Tekil Mesaj gösterimi
8-May-2011, 01:40:55   #33 (permalink)
DeCobray
Administrator
 
DeCobray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1 / Ağu 2001
Mesaj/konu: 25 / 885
Ref: 1000 / 3161
Seviye: DeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyor
Standart

Selamlar,

Konuya ilgi alaka gösteren herkese teşekkürler.

maxhit nickli üyeden alıntı Mesajı göster
100 mesaji olanlara 10 ref 200 mesaji olanlara 20 ref ve büyle devam ediyor

Bu uygulama üzerinde çalışıyoruz. Bunu otomatik halde yapacak bir eklenti yazıyoruz. Bazı sorunları var ama bitince 1000 ve katlarında Ref dağıtacak.


zelzele255 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
bu site benim olsa idi tek şeyi değiştirirdim oda imzanın boyutunun büyük olması ve imzaların gözükmesi acayip canımı sıkıyo böyle tıklamalı imzalar

Görsel açıdan ve sayfa hızı açısından şu anki boyutlar gayet makuldür.


5ecIcI nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Bol bol ve de özgün yarışmalar düzenlerdim.

Sürekli olarak değişik aktiviteler yapılıyor. Farklı fikirler varsa uygulamaya alabiliriz.

su 5 konu muhabbetini kaldırırdım dün 5 tane yaptım bu gün 1 tane yaptım doldu diyo :S ticket nerden atılıyor bulamadım bulaydım haykıracamda ref werme biraz uzun gibi kısa yolu olsa ii olur mjs bir portalda ii gider gibime geldi

5 konu limiti kalkacak yerine 3 konu limiti gelecek zaten. Portal ile forum aynı anda asla yürümez.

bayraak nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Ref5.net benim olsaydı bir Upload team i kurar ve sadece ref5 e özel programları upload yapardım

Bunun bize ne katkısı olacak ?

Lenobian nickli üyeden alıntı Mesajı göster
ha birde müzik baslığı yok olsa ii olurdu

Sadece müzik haberlerini paylaşacaksanız " Karalama Defteri " bölümünü kullanabilirsiniz.

Naughty47 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Konu Açma Sayısını Yükseltrdim Ama 1Saatte En fazla 3 Konu Açma Sınırı Koyardım

Konu açma sınırı oldukça fazla bence. Saatte değilde günde 3 yeterli.


ProFx nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Bir tanışma bölüm açardım. Orada tüm üyeler kendi yaşamını yazardı mesela
ProFx
Adım Onur Yaşım 19 vs vs vs.
Eğer bu varsa şimdiden görmediğim için özür dilerim.
Birde imza ve avatar beleş olsa iyi olurdu

Sonsuz muhabbet bölümünü kullanabilirsiniz. İmza ve avatar zaten bedava. Kimseden para almıyoruz


ChoLera nickli üyeden alıntı Mesajı göster
en üst kısımda özel bir bölüm içerisinde anlık haber yayını yapardım tabi teknoloji haberlerinin bol olduğu ve burdaki kitleyi ilgilendiren türden haberler eklerdim,bol resimli ve videolu,ayrıca siteye bir radyo programıda eklenebilir böylece isteyenler radyodan müzik dinleyebilirler,bu sayede şarkı dinledikçede forum sayfasını kapatamazlar

Müyap siteyi komple kapar o zaman Senelik radyo lisansı 9000 TL civarı gibi bir rakamdı.

silenger nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Direk satardim iyi bir paraya

Şu an için satmayı düşünmüyorum.

zor mu nickli üyeden alıntı Mesajı göster
site benim olsaydı radyo felan koyardım yarışmalar düzenlerdim (en iyi masaüstü resmi v.s)ayrı bir bölümde sohbet bölümü koyardım msn tarzı bölümleri arttırırdım bazı bölümler iç içe girmiş mesela tanışma,tartışma,soru cevap,forum oyunları,garip olaylar felan açardım (ayrı bölümlerde )

Radyo koymamız imkansız. Bahsedilen yarışmalar sık sık düzenleniyor. Düzenlenmeyen yarışma fikirleriniz varsa değerlendirebiliriz. Diğer bölümler bence gayet açık.

