Tekil Mesaj gösterimi
5-Şub-2014, 12:45:59   #11 (permalink)
Hakan
Yönetici
 
Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5326 / Nis 2011
Yer: Kayseri
Yaş: 21
Mesaj/konu: 12.387 / 690
Ref: 0 / 18823
Seviye: Hakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyor
Standart

Alış Pazarı:
Turbobit,uploaded.to gibi premium üyelik gerektiren sitelerin accountlarını alabilmek için bu pazarı açabilirsiniz. Alış pazarı açarken üye hangi sitenin account’unu istiyor ise onu belirtecek ve diğer üyeler o üyenin pazarına girdiğinde direk karşılarına account bilgilerini girmeleri için bir form çıkacak. Bu formu doldurarak alış pazarı açan kişiye account’u gönderebilecekler. Diğer üyelerin çalışmayan account bilgilerini göndermelerine karşı para(rep) transferi hemen gerçekleşmemektedir.(Satın alınanlar bölümünde devamını anlatacağım.)
Satış Pazarı:
Elinizde bulunan accountları satmak için üyeler satış pazarını açmalıdır. Satış pazarını açarken icon belirleme, pazar adınızın renkli görünmesi için renk seçeneği, pazar isminizin kalın gözükmesi için bold özelliği ve pazarınızın süresini belirleyebilirsiniz. 7-10-15-30 gün şeklinde pazar süresini belirleyebilirsiniz. Bu her bir özelliği kullanmanız için sizden ayrı bir ücret kesilecektir. Satış pazarı açtıktan sonra istediğiniz kadar account ekleyip satışa çıkarabilirsiniz fakat her bir account eklemenizde yine ücret kesilecektir. Bu özellikler alış pazarı açarkende geçerlidir.
Pazarı Tekrar Aktif Etme:
Süresi biten pazarınızı tekrar belirli bir ücret karşılığı tekrar aktif edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde eski pazarınızdaki accountlarınızı ücret ödemeden tekrar satılığa çıkarabilirsiniz(yeni ekleyeceğiniz accountlar için yine ücret kesilecektir).
Pazarım:
Pazarım bölümünde account eklemeniz için bir form yer almaktadır. Bu form içerisinde kullanıcı adı, şifre, premium bitiş süresi, geçerli olduğu website, açıklama ve ücretini belirleyebileceğiniz kutucuklar yer alıyor. Üyeler dilerse bu accountları açık artırma özelliğini kullanarak teklif usulü satabilirler. Açık artırma özelliğini kullanmaları durumunda açık artırmanın başlangıç fiyatını, minimum artış ücretini ve açık artırma süresini belirleyebilecekler.
Hemen bu form’un alt kısmında daha önce eklediğiniz account bilgileri ve account bilgilerini güncelleyebilmeniz için form bulunuyor.
Alt kısımda yine daha önce pazarınızda olan ve satılan accountlar listeleniyor.
En alt tarafda ise çalışmayan accountlar kısmı yer almaktadır. Alıcı satın aldığı account’un çalıştığını onaylamadığı halde o account bu kısımda yer alacaktır. Eğer account çalışıyor ise itiraz seçeneğini seçerek satıcı itiraz edebilir. Account’un gerçekten çalışmaması durumunda “yeni hesap” seçeneğini seçerek alıcıya yeni bir account gönderebilir.

Pazarlar Ve Pazar Görüntüleme:
Bu bölümde yukarı kısımda satış aşağı kısımda ise alış pazarları listelenecektir. İkon, pazar adı ve pazar sahibinin bilgileri yer alacaktır. Satın almak istediğiniz account için listelenen pazarın yanındaki “Giriş” butonuna tıklayarak pazar sahibinin pazarına giriş yapacak ve oradan beğendiği pazarı account’u satın alabilecekler veya beğendikleri account’a teklif vererek açık artırmaya katılabilecekler. Açık artırmaya katıldıktan sonra diğer bir üye account’u hemen al fiyatı ile satın alması durumunda açık artırma olmayacaktır.
Açık Artırma(Müzayede):
Son teklifler kısmında teklif veren, teklif ettiği ücret, teklif zamanı ve account’un geçerli olduğu website listelenmekte. Diğer üyeler dilerse sağ kısımdaki “Git” butonunu kullanarak account’un bulunduğu pazara gidebilir ve teklif verebilirler.
Yine hemen altında devam eden açık artırmalar ve bitmiş açık artırmalar yer almaktadır.

Satın alınanlar:
Satın alınanlar kısmında üyelerin yeni veya daha satın aldığı accountlar listelenmektedir. Yeni alınan accountlarda account’un çalışıp çalışmadığını onaylamak için seçenekler vardır. Kullanıcı adı, şifre, geçerli websitesi, pazar sahibi, fiyat, satılma tarihi ve saati gibi bilgiler bulunmaktadır.

vBulletin Pazar Eklentisi

DéJaVu nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Hayırlı uğurlu olsun güzel sistem olmuş Hakan elini atarsa güzel olmaz mı
Açık attırma olayı iyi , kavgalar başlar

Eyvallah sağolasın

Konu Hakan tarafından ( 5-Şub-2014 Saat 12:48:19 ) değiştirilmiştir.