Tekil Mesaj gösterimi
16-Eki-2013, 01:12:45   #34 (permalink)
caqlayan
Üye
 
caqlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #4 / Ağu 2010
Mesaj/konu: 15.020 / 2871
Ref: 1000 / 11782
Seviye: caqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyor
Standart

bss "Kız çocukları diri diri gömülürken bu da bir gelenekti."
böyle bir gelenek mi vardı yılın belli günleri toplanıp kız çocuklarımızı diri diri gömelim geleneği hem de dini bir gelenek.. benim orda demek istediğim şuydu; biz kimiz ki dini olayları yargılayalım, bu iş için adamlar yıllarca ilahiyat okuyorlar. arapça bilmeden sağdan soldan duyduklarımızla kitabı yargılamak ne kadar doğru ? kaldı ki senin yanlış yorumlanmış dediğin şeyi ana dili arapça olan insanlar da mı yanlış yorumluyorlar ?
şurayı vurgulayarak söylüyorum "çoğunluğu" müslüman olan bir forum burası. o yüzden o kısım ile ilgili görseller hazırlanıyor. biz atatürk ile ilgili görsel korduğumuzda ben sevmiyorum kardeşim bu adamı kaldırın bu resmi diyebilir mi birisi? senin bu yaptığın şuan buna benziyor. bu ülkede her kurum bu çoğunluğa göre hareket eder. adam inansın inanmasın dini bayramlarda herkes tatile girer, ramazanda rahatsız da olsa o davulcu gelir onun kapısında çalar, ezan sesinden rahatsız da olsa o hoparlörün sesi sonuna kadar açılır vs vs. neyse din tartışması yapma yeri değil burası. umarım demek istediğim anlaşılmıştır. biz oraya koyalım koymayalım sen bugün sokağa çıktığında her yerde bu manzarayı gördün sonuçta, bizim bu görseli koyup koymamamız birşeyi değiştirmez.
__________________
anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır


.

caqlayan.com


Kaybedecek bir şeyi olmayanlardan korkmalısın. Çünkü onlar, kazanmak için herşeyi yaparlar.