Tekil Mesaj gösterimi
25-Tem-2011, 12:10:08   #442 (permalink)
Chris23
Üye
 
Chris23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7187 / May 2011
Yer: Sin Tokatı
Mesaj/konu: 1.739 / 89
Ref: 7 / 5
Seviye: Chris23 forumda seviliyor
Standart

Yaratık
Stephen King Çeviren: Enver Günsel
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

Nevada` nın uçsuz bucaksız yollarının büyük bölümü çöllerden geçer. Yolu bu çöllerden geçenler ister istemez tedirgin hissederler kendilerini. Çünkü varacakları yere kadar tanımsız bir korku da eşlik eder onlara. 50 numaralı yolda sıcak altında yol alan insanlar, gidecekleri yere asla varamayacaklardır: New York City` ye evlerine dönen Profesör Jackson ve karısı, Lake Tahoe` ya tatile giden Wentworth-Ohio` lu Carver ailesi ve bir Harley motosiklet üzerinde seyahat eden orta yaşlı ünlü yazar Johnny Marinville` dir bu kişiler.
Bir yol levhasına çivilenmiş kedi ölüsü, Çin Çukuru denen bir dağın yamacına kurulmuş Desperation isimli küçük madenci kasabanın işaretidir. Ama herşey bu kadar değildir. Bölgede trafiği yöneten kişi, kendisini kanun olarak gören dev yapılı polis Collie Entragian` dır. Arabanızın plakası çalınmış ya da düşmüşse, veya lastiğiniz patlamışsa, işiniz bitik demektir. Bölgede korkunç şeyler olmaktadır ve Entragain, işin sadece görünen yüzüdür. Desperation` ı etkisine alan gizem ve kasabayı bir virüs gibi sarmış olan kötülükler, korkunç ve dehşet vericidir. Fakat genç David Carver` ın bildiği ve bildiği için de korktuğu güçler ise daha da korkunçtur.
Tanrısal güçle kötülüklerin karşı karşıya geldiği bu romanda Stephen King, soluk soluğa bir maceraya çağırıyor okurlarını.