Tekil Mesaj gösterimi
3-Tem-2012, 22:38:31   #52 (permalink)
tarkanim
Yeni üye
 
tarkanim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #2180 / Şub 2011
Mesaj/konu: 215 / 12
Ref: 6 / 120
Seviye: tarkanim üyeler tarafından tanınmaya başladıtarkanim üyeler tarafından tanınmaya başladı
Standart

karyotip'e yorum yaptıktan sonra uzmancafe'ye yorum yaparken konulardan birine tıklayıp geri yaptığımda bilgisayarıma daha önce yüklemediğim Security Shield Adlı antivirüs çıktı ve bilgisayarımda tarama yaptı ve bir sürü virüs buldu.Güvenlik takıntısı biri olarak ilk önce bu antivirüs'ün ne olduğunu araştırdım.Bu Security Shield antivirüs aslında polis takliti yapan hırsız olduğunu anladım.Sahte antivirüsmüş yani.zaten boyutuda 300kb civarında.

Virüs'ün Adı : Security Shield

Zararı : Security shield virüsü bilgisayarınızı ele geçirerek lisans satın al aldatmacası yapar.Lisans anahtarını (Security shield keygeni) satın almak sadece virüsün uyarılarından kurtulmaya yarar.Bilgisayarı kilitler ve Üyelik bilgilerinizi çalar.

Kurtulmanın Yolu : İlk önce Security Shield Keygen'i yazın işte Anahtar : 64C665BE-4DE7-423B-A6B6-BC0172B25DF2

Daha Sonra AntiMalwarebytes programını indirin.

http://www.malwarebytes.org/mbam-download-exe.php

Programın Başlattaki Konumuna Sağ Tıklayıp Özellikler dedikten sonra Dosya konumu aç deyin.

Orada C>Kullanıcılar>"Bilgisayar Kullanıcı adınız">AppData>Local da bulunan qwe1ewq.exe veya 1234123.exe gibi garip isimli 300kblık dosya kaynağını göreceksiniz. NOT: qwe1ewq.exe Dosya ismi her pc de farklı olabilir. Şimdi Ona dokanmayın Başlat>Çalıştır>Regedit yazın oraya CTRL+F yapıp isim arama kısmına gelin.Bu kısımda Local'da bulduğumuz Security Shield adlı sahte Antivirüs programının kaynak ismini yazın aratın.Çıkan Kayıt defteri ismini Sağ tıklayıp silin.Şimdi sıra Local'daki Security Shield adlı programın kaynağından kurtulmaya.AntiMalware programını Açın Orada Araçlar'a tıklayın.Dosya İmha Kitine gelin.AntiMalware 'nin Dosya imha kiti programından Manuel olarak C>Kullanıcılar>"Bilgisayar Kullanıcı adınız">AppData>Local 'e gelip qwe1weq.exe adlı programı seçin ve İmha edin.Program size bu dosyayı tamamen silmek istediğinize eminmisiniz diyecek siz evet deyip ilerleyin.Silme tamamlanacak ve PC'yi yeniden başlatacak.Sonra masaüstündeki ve Başlattaki Security Shield ve Security Shield Unistal kısayollarını silebilirsiniz.Daha sonra birkez daha AntiMalware ile sisteminizi taratın.Hepimize geçmiş olsun.

Kaynakça :

Keygeni bulduğum site : http://securityshieldsilme.blogspot....d-key-gen.html

Virüs'ü silme yöntemini Bulduğum site : http://www.teknolojirehberi.org/Sibe...hield-253.html

+ Kendi yöntemlerim.

Bunun Bir tesadüf olmasını ve virüs'ün uzmancafe deki konulardan değilde Başka bir yerden bulaştığına inanmak istiyorum !
__________________

.
Animenin Merkezi.