Tekil Mesaj gösterimi
20-Oca-2014, 19:05:00   #40 (permalink)
carbon3180
Üye
 
carbon3180 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #16149 / Ağu 2012
Mesaj/konu: 437 / 28
Ref: 5 / 484
Seviye: carbon3180 forumda seviliyorcarbon3180 forumda seviliyorcarbon3180 forumda seviliyorcarbon3180 forumda seviliyorcarbon3180 forumda seviliyor
Talking

nalınisyanı nickli üyeden alıntı Mesajı göster
amaç paylaşım evet bencede doğru fakat bence ref ile dağıtımı yaptırmaya çalışmak daha iyi neden çünkü adam forumda ref kazanmak için katkı sağlaması gerek mesaj yazma konu aççama vs.. yani forumda takılması gerek forumda takılmadan sadece hesap için buraya geliyorsa bence o adamla paylaşmamak gerek

he onlarıda dışlamıyoruz tabiki onlarda açıkdan dağıtım bölümünde takılsın oradan hesap alsın benim fikrimce (sana fikrini soran olmadı diyende olabilir ama ben içimden söyledim)

ben sana katılmıyorum.

Sadece hesap için buraya geliyorlarsa paylaşmamak gerek demişsin.Eğer birisi burdan Ref pazar ile hesap alacaksa zaten o repi kazanmak için belli bir ref birikiminin olması gerekir.

Sisteme gelince vergileri varsayarsak pazar için ayriyetten ücret ödenmesini uygun bulmuyorum.Ref sınırları da çok mantıksız.Değerli hesaplar çürür gider bu sistemle.

Düşünün bir kişi elindeki değerli bir hesap var ve satmak istiyor(lifetime debrid,bol oyunlu origin vs) bunu paylaşmaya zaten gönül elvermez.

Dağıtsınlar,paylaşsınlar diyorsunuz.Kısa süreli hesaplar zaten paylaşılıyor.Paylaşılması da güzel.

Ürün çeşidi de çok mantıksız.Ürünü nasıl değerlendirdiğine bağlı olarak değişir
Örnek verecek olursak

ürün 1 - Oyun --- Ürün 2 - Debrid -- Ürün 3 -- Adult

kendine göre ürün çeşitlerini böyle genellendirirsen oyun origin steam psn - debrid'de alldebrid,premiumize,realdebrid -- adult saymakla bitmez. Ürün çeşidi nerde ?

Bu sisteme göre pazar alana şaşarım.Çağlayan ustanın attığı resimde yeterli değil.Pazarlık etmek sünnettir.Pazarlıksız pazar olmaz.

Sadede gelirsek bence sistem tamamen değişip serbest ticarete geçilmeli.Oyun satan kişiye debrid lazım olur.Oyun satar debrid alır.Ref sınırları arz-talepe göre değişir.Eski sistem olaydı iyiydi
__________________
Çalışmayan hesap yoktur, şifresi değiştirilmiş hesap vardır.

-- Bir cracker atasözü...