Tekil Mesaj gösterimi
27-Nis-2012, 16:20:45   #1 (permalink)
DeCobray
Administrator
 
DeCobray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1 / Ağu 2001
Mesaj/konu: 25 / 885
Ref: 1000 / 3161
Seviye: DeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyor
Standart Üye etiketleme sistemi ve bir kaç yenilik
Görüntüleme:


Selamlar,

Foruma hoşunuza gidecek bir kaç eklenti ekledik.

Üye etiketleme sistemi:

Üye etiketleme sistemi Twitter'daki @-bildirim sisteminin aynısıdır. Yani bir kişiye açık forumlarda pm göndermek gibi düşünülebilir. Konu içinde cevap yazarken "@" üye adı yazarak cevaplarsanız, yazdığınız üye adına mesajınız bildirim olarak gider.

Örnek: @üyeadı bence böyle olmamalı ...........

@ simgesinden sonra forumda var olmayan bir üye adı yazarsanız sistem bunu görmeyecek ve linke çevirmeyecektir. Mutlaka karakter kodlamasını doğru yapmalısınız. @umit yazarsanız bana bildirim gelmez.

Hashtag :

Bu özellikte Twitterdaki özelliğin aynısıdır. Mesajınızı daha önceden etiketlenmiş bir bildirime yada yeni oluşturacağınız bir etikete göndermek istediğinizde kullanabilirsiniz.

Kullanımı basittir. "#" simgesini etiketin başına koyup ";" ile bitiriyoruz. Twitterdan tek farkı sonuna ; eklememiz.

Yani:" # " bu iki karakter arasına yazdığımız etiket hashtag olur. Link haline dönüşür ve başka biride sizin başlattığınız hashtag'a yazarsa size bildirim olarak gelir.

Bunun dışında etiket sisteminde de kolaylık yaptık. "#" simgesinden sonra yazılan yazı konuya etiket olarak eklenecektir.

Burada dikkat edilecek husus "#" simgesinden sonra yazıyı ; ile bitirirsek bu hashtag olur. ; koyup bitirmezsek bu konuya etiket olur.

Tüm bunların ayarını profiliniz sayfasının en altından yapabilirsiniz. Bildirim gelip gelmemesini açıp kapayabilirsiniz.

Anket sisteminde de küçük bir değişiklik yaptık. Artık konuya cevap yazmadan ankete oy kullanılamayacaktır.

Konu hakkında sorusu olanlar bu başlık altından bildirebilirler.

Üye etiketleme örneği: caqlayan ümit
Hashtag örnegi: #ref5
Etiket örneği: #ref5