Ref5 Güncel Forum  

  Ref5 Güncel Forum > ref5.net > Bize yazın
Şifrenizi mi unuttunuz ?

Konu Kapatılmıştır
NOTICE Dikkat: Görüntülemekte olduğunuz konu eski bir konudur. Konuya son mesaj 1862 gün önce yazılmış. Lütfen gerekmedikçe eski konuları hortlatmayalım.

 
Seçenekler Arama Stil
18-Eyl-2011, 17:36:44   #131 (permalink)
Üye
 
MASTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #2140 / Şub 2011
Yer: Cracking /
Yaş: 31
Mesaj/konu: 893 / 185
Ref: 8 / 1162
Seviye: MASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyorMASTER forumda seviliyor
Standart

Ümit bey konuyu kapatmazsanız çok güzel bir cvp gelecek yazdıklarınızın ne konu ile nede haksızlık ile bir alakısı var işim gereği msj yazamıyorum şu anda
__________________

MASTER
 
18-Eyl-2011, 17:41:58   #132 (permalink)
Cracker
 
byronman23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7516 / Haz 2011
Yer: ...
Yaş: 29
Mesaj/konu: 629 / 112
Ref: 6 / 42
Seviye: byronman23 forumda seviliyor
Standart

kartal785 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Bu konuda eğer arkadaşların siteye verdikleri emek yüzünden üzerlerinde bir kırılma ve alıganlık yaşıyorlarsa (-ki yaşıyorlar) onlara emeklerinin karşılığı olarak ref ödülü verebilirsiniz (Örneğin 1000 ref ya da durumlarına göre bir mükafaat) Bu da bir bakıma işten çıkarılanlara ödenen tazminat gibi olacaktır ve kendilerine göre rencide olmuş kalplerine de bir nevi merhem olacaktır... [/B]

aslında bu baya güzel bir öneri... sonuçta iyi kötü bu arkadaşlar foruma emek verdiler, emeklerinin karşılıgı olarak böyle bir jest güzel olabilir...

Ümit konuyu olumlu-olmuzsuz her açıdan degerlendirmiş... değişimin nedenlerini gerekçelerini açıklamış... hee bu değişim veya geçiş süreci daha yumuşak ve sancısız yapılabilirdi belki... tabikide biz arkada olanları çok ince ayrıntılarına kadar bilmiyoruz... belki kararların bu kadar keskin bir şekilde verilmesininde sebebleri ve gerekleri vardır... ama ben kişisel olarak adminin den moduna yöneticisine kadar bu foruma öyle veya böle emek vermiş herkesin bir şekilde taktir edilmesinden yanayım... forumda hepimizin eski yönetici arkadaşlara bir şekilde işi düşmüştür, yardım almışızdır... onlarda ellerinden geldigince kimseyi geri çevirmemişlerdir diye tahmin ediyorum... en azından ben böyle bir sorun yasamadım... o yüzden burda eskileri yermek yerine onları hizmetlerinden dolayı taktir etmeliyiz... bence ilerki günlerde yönetimde bu tip bir uygulama yapıcaktır... forumdaki bu kırgın, üzgün, tartışma ortamı en kısa sürede gündemimizden çıkmalıdır...

Ümit in Jackboot için yazdıklarıda bence kırgınlık yada kızgınlık ile söylenen sözler... en azından olayı böle düşünmek daha mantıklı... çünkü öle yada böle bu adam 9-10 aydır bu forumda görev yapıyor... caqlayan da Ümit te bu adama güvenmişler ki bu göreve getirmişler... bir anda bu şekilde ters düşmek pek mantıklı değil... hee arka planda bizim bilmedigimiz bir takım olaylarda olabilir tabiki...

Umarım bu kızgınlıklar - kırgınlıklar en kısa sürede çözülür ve ref5 gündemi normal haline döner...


