Tekil Mesaj gösterimi
17-Eyl-2011, 23:10:07   #80 (permalink)
DeCobray
Administrator
 
DeCobray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1 / Ağu 2001
Mesaj/konu: 25 / 885
Ref: 1000 / 3161
Seviye: DeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyor
Standart

Selamlar,

Aslında caqlayan'ın yazısının üstüne yazmam bizim aramızdaki arkadaşlık ve dostluk ilişkisine göre şık bir davranış değil. Farkındayım, farkındayız ama bu şekilde olmasını uygun gördük. caqlayan, benim hayatımda fikirlerine değer verdiğim, arkadaşlığına güvendiğim ve maddi manevi her şeyimi emanet edebileceğim birisidir. Bu güne kadarda öyle olmuştur. Ancak bu konuda pek çok kişi Ümit yorumu beklemekte. Ben bu konuya yazmazsam insanların kafasında soru işaretleri kalacak. Sırf bu yüzden yazıyorum, iyi okuyalım.

Üzerimde ağır bir Admin sıfatı var. Çoğu zaman bu sıfattan ve getirdiği yükümlülüklerden sıkılıyorum. Beni çok kısıtlıyor. Ne yazmak istediklerimi yazabiliyorum nede yapmak istediklerimi yapabiliyorum. Bu konuda malesef böyle olacak. O şu bu yaparsa pek sorun olmayacak şeyleri ben (admin) yaptığı zaman getiriside götürüsüde ağır oluyor. Peki ben adminim ve böyle hassas düşünüyorsam admin olmasa bir şekilde ref5.net yönetimi içinde olan insanlarında bu düşünceye hasıl olması gerekmez mi? Yazısını yazdıktan sonra yorumunu yaptıktan sonra bir yerine iki kere düşünmesi gerekmez mi? Yönetici sıfatını (yönetici,moderator,koordinator) taşıyan kişi beni temsil etmiyor mu? Beni boşver caqlayan'ı temsil etmiyor mu? caqlayan'ıda boşver her hangi bir yöneticiyi temsil etmiyor mu? caqlayan bir üyeye zevk için ban atarsa bunun adı ref5.net yönetimi zevkine ban atıyor yorumuna çıkmaz mı? Önce bu konuları düşünelim biraz. Sonra yazının devamında nedenleri ile açıklayacağım ve kişilere indireceğim.

Lütfen samimiyetiniz ile aşağıda sorduğum soruları iç muhasebenizde hesaplayarak cevaplayın.

Yönetici (yönetici,moderator,koordinator) nedir?
Yönetici sadece konu mu açmalı?
Yönetici her yere teşekkür mesajı mı yazmalı?
Yönetici kendi bölümü dışındaki hiç bir olaya vakıf olmamalı mı?
Yönetici ben işime bakarım gerisi ne yaparsa yapsın demeli mi?
Yönetici yetkisi dahilinde olan her olaya hakim olmalı mı?
Yönetici tartışma olan bir konuda nasıl davranmalı?

2. Konumuza gelelim...

Nasıl yapıldı, neden yapıldı?

Galiba herkes şöyle olduğunu düşünüyor. Ümit bir gün çok sinirlendi ve bu kararı verdi. İnanın bu olay böyle kolay olmuyor. Burası benim şahsi eğlence alanım değil. Elbette sözüm önemlidir ancak sözüm asla kanun değildir. Son sözü söyleyebilirim ancak son sözü caqlayan'da söyleyebilir. Bizim bu anlayışımıza göre yapıldı her şey. Üst yönetimi ( Ümit,caqlayan,Barış,torpilci,lazokopat) topladım durumumuzu anlattım. Yapmak istediklerimi yapacaklarımı ve süreci anlattım. Tartıştık uzunca yetmedi , üst yönetim olarak buluştuk yüz yüze tartıştık. Son olarak msn üzerinde toplandık ve tek tek kişi bazında tartıştık. Oylama yaptık fikirlerimizi belirttik. Kararlarımızı aldık ve uygulamaya başladık. Bakın hala uygulamayı noktalamadık. Bu gün bile buluşup bazı isimler üzerinde tartışmaya devam ettik. Önümüzdeki hafta boyunca aşama aşama bu yönetim değişimini bitireceğiz. Bunları anlattım size çünkü ben burayı kişisel egolarımla yönetmiyorum/yönetmiyoruz. Buranın bir üst yönetimi vardır ve bu kişilerin hepsinin sözü değerlidir.

İlk olarak yönetimi lağv ettik. Birini bırakıp diğerini bırakmamak haksızlık olur diye düşündük. Site yönetimini geçici olarak üst yönetim devraldı.