SoNDaYI nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Ref5 Alexa Dayanışmasının Günde Bir Sefer Değil Devamlı Kullanılmasını Sağlamak için Arada Ödül olarak Günde 2 Kez Veya 3 Kez Ref Kazanılmasını Sağlardım.

Aslında yapılır yapılmaz değil ama o açılan konuyu okuyun neden yapmadığımızı anlarsınız. FF 4 kullanıyorum Ref gelmedi. IE9 kullanıyorum ref gelmedi. Chrome kullanıyorum olur mu? vs vs yorumlarla dolu Bu yüzden uygulamanın güncellemesini kapadık. Kullanan yazılan şartlarda kullanıyor. İleride belki güncelleriz.


hateing238 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
onu bende düşündüm ama yasal içerik olduğu için sitenin ve siteyi yönetenlerin başı derde girebilir hemde büyük bir derde. o yüzden pek sıcak bakmadım.yada ben yanlış biliyorum.
sitede yapacağım değişiklikler şunlar olabilirdi.
açılan konuyu açan kişinin silebilmesi,
her 5 yorumda +1 ref verilmesi,
kullanıcı adı ve parola bölümlerinde sanal klavye kullanılması,
her üye kendi profil sayfasını kendi istediği gibi biçimlendirmesi,yani 5-6 tane sitil olacak ve o stillerden birini seçip renklendirme resim atama gibi özellikleri barındıracak.

Doğru biliyorsunuz, radyo lisansı olmaz ise Müyap siteyi kapatıyor.

Sanal klavye uygulamasını foruma entegre etmiştim aslında ama sonradan her bilgisayarda sanal klavye var diye iptal ettim. Yapılabilir çok talep gelirse. Her üye kendi zevkine göre profil sayfasını biçimlendirebiliyor şu anda. Dediğin gibi 5-6 kayıtlı şablon yok ama. İstenirse üzerinde çalışırız.

hateing238 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
ama asla ref5.net'i satma gibi bir amacım olmaz çünkü gerçekten çok sağlam bir site ve ortada gerçekten çok emek var.şimdi ben bu siteyi satsam eminimki çok kişi siteye girmekten vazgeçer.premiumlar iptal olur program paylaşımları vs. durur.yani çok çok çok çok çok sıkışmadığım sürece aklımdan bile geçirmem

Satmak gibi bir düşüncem yok.


Dostname nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Öncelikle anasayfa görünümünden başlayayım.
Forumda neler oluyor bölümünde üyelerin avatarlarının görünmesi bende çok gerekli birşey değil.Görüntü açısından çok estetik durmamakla beraber zaman zaman yavaşlayan forumu yavaşlatmakta çok azda olsa katkısı olduğunu düşünüyorum.Gereksiz birşey ben olsam kullanmazdım.

Optimizasyon ayarları yapılırken bu özellik kaldırıldı.


Dostname nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Forum istatistiklerimiz ayrıntılı ve güzel bir biçimde sergileniyor.Ancak ''son mesajlar'' , ''en çok cevap yazılan konular'' gibi kategorilerde geçiş yapmak biraz kullanışsız.Kategorinin üzerine geldiğimiz anda o kategoriyi gösterdiği için bazen maus kaysa bile diğer kategoriye geçiyor ve biraz yavaş bir eklenti olduğu için zaman kaybı oluyor.Kategorilerin üzerine geldiğimizde tıklayarak o kategoriye geçebilirsek daha kullanışlı olur gibi geliyor bana.

Düzenleme yapıldı.


Dostname nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Account Team bölümü : Ref5.net kategorisi altında bulunan Account Team bölümü gizlenip yazılan mesajlar istatistikler bölümünde görünmeyecek şekilde ayarlanırsa oraya yazılan mesajlar istatistiklerde yer kaplamamış olur hemde üyeler ''acaba ne yazıyor orda'' merakından da kurtulmuş olur.