Ümit nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Selamlar,

Aslında caqlayan'ın yazısının üstüne yazmam bizim aramızdaki arkadaşlık ve dostluk ilişkisine göre şık bir davranış değil. Farkındayım, farkındayız ama bu şekilde olmasını uygun gördük. caqlayan, benim hayatımda fikirlerine değer verdiğim, arkadaşlığına güvendiğim ve maddi manevi her şeyimi emanet edebileceğim birisidir. Bu güne kadarda öyle olmuştur. Ancak bu konuda pek çok kişi Ümit yorumu beklemekte. Ben bu konuya yazmazsam insanların kafasında soru işaretleri kalacak. Sırf bu yüzden yazıyorum, iyi okuyalım.

Üzerimde ağır bir Admin sıfatı var. Çoğu zaman bu sıfattan ve getirdiği yükümlülüklerden sıkılıyorum. Beni çok kısıtlıyor. Ne yazmak istediklerimi yazabiliyorum nede yapmak istediklerimi yapabiliyorum. Bu konuda malesef böyle olacak. O şu bu yaparsa pek sorun olmayacak şeyleri ben (admin) yaptığı zaman getiriside götürüsüde ağır oluyor. Peki ben adminim ve böyle hassas düşünüyorsam admin olmasa bir şekilde ref5.net yönetimi içinde olan insanlarında bu düşünceye hasıl olması gerekmez mi? Yazısını yazdıktan sonra yorumunu yaptıktan sonra bir yerine iki kere düşünmesi gerekmez mi? Yönetici sıfatını (yönetici,moderator,koordinator) taşıyan kişi beni temsil etmiyor mu? Beni boşver caqlayan'ı temsil etmiyor mu? caqlayan'ıda boşver her hangi bir yöneticiyi temsil etmiyor mu? caqlayan bir üyeye zevk için ban atarsa bunun adı ref5.net yönetimi zevkine ban atıyor yorumuna çıkmaz mı? Önce bu konuları düşünelim biraz. Sonra yazının devamında nedenleri ile açıklayacağım ve kişilere indireceğim.

Lütfen samimiyetiniz ile aşağıda sorduğum soruları iç muhasebenizde hesaplayarak cevaplayın.

Yönetici (yönetici,moderator,koordinator) nedir?
Yönetici sadece konu mu açmalı?
Yönetici her yere teşekkür mesajı mı yazmalı?
Yönetici kendi bölümü dışındaki hiç bir olaya vakıf olmamalı mı?
Yönetici ben işime bakarım gerisi ne yaparsa yapsın demeli mi?
Yönetici yetkisi dahilinde olan her olaya hakim olmalı mı?
Yönetici tartışma olan bir konuda nasıl davranmalı?

2. Konumuza gelelim...

Nasıl yapıldı, neden yapıldı?

Galiba herkes şöyle olduğunu düşünüyor. Ümit bir gün çok sinirlendi ve bu kararı verdi. İnanın bu olay böyle kolay olmuyor. Burası benim şahsi eğlence alanım değil. Elbette sözüm önemlidir ancak sözüm asla kanun değildir. Son sözü söyleyebilirim ancak son sözü caqlayan'da söyleyebilir. Bizim bu anlayışımıza göre yapıldı her şey. Üst yönetimi ( Ümit,caqlayan,Barış,torpilci,lazokopat) topladım durumumuzu anlattım. Yapmak istediklerimi yapacaklarımı ve süreci anlattım. Tartıştık uzunca yetmedi , üst yönetim olarak buluştuk yüz yüze tartıştık. Son olarak msn üzerinde toplandık ve tek tek kişi bazında tartıştık. Oylama yaptık fikirlerimizi belirttik. Kararlarımızı aldık ve uygulamaya başladık. Bakın hala uygulamayı noktalamadık. Bu gün bile buluşup bazı isimler üzerinde tartışmaya devam ettik. Önümüzdeki hafta boyunca aşama aşama bu yönetim değişimini bitireceğiz. Bunları anlattım size çünkü ben burayı kişisel egolarımla yönetmiyorum/yönetmiyoruz. Buranın bir üst yönetimi vardır ve bu kişilerin hepsinin sözü değerlidir.

İlk olarak yönetimi lağv ettik. Birini bırakıp diğerini bırakmamak haksızlık olur diye düşündük. Site yönetimini geçici olarak üst yönetim devraldı.