Sonra kafamızdaki ilk üyeleri yerleştirmeye başladık. Çoğu eski yönetimden olmayan üyelerdi. Onlara düşüncelerimizi anlattık, böyle bir yapılandırma içinde olduğumuzu söyledik ve bizimle olmalarını istedik. Sağolsunlar hiç biri bu ricamızı kırmadı ve ilk aşamayı tamamladık.

Bu gün yarında 2. aşama başlayacak ve herkes nasıl bir yapılanma olduğunu daha iyi anlayacak.

Gelelim eleştirilere

İlk olarak yollarımızı kesin olarak ayırdığımız arkadaşlara özel mesaj ile durumu izah etmeye çalıştık. Sonra ardı ardına konular açıldı. Her kafadan sesler çıktı. Aslında birazda bunun olmasını istiyordum. Açıkça söylüyorum bunuda. Yetki mi Ref5 mi? Ben bu yolda sonuna kadar forumla olan adamla devam edeceğim. Adının altında yönetici yazmıyor diye burayı bırakıp giden adamla işim olmaz. Ben 2 gün bekle dediğimde bunun bir bildiği vardır bekleyelim diyecek adamla yoluma devam edeceğim.

Doğru mu?

Doğru karar.

Gelelim kişilere

JackBoot yüce JackBoot

Daha 2-3 ay öncesinde yetkini aldığımda yazdıklarınla şu an yazdıkların arasında ne kadar fark olduğunu biliyorsun değil mi? Unuttuysan loglar duruyor hala elimde. Paylaşabilirim. Yok yok korkma paylaşmam benim öyle özel mesajı yada özel konuşmayı yayınlamak gibi şeref yoksunu bir huyum yoktur. Adı üstünde özel mesajsa özeldir, msn konuşmasıysa gene özeldir. Bunu foruma koyarak kimseyi küçük düşürmedim, DÜŞÜRMEMDE !
Sen niye bu kadar kendini kaf dağının tepesinde görüyorsun anlamadım. Şifre paylaşımını kestin diye ref5'i kapatacağımızı mı düşünüyorsun ? Bir Ümit gider bir Ümit gelir, bir caqlayan gider bir caqlayan gelir. Daha açık yazmak gerekirse bir JackBoot gider BİN JackBoot gelir. Rahat ol bu konuda. Gelmezsede acc. bölümünü geçici olarak kapatırız, konsepti değiştiririz olur biter. Gerekirse forumu kapatırız ama kimseye eyvallah etmeyiz. Cidden bir şey soracağım sana senin yaşın cidden 26 mı? Eğer öyleyse çok yazık. Sen nasıl böyle git geller içinde yaşayabiliyorsun hayret. Yetkimi aldılar atta yetki verdiler canım ref5im. Yetkiyi sildiler gidiyorum lanet olsun yetkiyi verdiler ref5 bitanem Senin nickini her gördüğümde artema aklıma geliyor. Yaşı yetenler bilirler AÇ KAPA AÇ KAPA ARTEMA sloganını.
Sana nacizane tavsiyem insanların gözündeki değerini kaybetmeden gitmen. Yoksa eminimki sende zamanında senin gibi yapıp buradan atıldıktan sonra binbir kılıkla karşıma çıkanlardan olacaksın. O yüzden gerçeklerle yüzleş bir an önce.

n0sferaTu sen ne kadar güzel akıcı yazılar yazıp konuları özetleyebiliyormuşsun. Yönetici sıfatın varken neredeydin? Sebep mi arıyorsun illede ? peki sana sebep söyleyeyim. Yönetim forumuna kaç kere girdin? Orada yazdığım olması gereken yönetici modelindeki hangi sıfatı kendine yakıştırdın merak etmiyor değilim. Yöneticilik sadece c/p yapmak değildir. Öyle olacak olsa yazardık bir bot ne kadar haber varsa anında kopyalar foruma konu açardı.

Gelelim 2 günlük adama Evet Yalowa

İnsanlar hakkında fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmayın. Tanıyor musunuz yalowa'yı ? Konuşanınız tartışanınız var mı? Bilgisini birikimini bakış açısını biliyor musunuz? Ben yalowa ile 4 saat konuştum. Özel genel ref5 üzerine. Selamlaşma tanışma dahil 5. dakikada kararımı verdim ve kendisinede söyledim. Seni asla koordinatör yapmam. Sen benim yapmak istediğim kurmak istediğim yönetim biçimine uygun yöneticisin dedim. E Ümit sen nasıl tanımadığın adamla 5 dakika konuşup karar verdin dersenizde bırakında o kadar hakkımız olsun derim.

Yazacak çok şey var ama kısa kesiyorum. Bundan sonraki yazacaklarımda gelen cevapların üslübu ile paralel gidecektir.

Yeni yüzler yeni yönetim

Ümit

Aslında yazacak çok şey varda yazamıyorum.
__________________
İletişim:
.