Tekil Mesaj gösterimi
21-Ağu-2012, 17:32:35   #65 (permalink)
justice
Yeni üye
 
justice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #14123 / Tem 2012
Mesaj/konu: 189 / 13
Ref: 5 / 103
Seviye: justice henüz eksiye düşmüşjustice henüz eksiye düşmüş
Standart

ümit nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Keşke verdiğim linke baksaydında böyle komik bir duruma düşmeseydin. Verdiğim linkteki resmi gazetede yayınlanan kanun 1935'te çıkan kanunda yapılan değişikliktir. Yani darbe dönemiyle bir alakası yok.Sen zahmet etme, ben linki jpg haline getirip tarih kısımlarınıda işaretledim. Değiştirilen tarihte 1975. Yanılmıyorsam 1975 yılında hükümette Milli Selamet partiside vardı. Yani Erbakan hoca.

Çok bilgili din alimi mukaddes insan, burada kimse ne dinle nede bayramla alay etmiyor. Okuduğunu anlayamadığın yada sabit görüşlü olduğun bir önceki mesajda açıkça belli olmuştur. Ne sen nede ben bu bayrama kafamızdan isim takamayız. Bu bayrama 100 yıla yakın bir süredir "Şeker Bayramı" denir. Ramazan Bayramıda denir.

Gelelim sitenin phishing konusuna. Orada da kanun referans gösterilerek uyarı yapılmış, bu konuda da kanun gösterilerek referans yapılmış. Yani olayın resmiyeti gösterilmiş. Sizde bula bula "ulan phishing yapılan sitede kanun mu olur?" diyerek acziyeti bir parça daha yükseltiyorsun. Madem o kadar dindarsın, o kadar kurallara kaidelere bağlısın burada işin ne? Cidden verilen örneği hangi mantık çerçevesinde o yöne çekmeyi başardınız? Size sıradan bir gazetecinin yada TV programcısının sözünü referans göstermedik. Anlayın, inanın, öğrenin diye TBMM kanunu referans gösterdik. Ancak görüyorum ki idrak na mümkün.

Son olarak gene tekrarlıyorum; Allah'a Tanrı demiyorsan bu bayramada Ayd-ül Fitr diyeceksin.

Asıl aciz ve rezil duruma düşen sensin söz konusu kanun maddeleri değiştirildi.Yani şu an meri olan herhangi bir kanun da şeker bayramı ifadesi geçmemektedir. Gidip eski kanunları buraya koymuşun.İnsan bir araştırır ne oldu ne değişti diye ama nerede...http://mevzuat.meb.gov.tr/html/114.html
İyi incelemeni tavsiye ederim.Neymiş bugün yürülükte olan hiç bir kanunumuzda şeker bayramı ifadesi geçmiyor.

Ha bir de ekliyeyim 1975 yılında Süleyman demirel başbaknlığında koalisyon hükümeti vardı ve o koalisyonda milli selamet partisinin sadece 24 milletvekili vardı. Oldu mu şimdi, insan biraz araştırır.

Bu bayrama yüzyıla yakın bir süredir şeker bayramı denmiyor veya diyenler halk değil, bu kanunu 50 yıla yakın süredir yürürlükte tutan darbeci anlayıştır. Ne ben ne sen kafamıza göre bu bayrama isim takamayız. Asrı saadette özel bir ismi belki yoktur, belki Selçuklu da başka belki Osmanlı fa başka bir isimle anılmıştır.

Zaten herhangi bir isme de ihtiyacı yoktur. Kuranı Kerimde bayram denilmiştir. Aydü-l fitr kelimesini tıpkı Ramazan bayramı ifadesi gibi bir adettir.

Dediğim gibi ister sadaka, ister fıtr ister oruç bayramı denilebilir ama bayramın muhteviyatıyla alakası olmayan şeker bayramı ifadesi komiktir.

Şimdi kanunlara bu kadar hakimsin sen de kanuna uy ve bu bayrama Ramazan Bayramı de.

Allah a tanrı demiyorum, zira tanrı sadece Allah ışaret etmek için kullanılır. Allah ismi kuran-ı kerimde yer almaktadır ve lafzatullah olarak adlandırılır. Yani yaratıcımız, tanrımız, ilahımız ne dersen de Allah tır. Tanrı kelimesi tengri den gelen eski türkçe bir kelimedir ve ilah mabud,yaratıcı gibi bir anlam ifade etmektedir.Dolaysıyla Lafzatullah ın yerini tutmaz.

Allaha tanrı demiyorum ama bu bayrama Ramzan Bayramı diyorum.Ne olacak şimdi.

Son olarak bu forumu pishing veya crack ihtiyacımı gidermek için gelmedim. Şöyle bir bakıyorum da forum konularına da pishing ve crack dışında onlarca konu var değil mi ?


dipnot: ümit sayın adminim cevabınızı bekliyorum.

Konu justice tarafından (21-Ağu-2012 Saat 20:04:11 ) değiştirilmiştir.