Sonra kafamızdaki ilk üyeleri yerleştirmeye başladık. Çoğu eski yönetimden olmayan üyelerdi. Onlara düşüncelerimizi anlattık, böyle bir yapılandırma içinde olduğumuzu söyledik ve bizimle olmalarını istedik. Sağolsunlar hiç biri bu ricamızı kırmadı ve ilk aşamayı tamamladık.

Bu gün yarında 2. aşama başlayacak ve herkes nasıl bir yapılanma olduğunu daha iyi anlayacak.

Gelelim eleştirilere

İlk olarak yollarımızı kesin olarak ayırdığımız arkadaşlara özel mesaj ile durumu izah etmeye çalıştık. Sonra ardı ardına konular açıldı. Her kafadan sesler çıktı. Aslında birazda bunun olmasını istiyordum. Açıkça söylüyorum bunuda. Yetki mi Ref5 mi? Ben bu yolda sonuna kadar forumla olan adamla devam edeceğim. Adının altında yönetici yazmıyor diye burayı bırakıp giden adamla işim olmaz. Ben 2 gün bekle dediğimde bunun bir bildiği vardır bekleyelim diyecek adamla yoluma devam edeceğim.

Doğru mu?

Doğru karar.

Gelelim kişilere

JackBoot yüce JackBoot

Daha 2-3 ay öncesinde yetkini aldığımda yazdıklarınla şu an yazdıkların arasında ne kadar fark olduğunu biliyorsun değil mi? Unuttuysan loglar duruyor hala elimde. Paylaşabilirim. Yok yok korkma paylaşmam benim öyle özel mesajı yada özel konuşmayı yayınlamak gibi şeref yoksunu bir huyum yoktur. Adı üstünde özel mesajsa özeldir, msn konuşmasıysa gene özeldir. Bunu foruma koyarak kimseyi küçük düşürmedim, DÜŞÜRMEMDE !
Sen niye bu kadar kendini kaf dağının tepesinde görüyorsun anlamadım. Şifre paylaşımını kestin diye ref5'i kapatacağımızı mı düşünüyorsun ? Bir Ümit gider bir Ümit gelir, bir caqlayan gider bir caqlayan gelir. Daha açık yazmak gerekirse bir JackBoot gider BİN JackBoot gelir. Rahat ol bu konuda. Gelmezsede acc. bölümünü geçici olarak kapatırız, konsepti değiştiririz olur biter. Gerekirse forumu kapatırız ama kimseye eyvallah etmeyiz. Cidden bir şey soracağım sana senin yaşın cidden 26 mı? Eğer öyleyse çok yazık. Sen nasıl böyle git geller içinde yaşayabiliyorsun hayret. Yetkimi aldılar atta yetki verdiler canım ref5im. Yetkiyi sildiler gidiyorum lanet olsun yetkiyi verdiler ref5 bitanem Senin nickini her gördüğümde artema aklıma geliyor. Yaşı yetenler bilirler AÇ KAPA AÇ KAPA ARTEMA sloganını.
Sana nacizane tavsiyem insanların gözündeki değerini kaybetmeden gitmen. Yoksa eminimki sende zamanında senin gibi yapıp buradan atıldıktan sonra binbir kılıkla karşıma çıkanlardan olacaksın. O yüzden gerçeklerle yüzleş bir an önce.

n0sferaTu sen ne kadar güzel akıcı yazılar yazıp konuları özetleyebiliyormuşsun. Yönetici sıfatın varken neredeydin? Sebep mi arıyorsun illede ? peki sana sebep söyleyeyim. Yönetim forumuna kaç kere girdin? Orada yazdığım olması gereken yönetici modelindeki hangi sıfatı kendine yakıştırdın merak etmiyor değilim. Yöneticilik sadece c/p yapmak değildir. Öyle olacak olsa yazardık bir bot ne kadar haber varsa anında kopyalar foruma konu açardı.

