Tekil Mesaj gösterimi
25-Tem-2011, 12:26:09   #550 (permalink)
Chris23
Üye
 
Chris23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7187 / May 2011
Yer: Sin Tokatı
Mesaj/konu: 1.739 / 89
Ref: 7 / 5
Seviye: Chris23 forumda seviliyor
Standart

Hannibal
Kuzuların Sessizliği Devam Ediyor...
Thomas Harris Çeviren: Murat Sağlam
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

Hannibal Lecter`ı zihninizin sarayına davet edin ki onunkine davet edilesiniz. Saraylarınızın arasındaki benzerliğe bakın: rüyalarınızın yüksek kubbeli odalarına, gölgelerin dolaştığı koridorlara, içine girmeye cesaret edemediğiniz bodruma, müziğe ve duvarın arkasından gelen boğuk çığlıklara. Son on yılın büyük bir heyecanla en çok beklenen kitaplarından biri olan bu yapıtta, Thomas Harris bir kez daha bizi, seri cinayetler işleyen bir katilin, sinsice gelişen kötülüklerin, psikolojik belirsizliklerin gövde gösterisine davet ediyor.
Dr. Hannibal Lecter`ın hücresinden kaçışının; Özel Ajan Clarice Starling`in en yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı tehlikel deliler hastanesinde onunla görüşmesinin üzerinden yedi yıl geçmiştir. Dr. Lecter, ihtiyatsız bir dünyanın keyfini çıkarıp elini kolunu sallaya sallaya tarifsiz zevklerinin peşinde dolaşmaktadır. Ama Starling, Dr. Lecter ile karşılaşmasını unutmamıştır ve onun nadiren kullandığı paslı sesi rüyalarında yankılanmaya devam etmektedir. Mason Verger de Dr. Lecter`ı unutmamıştır, üstelik intikam onda bir saplantı haline gelmiştir.
Mason, Dr. Lecter`ın altıncı kurbanıdır ve zor da olsa hayatta kalmayı başararak domuz besiciliği ile uğraşan imparatorluğunda hüküm sürmektedir. Ama Dr. Lecter yüzünden bir soluk makinesine bağlı olarak yaşamak sorundadır. Yine de dünya ölçeğinde ördüğü ağda en küçük bir kıpırtıyı bile fark debilmektedir. Mason sonunda Dr. Lecter`ı nasıl tuzağına düşüreceğine karar verir. Dünyanın en zarif ve en masum görünüşlü yemini sunacaktır ona.
Güçlü, büyüleyici ve sonuna kadar özgün olan Hannbal, hayal gücünüzü bile şaşırtacak tüylerinizi diken diken edecek bir roman.Kendinizi cehennemin derinliklerine hazırlayın!..