Tekil Mesaj gösterimi
25-Tem-2011, 11:55:46   #321 (permalink)
Chris23
Üye
 
Chris23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7187 / May 2011
Yer: Sin Tokatı
Mesaj/konu: 1.739 / 89
Ref: 7 / 5
Seviye: Chris23 forumda seviliyor
Standart

On Üç Yıl Sonra
Rusya 1825.. Devrimin Eşiğinde Bir Ülke.. Kendi Kanının Tutsağı Olmuş Bir Hanedan
Jasper Kent Çeviren: Seçkin Selvi
Yayınevi: Can Yayınları

Yıl 1825. Rusya on yıldır barış içinde, Bonaparte çoktan ölmüş, istila tehlikesi kalkmış. Albay Aleksey İvanoviç hâlâ Çar I. Aleksandr`ı korumakla görevli ama korkacak bir şey yok. Fransızlar yenilmiş, Aleksey`in bir zamanlar önce omuz omuza, sonra karşı karşıya savaştığı o on iki canavar yaratık yok.
Ne var ki Çar hiçbir zaman huzura erişemeyeceğini biliyor. Ordusunun içindeki ayaklanma hazırlıklarından haberi var; ama gerçek korkusu çok daha korkunç bir şeyden, kendisinin, ailesinin ve ülkesinin üzerine çöken bir lanetten kaynaklanıyor.
Aleksandr, çok eskiden verilmiş bir sözü unutamıyor: kanla mühürlenmiş ve yüz yıl önce yerine getirilmemiş bir söz. Şimdi Romanov hıyanetinin kurbanı, kendisine ait olan şeyi istemek için geri döndü. Bunu öğrenmek Aleksandr`ın kanını donduruyor. Aleksey`e gelince, bir zamanlar değer verdiği, sevdiği her şeyi tehdit etmiş olan kötülük on üç yıl sonra sanki geri gelmiş gibi.
Gerçek olaylarla fantezinin, dehşetle aşkın birlikte örüldüğü başdöndürücü bir tempo...

"Tarihî roman ile kara fanteziyi inanılmaz bir tempoda bütünleştiren bir roman."
-The Times-

"Tolstoy`un ya da Pasternak`ın soyundan bir yazarın biraz da Dracula`nın yaratıcısı Stoker`la akrabalığından kaynaklanan müthiş bir fantezi."