Tekil Mesaj gösterimi
25-Tem-2011, 12:13:05   #460 (permalink)
Chris23
Üye
 
Chris23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7187 / May 2011
Yer: Sin Tokatı
Mesaj/konu: 1.739 / 89
Ref: 7 / 5
Seviye: Chris23 forumda seviliyor
Standart

Tılsım
Stephen King Çeviren: Belkis Çorakçı
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

"Senin bir görevin var, Gezgin Jack," demişti Speedy ona. "Yakanı bırakmayacak bir görev. İşin doğrusu bu. Keşke böyle olmasaydı."

Jack Sawyer`in, ölmek üzere olan annesini kurtarabilecek, ana-oğulu yok etmeye uğraşan düşmanı yenebilecek tek şey o Tılsım`dı. Ama Jack amacına ulaşabilmek için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri`ni baştan başa geçmekle kalmayacak, inanılmaz güzelliklere ve korku dolu tehditlerle dolu DİYAR topraklarını da aşmak zorunda kalacaktı.
Jack DİYAR`a gittiği zaman, orada kendi dünyamızın Karanlık Çağı`ndan pek az farklı bir dünya bulur. Havası billur gibidir. Bir mil ilerideki bir tarladan bir turp sökülse, kokusu gelebilmektedir. Ama o dünyada hayatlar, iyiyle kötü arasındaki sürekli çatışma arasında mum alevi gibi kolaylıkla sönebilmektedir. Jack orada "ikizler"i keşfeder. Bunlar dünyadan tanıdığı bazı kimselerin kişiliklerinin yansımasıdır. İçlerinde en önemlisi, Jack`in annesinin ikizi olan Kraliçe Laura`dır. Kraliçe Laura da ölüm yatağındadır. Bu dünyadan pek az insan DİYAR`a geçiş yapabilmektedir. Jack`in ölen babası bu işi yapabileceği gibi, onun kötü yürekli ortağı Morgan Sloat da yapabilmektedir. Jack`in de yapabileceği ortaya çıkacaktır.
Jack, Tılsım`ı almak üzere batıya doğru yol alırken her adımda karşısına yürek durduran tehlikeli serüvenler çıkmaktadır. İndiana`da bir başıboş çocuklar yurdunda hapsedilip orayı yöneten sadist, dindar bir fanatik tarafından işkenceye uğramaktan tutun da, Kraliçe Laura`nın düşmanlarının saldırılarına uğramaya kadar.