Tekil Mesaj gösterimi
15-Nis-2012, 02:40:33   #17 (permalink)
Akıncı
Onursal Yönetici
 
Akıncı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1543 / Oca 2011
Mesaj/konu: 1.250 / 184
Ref: 9 / 1043
Seviye: Akıncı için ref önemsiz.
Standart

Bu kutlu haftada alemlere rahmet gönderildi. Bu kutlu haftada hak şefkatini indirdi. Bu kutlu haftada yüreklere su serpildi. Bu kutlu haftada yetimler sevindi. Bu kutlu haftada muhtaçlar güldü. Bu kutlu haftada insanlar Efendisine kavuştu. Sevgililer Sevgilisi geldi. Bu kutlu haftada Ahmed-i Mahmud-u Muhammed Mustafa (s.a.s.) Efendimiz alemlere teşrif etti.

Hiç sönmeyecek bir nur parladı bu haftada. Hiç bitmeyecek kandil yandı. Kıyamete kadar gelecek olan insanlığa en güzel örnek geldi. Amine’nin yetimi, Abdullah’ın hasreti, Abdulmuttalib’in Muhammedi, Ümmetin Ahmedi geldi bu haftada. Melekler hep saf saf durdu. Melekler Amine’nin evine doldu.

İnsanlık cahilliye devrini yaşıyordu. O (s.a.s.) geldi insanlık birer yıldız gibi parlamaya ve ötelere ışık tutmaya başladı. İnsanlık diri diri kız çocuklarını toprağa gömüyordu. O (s.a.s.) geldi insanlık değerlerin en güzeline kavuştu. Şereflerin en büyüğüne ulaştı. O (s.a.s.) İslam ahlakının en güzelini yaşadı ve bize aktardı. İnsanlık bir hiç uğruna birbirini öldürüyordu. O (s.a.s.) geldi insanlar dostluğu muhabbeti buldu. O (s.a.s.) geldi kanayan yaralar şifa buldu.


Arif Nihat Asya Nat'ında bu hususu şöyle nazımlaştırmıştır.
Günler, ne günlerdi, ya Muhammed,
Çağlar ne çağlardı
Daha dünyaya gelmeden
Mü’minlerin vardı…
Ve bir gün, ki gaflet
Çöller kadardı,
Halime’nin kucağında
Abdullah’ın yetimi
Amine’nin emaneti ağlardı.
Hatice’nin goncası,
Aişe’nin gülüydün.
Ümmetinin gözbebeği
Göklerin Resulüydün…


Selat ve salam olsun O'na (s.a.s.)

__________________
" İman varsa imkanda vardır "