Tekil Mesaj gösterimi
29-Şub-2012, 16:37:41   #1 (permalink)
DeCobray
Administrator
 
DeCobray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1 / Ağu 2001
Mesaj/konu: 25 / 885
Ref: 1000 / 3161
Seviye: DeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyor
Standart ref5.net'te kişiye özel forum dönemi başlıyor
Görüntüleme:


Selamlar,

ref5.net tarafından gene bir ilk ile karşınızdayız. Kişiye özel forum. Evet yanlış okumadınız, Kişiye özel forumlar artık ref5.net bünyesinde olacak.

Kişiye özel forum nedir?

ref5.net forumunun içinde size ait bir bölümdür kişiye özel forum. Bu bölümde ister ciddi, ister eğlenceli, ister araştırmacı, ister bilgilendirici içerikler paylaşabilirsiniz. Özel forumunuzun içeriği tamamen size kalmıştır. Açtığınız özel forumda genel forum kuralları geçerli olup (link paylaşımı,telif hakkı vs) diğer tüm kuralalr forum sahibinin zevkine bırakılacaktır. İster Sonsuz muhabbet gibi flood ve argoyu serbest bırakırsınız yada duyurular gibi ciddi bir bölüm yapıp kurallara uymayan üyeleri forumunuzdan yasaklarsınız.

Peki nerede olacak bu özel forum? Domain ne olacak?

Özel forumlar ref5.net sunucusunda barındırılacak olup ref5.net ana domaininde olacaktır. Tüm ref5.net hitinin göreceği ve tüm üyelerimizin rahatça görüp girebileceği bir alanda olacaktır.
Açtığınız özel forum serbest kürsü kategorisi içeriklerine uygunsa çöp kutusu bölümünün hemen üzerinde açıkacaktır. Açtığınız forum Teknolojik olacaksa Off topic bölümünün hemen üzerinde yer alacaktır. Yani ref5.net forumlarıyla birebir aynı alanda olacaktır.

Ben özel forum açsam nasıl yöneteceğim?
ref5.net forumlarındaki yetkililer ile aynı yetki seviyesine getirilip beyaz yetkili rankı alacaksınız. Dilediğiniz 2 arkadaşınızada bu yetkiyi verebileceksiniz. Konu silme,kilitleme sabitleme gibi yetkisel işlemlerde deneyiminiz yoksa ref5.net yönetiminin size tahsis edeceği bir eğitmenle bu konuda bilgilendirileceksiniz. Siz ve seçtiğiniz 2 arkadaşınızla beraber toplamda 3 yönetici ile özel forumunuzu yönetme imkanınız olacak.

Forumumun adını benmi seçeceğim?
Evet. Forum kuralları dahilinde argo olamamak kaydı ile forumunuza istediginiz ismi verebilirsiniz.

Sonsuz muhabbet gibi bir forum açmak istiyorum. Yarışma yapabilir miyim?
Evet, yapabilirsiniz. Forumun içeriği tamamen size kalmıştır. İlk ay tüm forum sahiplerine forumunuz içindeki aktivitelerde kullanmanız için 15.000 ref değerinde çeşitli üye özellikleri hediye edilecektir. Örneğin şanslı konu gibi bir konu açtınız ve en çok mesaj yazana renkli nick, kalın nick, nick değiştirme hakkı gibi özellikler hediye edebileceksiniz.

Madem forum benim reklamda verebilecek miyim?
Evet. Forum sizin istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. İlk ay tüm forum sahiplerine 1 aylık konu altında açılan reklam hakkı verilecektir. Yani açtığınız özel forumda ilk ay istediğiniz banner reklam her konunun altında ilk mesajda görüntülenecektir.

Bu özel forumların ücreti ne kadar olacak?
Özel forumların ücreti aylık 30.000 ref yada 30TL'dir.

Ben arkadaşlarımla ortak forum açabilir miyim?
Evet. Dilediğiniz kişilerle ortak forum açıp ödemesini ortak yapabilirsiniz.

Peki 2. ay hediye alamayacak mıyız?
Hayır. 2. ay ilave her özellik 10.000 ref yada 10 TL'dir.
Yani 2. ay; 15.000 ref değerindeki hediyeleri almak isterseniz 10.000 ref, Reklam alanı isterseniz 10.000 ref, İleve yetkili hakkı isterseniz (4. yetkili için) kişi başına 5.000 ref daha ödemeniz gerekecektir. Özel forumunuz popüler bir forum olursa eğer bu hediyeler size ref5.net tarafından ücretsiz verilecektir.