Tekil Mesaj gösterimi
20-Oca-2015, 01:00:38   #59 (permalink)
ümit
1. Ümit
 
ümit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #10914 / Ağu 2009
Yer: Şişli / İstanbul
Yaş: 32
Mesaj/konu: 11.241 / 295
Ref: 27 / 4240
Seviye: ümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyor
Standart

Selamlar,
Mesajların tamamını okuyup değerlendirdiğimden emin olabilirsiniz. Herkes eski ref5'i istiyor ancak bu mümkün değil. Bunu ne ben ne caqlayan nede ikimiz beraber yapamayız. Bu istek 1600 Osmanlısını bu gün istemek gibi bir şeydir.
Biz 3 kişi BoZo , caqlayan ve benim önderliğimde bu siteyi kurduğumuzda olayların ve wabaza.com'un bu noktaya geleceğini hesaplamamıştık. Sopa yasasıyla bizim önümüz kesilmeseydi biz premium account keyword'unde Türkiyede 1. dünyada 3. sıradaydık. Yani google'a premium account yazdığınızda ilk biz çıkıyorduk. O yasa çıkana kadarda çok büyük adımlarla büyüdük. Her gün yüzlerce şifre dağıttık. Siz phisher'ı istemeden biz hazırlıyorduk. Vbulletin ve forumlar tarihinde olmayanları ref5'e entegre ediyorduk. Yapamadıklarımızı para karşılığında özel olarak yazılımcılara yaptırıyorduk. Mesela dünyada hiç bir vbulletin forumda alıntı yapılınca pm gelme olayı yokken ben para karşılığında bunu özel olarak kodlatıp ref5 kullanıcılarının hizmetine aldım. Bizden 6-7 ay sonra yabancı site ve vbulletin üstadları bizim eklentinin benzerini çıkarttı. Phisher cp caqlayan ve Ahmet Akan'ın çok uzun emekleri sayesinde ortaya çıktı. Eşi benzeri var mı? Tüm bunları yapan adamlar olarak neden elimizi eteğimizi çektiğimizide anlatayıp. Zamanımız kısıtlı, ailemiz var, işimiz var, sosyal hayat vb vs hepsi yalan ! Biz bu gün istesek aynı gayreti gene gösterir gene eski gücümüze kavuşuruz. Bizim kadromuzda bilmediğiniz yada tanımdığınız çok ciddi üstadlar var. Uyku halindeler Biz istesek bu gün Erdem'i Barış'ı ve diğer 3-4 arkdaşı yönetime getirir premium bölümünü coştururuz. Ancak daha öncede dediğim gibi sopa yasası bizi bu oluşumların dışına itti. Resmi olarak TİB'den 3 defa uyarı aldık. Ne ben ne de caqlayan bu riski alamadığımızdan ref5'i frenledik. Önce Güzeller Galerisi bölümü dış dünyaya kapatıldı. Hiti oldukça yüksekti. Günlük 2k hiti olan bir bölümdü. Açık bıraksak şimdiye 10-15k günlük hiti olurdu. Daha sonra Phisher bölümleri dışarıya kapatıldı. Bırakın paylaşımı sitelerin adları bile o bölümler için yeterliydi. Adult bölümünü google bu gün indexlese yarına hit patlaması olur. Ne demek istediğimi anlamayanlar için; siz mesela xxx site account diye google yazdığınızda sonuçlarda asla ref5.net çıkmayacaktır. Bu yüzden artık bu camiada ref5 bilinmiyor.Unutuluyor.
Biz 2 admin hevesi kırıldığı ve birazda (epey ) göt korkusu yüzünden siteye önem vermeyi bıraktık. Bırakmasak önce ref5 kapanacaktı sonra bizlere hapis yada ağır para cezaları gelecekti.
Şimdi içinizden gtüne güvenen varsa ben ref5. domainini ve sunucusunu onun üstüne yaparım. Siteyide eski haline çeviririm. Günlük minimum 5 saat online olurum. Bu işin üstadlarını tekrardan siteye toplarım. Varsa gönüllü bana tc numarası, ev adresi ve kendi bilgileri içeren godaddy hesap bilgilerini bana pm ile gönderebilir. Sonuçların hiç birinden sorumluluk kabul etmem.

ümit
__________________
ref5 krallığının kurucusu 1. Ümit

E B D, T D, E G Y D.

Јunk - • Jαzzяα¡L •