Gelelim 2 günlük adama Evet Yalowa

İnsanlar hakkında fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmayın. Tanıyor musunuz yalowa'yı ? Konuşanınız tartışanınız var mı? Bilgisini birikimini bakış açısını biliyor musunuz? Ben yalowa ile 4 saat konuştum. Özel genel ref5 üzerine. Selamlaşma tanışma dahil 5. dakikada kararımı verdim ve kendisinede söyledim. Seni asla koordinatör yapmam. Sen benim yapmak istediğim kurmak istediğim yönetim biçimine uygun yöneticisin dedim. E Ümit sen nasıl tanımadığın adamla 5 dakika konuşup karar verdin dersenizde bırakında o kadar hakkımız olsun derim.

Yazacak çok şey var ama kısa kesiyorum. Bundan sonraki yazacaklarımda gelen cevapların üslübu ile paralel gidecektir.

Yeni yüzler yeni yönetim

Ümit

Aslında yazacak çok şey varda yazamıyorum.

__________________
Forumda Aktif Olan Vede Paylaşım Yapan Arkadaşların Şifre İsteklerine Cevap Verilmektedir...
Pm den Yapılan İstekler Hiçbir Şekilde Dikkate Alınmamaktadır...
 
18-Eyl-2011, 18:06:51   #133 (permalink)
Forum Uzmanı
 
Larcenist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1385 / Ara 2010
Yer: Ankara
Yaş: 27
Mesaj/konu: 3.386 / 415
Ref: 13 / 2163
Seviye: Larcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyorLarcenist forumda seviliyor
Standart

byronman23 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
ama ben kişisel olarak adminin den moduna yöneticisine kadar bu foruma öyle veya böle emek vermiş herkesin bir şekilde taktir edilmesinden yanayım...

Herkes bundan yana buna Ümit dahil. Sadece arkadaşlar bazı şeyleri anlamak istemiyorlar.
__________________
Bize her sevdadan geriye kalan sadece GALATASARAY...
 
18-Eyl-2011, 18:12:07   #134 (permalink)
Yönetici
 
Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #5326 / Nis 2011
Yer: Kayseri
Yaş: 21
Mesaj/konu: 12.387 / 690
Ref: 0 / 18823
Seviye: Hakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyorHakan refe ref demiyor
Standart

İyisi ile kötüsü ile değişiklik yapılmıştır. Lütfen uzatmayalım, sürece uyum sağlayalım.


Konu kilit.
 
Konu Kapatılmıştır


Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sözde değil , özde iddaa sitesi b.a.f. Site tanıtımları 0 28-Mar-2014 00:55:38
Trteam sözde vip dosyaları (!) Sizin vip anlayışınız bu mu ? :) caqlayan Showtime 75 3-May-2013 17:43:54
Sözde Kızlar-Peyami SAFA svdaltny Kitap 0 15-Eki-2011 01:19:06
Sözde akademide Öcalan üzerine yemin ! LeßroN Gündem 1 3-Eki-2011 14:16:04
Sözde Herkes Eşitti ! ( kesinlikle Haksızlık yapıyorlardı) -_-MaxPayne-_- Mizah & Eğlence 2 5-Tem-2011 12:34:49

bursa escort konya escort ankara escort bayan malatya escort antalya escort sivas escort elazig escort canakkale escort sanliurfa escort izmit escort izmir escort bursa escort bayan konya escort bodrum escort ankara escort kayseri escort antalya escort porno

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:29:20.

Teknik bilgiler Forum Bilgileri Yasal Uyar�
Powered by vBulletin
www.ref5.net
Forumu daha h�zl� kullanabilmeniz i�in google chrome taray�c�s�n� �neriyoruz.
ref5.net onay almaks�z�n iletilerin payla��ld��� bir forum sitesidir.
5651 say�l� yasaya g�re do�abilecek t�m sorumluluklar mesaj� yazan ki�iye aittir.
Her t�rl� �ikayetlerinizi �leti�im b�l�m�ne belirtebilirsiniz.
Yandex.Metrica

ankara escort vpills gold En yeni bodrum escort Kızların Sitesi. mobil porno bağlama buyusu porno izle izmit escort , izmit escort İstanbul Halkalı bölgesinde bulunan halkalı escort bayanların numaraları.
Ayrıca referens verdiğimiz diğer bir site escort bayan kelimesinde üst sıradadır. halkalı escort

Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.2