Tekil Mesaj gösterimi
21-Ağu-2012, 14:33:32   #63 (permalink)
ümit
1. Ümit
 
ümit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #10914 / Ağu 2009
Yer: Şişli / İstanbul
Yaş: 32
Mesaj/konu: 11.241 / 295
Ref: 27 / 4240
Seviye: ümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyor
Standart

justice nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Bugün mer'i olan tüm kanunlarda Ramazan Bayramı olarak geçer.
Ramazan Bayramı bir ay boyunca nefsiyle büyük bir mücadele veren, müslümanlara Rabbimizin bir lütfüdur.

Şeker olayı sadece güzel bir anadolu adetidir. Çocukları sevindirmek misafiirlerin ağızlarını tatlandırmaktan başka bir gayesi yoktur. Yani neticelerin amaç yapılması abestir.

Arkadaşın da dediği gibi gidip darbe dönemi kanunlarını araştırıp kadük olan maddeleri buraya getirerek kanunlara olan bağlılığınızı gösterseniz bile forumun muhteviyatına baktığımızda söylediklerinizin bir hükmü yoktur.

Asıl cahillik ramazanın kudsiyetini bilmeden yorum yapmaktır. Yoksa değiştirilen kanunlara uymamak değil.

Dipnot: Ayd-ül Fitr diyebilirsin. Veya şükür bayramı da diyebilirsin, şekere yakın bak.Ya da sadaka bayramı. Ramazanın önemini anlatan herhangi bir ifadeyle bu güzel bayramı idrak edebilirsin.Ama şeker kelimesi bu açıdan biraz komik kalıyor... Tabi sizin için bunlar bir ifade etmez, neyse...

Keşke verdiğim linke baksaydında böyle komik bir duruma düşmeseydin. Verdiğim linkteki resmi gazetede yayınlanan kanun 1935'te çıkan kanunda yapılan değişikliktir. Yani darbe dönemiyle bir alakası yok.Sen zahmet etme, ben linki jpg haline getirip tarih kısımlarınıda işaretledim. Değiştirilen tarihte 1975. Yanılmıyorsam 1975 yılında hükümette Milli Selamet partiside vardı. Yani Erbakan hoca.

Çok bilgili din alimi mukaddes insan, burada kimse ne dinle nede bayramla alay etmiyor. Okuduğunu anlayamadığın yada sabit görüşlü olduğun bir önceki mesajda açıkça belli olmuştur. Ne sen nede ben bu bayrama kafamızdan isim takamayız. Bu bayrama 100 yıla yakın bir süredir "Şeker Bayramı" denir. Ramazan Bayramıda denir.

Gelelim sitenin phishing konusuna. Orada da kanun referans gösterilerek uyarı yapılmış, bu konuda da kanun gösterilerek referans yapılmış. Yani olayın resmiyeti gösterilmiş. Sizde bula bula "ulan phishing yapılan sitede kanun mu olur?" diyerek acziyeti bir parça daha yükseltiyorsun. Madem o kadar dindarsın, o kadar kurallara kaidelere bağlısın burada işin ne? Cidden verilen örneği hangi mantık çerçevesinde o yöne çekmeyi başardınız? Size sıradan bir gazetecinin yada TV programcısının sözünü referans göstermedik. Anlayın, inanın, öğrenin diye TBMM kanunu referans gösterdik. Ancak görüyorum ki idrak na mümkün.

Son olarak gene tekrarlıyorum; Allah'a Tanrı demiyorsan bu bayramada Ayd-ül Fitr diyeceksin.
__________________
ref5 krallığının kurucusu 1. Ümit

E B D, T D, E G Y D.

Јunk - • Jαzzяα¡L •