Tekil Mesaj gösterimi
28-May-2012, 15:23:26   #1 (permalink)
caqlayan
Üye
 
caqlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #4 / Ağu 2010
Mesaj/konu: 15.020 / 2871
Ref: 1000 / 11782
Seviye: caqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyorcaqlayan refe ref demiyor
Exclamation [Bilgilendirme] Bilişim Suçlarından Geliyorum
Görüntüleme:


Merhaba arkadaşlar

Bugün bilişim suçlarındaydım, bir konu hakkında ifademe başvuruldu, bu olay vasıtasıyla size bilgilendirme yapma gereği hissettim kendimde.

Öncelikle yanlış anlaşılmasın, ifade verme sebebim yasadışı bir davranışımdan dolayı değil kesinlikle, sitede yazılan bazı olumsuz yorumlardan dolayı şikayet edilmesi nedeniyle oldu.

Öncelikle herkesi bu tür yaşanabilecek durumlar hakkında sizleri bilinçlendirmek bizim istedim. Biliyorsunuz biz ref5.net olarak bir forumuz ve dolayısıyla bir içerik sağlayıcıyız. 5651 sayılı kanun uyarınca her kullanıcıların bütün erişim bilgilerini kayıt aldında tutmakla hükümlüyüz. Ve aynı kanun diyor ki, sitede yazılan yazıların sorumluluğu mesajı yazan kişiye aittir. Aynı zamanda bizden resmi olarak herhangi bir bilgi istendiği takdirde biz bunları vermekle hükümlüyüz, aksi takdirde mesajın sorumlusu olarak biz gösteriliyoruz.

Bugünkü olaya gelirsek, şikayet sahibi "Adnan *****" isimli şahıstır. Benden 4 kişinin ip bilgileri istendi ve ben de vermek zorunda olduğumdan dolayı kendilerine ilettim. Şikayet konusu "hakaret" idi. Yazılan mesajlar bana göre çok abartılacak şeyler değil, ki ifademi alan memur arkadaş da aynı fikirde idi. İlettiğim 4 kişiden 2 sinin 18 yaşını doldurmadığını biliyorum, onların işi kolay olacaktır diye düşünüyorum merak etmesinler. Soruşturmanın gizliliğinden dolayı isimleri açıklayamıyorum kusura bakmayın. Ama şikayet edilen mesajlar aşırı hakaret içeren mesajlar olmadığı için bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Kişilere ulaşılması yaklaşık 2 ay sürüyormuş, bunu da belirteyim.

Şuanda ifademi ve bilgileri vermiş olduğumdan dolayı "Adnan *****" ile ilgili bütün konuları "geri getirilebilir" şekilde silmiş bulunuyorum, ve bu tarihten itibaren o şahıs ile ilgili konu açılmasını yasaklıyorum.

Sözün özü, forumda yazdığımız mesajlara lütfen çok dikkat edelim. Forum kurallarımızın da ilk maddesi olan, üçüncü şahıslara hakaret etmeme konusunda gereken özeni gösterelim, hem siz hem de biz zor durumda kalmayalım.

Bir daha kapısından girmek nasip olmaz inşallah diyerek bir anı fotoğrafı çektim, umarım siz de gerçeğini görmezsinizHerkese iyi forumlar
__________________
anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır


.

caqlayan.com


Kaybedecek bir şeyi olmayanlardan korkmalısın. Çünkü onlar, kazanmak için herşeyi yaparlar.