Merak iyidir Takıma girme hevesini arttırıyor insanın


Dostname nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Diğer bir konu ise 5 konu sınırı.
Sınırın mantıklı gerekçeleri var ve anlıyorum.Ancak bazı amacı gerçekten güncel paylaşımlar yapmak olan üyelerinde biraz olsun önüne geçilmiyor mu bu uygulama ile ?
Üye tarihi baz alınarak üyeler sınıflandırılabilir.Örneğin 3+ aylık üyelerin mesaj yazma sınırı kaldırılabilir yada 10-15 mesaja çıkartılabilir.3+ aydır forumda bulunan bir üyenin account almak için post,konu kasma amacı bana göre kalmış olamaz.
Bu 3+ ay olmazda biz aktifliğe önem veririz diyorsanız online süresi bakımından sınıflandırılabilir yada 150 konu üstü olanların sınırları arttırılabilir.
Böylece forumda en çok şikayet edilen konuda da biraz memnuniyet yaratılmış olur.

Forum Master rütbesinde yani 2500+ mesajda bu sınırlama yoktur. Bunun dışında herkesin şimdilik 5 konu sınırlaması vardır. Bu oranda değişiklik yapılacaktır.


Dostname nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Üyelerin foruma daha fazla katkı yapmasını sağlamak için çeşitli motivasyon etkinlikleri düzenlenebilir.
Bu Ayın Üyesi gibi bir şey olabilir.
Forumda 1 ay boyunca yaptığı paylaşımlar , üyelerin sorularıyla ve sorunlarıyla ilgilenmesi , forum içerisinde saygılı ve örnek duruşa sahip insanlar seçildikleri andan itibaren 30 gün boyunca Değişik bir kullanıcı adı rengi ve ''Ayın üyesi'' Yazısı ile ödüllendirilebilir.
Ayrıca bir dizi küçük ödül paketi de sunulabilir.Örnek bir paket sunacak olursam

Bu uygulama için bizde zaman zaman fikir alış verişinde bulunuyoruz ama net bir uygulama ortaya çıkaramadık. Bunun kriterini belirlemek oldukça zor. Ayın üyesini neye göre belirleyeceğiz ? Bunun için sizlerde fikirlerinizi söylerseniz bizede yol göstermiş olursunuz.


Dostname nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Yöneticiler hakkında bir eleştiri , görüş ;
Site yöneticilerinden genel anlamda bir memnuniyetsizlik söz konusu değil ancak bence yönetici seçilme kriterleri biraz daha gözden geçirilmeli.
Açtığı birkaç konu yazdığı mesaj forumda yönetici olması için yeterli olmamalı gibi geliyor bana.Gerçekten de öyle mi yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sitemizde yönetici olmak çok basit gibi görünüyor bana.Başvurulara baktığımda neredeyse %80 oranında bir kabul söz konusu ve bence bu çok büyük bir oran.
Yöneticilik sadece konu açmak, Copy + Paste yapmak değil daha fazla özelliği gerektiren bir iştir.Yöneticilik yapıp forumdaki icraatları normal bir üye düzeyinde olan , bilgisi , birikimi sadece Copy + Paste yapmak olan yöneticiler bence forumda yöneticilik yapmamalı daha donanımlı kişilerden özenle seçilmeli. Birkaç arkadaş gözüme çarpıyor isim vermem ancak şahsi görüşüm bu.
Bu arada ''Yönetici'' derken kastım isminin altında ''yönetici'' yazan arkadaşlarımız değil Kordinatör , Moderator ve diğer arkadaşlarda dahil olmak üzere.

Yönetici alımları hakkındaki görüşlerin bence %80 yanlış Aday olanların belki %20si yönetime alınıyor. Yönetici olmak için en önemli kriter paylaşımdan çok karakter yapısıdır. Bu yönde atama yapmaya çalışıyoruz. Bu önümüzdeki 1-2 ay içinde daha farklı bir sisteme geçecektir.
__________________
İletişim:
.