesinin ne âlemi var” diyenler, hatta hibrit tohumları eleştirdiği için hakkında suç duyurusunda bulunanlar bile var.

Prof. Saraçoğlu Şifa Kitabı, tam da bu noktada anlamlı ve işlevsel. Bu kitapta, ilk kez açıklanan yepyeni kürlerin yanı sıra, Saraçoğlu’nun sağlıklı yaşamla ilgili tavsiyelerini; tohumların, toprağın, Türkiye’nin ve dünyanın geleceğiyle ilgili öngörülerini bulacaksınız. Bir bitkisel kürün, kür olana kadar geçirdiği evrelere, bunun arkasındaki bilim, tecrübe ve araştırmaya hayret edeceksiniz.

Kısa pantolonlu İbrahim Adnan’dan, milyonların sevgilisi Prof. Saraçoğlu’na uzanan yolda yaşanan birbirinden ilginç olaylara tanık olacaksınız. Hastaların ona yazdığı minnet dolu mektuplarla duygulanacaksınız. Dünyanın en büyük araştırma-geliştirme laboratuarlarında dirsek çürütmüş, kendine ait 100’den fazla patente sahip bir bilim adamının ‘şifa veren’ hayat hikâyesini okuyacaksınız.

İşte karşınızda Prof. Saraçoğlu ve onunla ilgili merak ettiğiniz her şey.