Tekil Mesaj gösterimi
16-Ağu-2010, 09:16:07   #1 (permalink)
Serpico
Üye
 
Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7 / Ağu 2010
Yer: Türkiye
Mesaj/konu: 863 / 472
Ref: 9 / 1116
Seviye: Serpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyorSerpico forumda seviliyor
Exclamation Moderatörlük başvurusu
Görüntüleme:


Wabaza.com sitemizde Modluk başvurusu yapmadan önce burada ki maddeleri kabul ettiğinizi varsayarak hareket edeceğim..

1 - Moderatör başvurusu yapan Wabaza üyemiz Moderatör olmak istediği bölüme öncelikle mesajları ve konuları ile kendini göstermek zorundadır.

2 - Moderatörler kendisine verilen görevleri yerine getirmelidir.

3 - Moderatörler her zaman yöneticilere, kullanıcılara ve diğer Moderatörlere karşı saygılı davranmak zorundadır. Üyeleri rencide edici kelimeler kullanmamalıdırlar..

4 - Moderatörler ,bulundukları bölümün ve özellikle de forumumuzun iyiliğinden sorumludur.

5 - Moderatörler bulundukları bölümde yazılanları açılan konuları takip etmeli düzeltilmesi gereken linkleri veya eklenmiş fotoları düzenlemeli, Gayri Ahlaki bir şey gördüklerinde kendileri müdahale edebiliyorlarsa etmeliler edemiyorlarsa bir üst yöneticiye durumu iletmelidirler..

6 - Moderatörler,Wabaza.com üyelerine kin gütme gibi bir hakka sahip değildir. Bu davranış Modluklarının alınması ve bir daha aday gösterilememeleri için geçerli bir sebeptir.

7 - Moderatörleri eleştiren üyeler olabilir. Onların görevlerini kötüye kullandıklarını haksızlıklar yaptığını söyleyen kişileri hakaret ediyor gerekçesiyle açılan konuyu kilitleyemez Wabaza.com üyelerinin Moderatörler hakkındaki şikayet ve görüşlerini istedikleri yerde ifade etme hakları vardır. Yine hakaret yada seviyesizlik olmadığı sürece kimsenin düşüncesini söyleme özgürlüğü kısıtlanamaz.Bu bağlamda Moderatörler hakaret veya seviyesizlik dışında bir eleştiriye açık olmalıdırlar..

8 - Moderatörler, hiçbir sebeple Moderatör Olan nicklerinin şifrelerini bir başkasına veremezler..! Bu kişiler 1.Dereceden yakınları (Anne, Baba, Kardeş, Kuzen, Yeğen Vs...) bile olsa kabul edilemeyecek bir davranıştır. Herhangi bir sorun yaşandığında da böyle bir bahane kabul edilmeyecektir ve Moderatörlükleri geri alınacaktır.

9 - Moderatörler müdahalede zorluk çektikleri konularda diğer Moderatörlerden veya bir Üst Yöneticilerden yardım isteyebilirler.

10 - Moderatör bölümünü/bölümlerini bahanesi olmadığı müddetçe sürekli aktif tutmak zorundadır. Bölümlerini canlandırmak için atılan her adımda Moderatörler bizzat sorumludurlar.Günde en az birkaç konu eklemelidir..

11 - Moderatörler kendi bölümlerinde kuralları çiğneyen üye olursa öncelikle kendileri uyarmalı eğer kuralları çiğnemekte ısrar ederse durumu bir üst makama bildirmelidirler.

12 - Moderatörlük görevini aksatan Moderatöre ilk önce uyarı ,aksatmaya devam ettiği takdirde de yetkilerinin elinden alınması yoluna gidilecektir...

Saygılarımla

Fox