Tekil Mesaj gösterimi
7-Oca-2012, 23:29:27   #34 (permalink)
ümit
1. Ümit
 
ümit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #10914 / Ağu 2009
Yer: Şişli / İstanbul
Yaş: 32
Mesaj/konu: 11.241 / 295
Ref: 27 / 4240
Seviye: ümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyor
Standart

Selamlar,

Ref5.net günlük 12000-18000 kişinin ziyaret ettiği bir sitedir. Bunlardan 8000-10000 ziyaretçisi yerlidir. Siteye giren kişilerden 100 tanesinin aklının bir köşesinde bir şeyler bırakabilirsek ne mutlu bize.

Neden engelliler ?

Ülkemizde engelli vatandaşlarımız için çok az şeyler yapılıyor. Neredeyse hiç. Buna tepkimizi dile getirmek istedik. Engeliler gününde yada haftasında bunu herkes yapıyor. Güne ayak uydurmak yerine biz kendimize durumdan vazife çıkarttık. Gelişmiş ülkelerde devlet bir proje yapacağı zaman ilk önce engelli vatandaşlarını düşünerek projeye başlar. Bizde ise tam tersi yapılır. Mesela önce otobüs alınır sonra engelli vatandaşlarımız için platform ilave edilir. Mesela yol yapılır bitirilir sonra engelli vatandaşlarımız için yer ayrılır. Biz bu duruma karşı bir duruş olsun diye bu görseli yaptık.

Durumun önemini daha iyi anlayabilmek için şöyle bir deneme yapabilirsiniz. Çok değil sadece 1 saat bir organınızı kullanmayın. Örneğin sağ ayağınız, sol gözünüz, sağ kolunuz vs vb. O zaman engelli olmanın ne kadar zor olduğunu anlayacaksınız. Sizlerden ricamız engelli vatandaşlarımıza 1 gün değil her gün gereken önemi ve saygıyı gösterelim.

not: Farklı konularda farklı görsellerimiz olacaktır.
__________________
ref5 krallığının kurucusu 1. Ümit

E B D, T D, E G Y D.

Јunk - • Jαzzяα¡L •