Tekil Mesaj gösterimi
8-May-2011, 07:42:47   #35 (permalink)
Dostname
Üye
 
Dostname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1679 / Oca 2011
Yer: Bursa
Yaş: 31
Mesaj/konu: 1.399 / 147
Ref: 8 / 634
Seviye: Dostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyor
Standart

Juke nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Bu uygulama için bizde zaman zaman fikir alış verişinde bulunuyoruz ama net bir uygulama ortaya çıkaramadık. Bunun kriterini belirlemek oldukça zor. Ayın üyesini neye göre belirleyeceğiz ? Bunun için sizlerde fikirlerinizi söylerseniz bizede yol göstermiş olursunuz.

2 farklı şekilde yapılabilir bu ;

1. si bölüm moderatorleri vasıtasıyla olabilir.
Örneğin forum moderatörleriniz var.Bu moderatorler zaten foruma ve yazılanlara hakim olmakla görevli arkadaşlar.Bu yüzden Her ayın 29 unda sorumlu olduğu forumun en aktif üyesini Üst yöneticilerle paylaşabilir.Üst yöneticilerde Ayın Üyesi seçimini kendileri yapıp açıklayabilir.

2. si yine Yönetim tarafından adaylar belirlenir ancak üyelerin seçimine sunulur anket vasıtası ile.
Ancak ankette tabiki belli başlı kısıtlamalar olur.Örneğin en az 1 aylık üye , 100 konu 150 mesaj gibisinden.Bu şartlara uymayanlar oy kullanamaz.
Yada herkez oy kullanabilir.Yöneticiler karar vermeden önce anketi inceleyip geçersiz oyları açıklar ve ardından da ayın üyesini açıklar.

Tabi bu saydığım yöntemlerin hiçbirinde yöneticiler Ayın Üyesi olmuyor olmaları da zaten biraz saçma olur.
Moderatörler ve Diğer Yöneticiler Ayın Üyesi olamayıp , Account Team ve normal üyeler ayın üyesi çıkartabilirlerse makul bir uygulama olur.

Ayın üyelerinde aranacak kriterler çeşitli şekillerde belirlenebilirler.

Yukarıda yazdığım eleme sisteminde zaten bölüm Moderatorleri üyelerin yazdıkları mesajlara hakim olup üst yönetime isimleri verecekleri için mesajları incelemek derdi bir nebze ortadan kalkacak.

Ayrıca zaten çok aşırı derecede büyük bir üye kitlemiz olmadığı için üyelerin çoğunu yazdıkları mesajlardan tanıma imkanı var yöneticilerin ve herkezin.
Böyle bir ortamda sivrilmemiş , kimsenin dikkatini çekmemiş birisinin ayın üyesi olması da biraz olanaksız gibi.