Tekil Mesaj gösterimi
24-Kas-2011, 15:51:00   #16 (permalink)
MONT3S
Serbest Kürsü Yetkilisi
 
MONT3S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #3290 / Mar 2011
Mesaj/konu: 3.255 / 338
Ref: 12 / 1673
Seviye: MONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyorMONT3S forumda seviliyor
Standart

zafenat nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Tüm öğretmenlerin öğretmneler gününü kutlarım.

Öğretmenlik çok zor meslek günümüz standartlarında ise ilköğretim öğretmenlerinin %70 i iamkanları olması halinde melklerini değiştirmek istemektedirler.

Başlıca sebeplerinde ise okul idarecilerinin kendi egolarını öğretmenler üzerinde tatmin etmeye çalışmaları müfettişlerin her kusura bahane bulması, insanı meslketen soğutma gayreti içinde olmaları idari amirlerin gereksiz tavırları duyarsız davranışları halk tarafından öğretmenin basit bir meslek olarak algılanıyor olması. aldıkları net maaş okulun teknik servis elemanından ve de memurundan az olması ayrı bir ezikliği olsa gerek.

Söylediklerine katılıyorum. Biz öğretmenler gerçekten son zamanlar çok sıkıntı yaşamaya başladık. İdare bir yandan, üst idareciler diğer yandan sürekli sorun çıkartıyorlar . Müfettişleri saymıyorum bile. Ayrıca günümüz eğitim sistemi de çok sıkıntılı tabi öğrencileri de katarsak işimiz bir hayli zorlaşıyor. Bu ülke hepimizin o yüzden herkesin buna göre hareket etmesi gerekmektedir. Kendim, elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalışıyorum. İnşallah İlerde bütün öğretmenlerimize daha anlayışlı yöneticiler, daha çok ilgili veliler ve en önemli saygılı öğrenciler nasip olur. Öğretmenler günümüz kutlu olsun.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------