Tekil Mesaj gösterimi
1-May-2011, 15:47:23   #22 (permalink)
Dostname
Üye
 
Dostname - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1679 / Oca 2011
Yer: Bursa
Yaş: 31
Mesaj/konu: 1.399 / 147
Ref: 8 / 634
Seviye: Dostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyorDostname forumda seviliyor
Standart

Ben küçük ayrıntılardan bahsetmek istiyorum biraz.

Öncelikle anasayfa görünümünden başlayayım.
Forumda neler oluyor bölümünde üyelerin avatarlarının görünmesi bende çok gerekli birşey değil.Görüntü açısından çok estetik durmamakla beraber zaman zaman yavaşlayan forumu yavaşlatmakta çok azda olsa katkısı olduğunu düşünüyorum.Gereksiz birşey ben olsam kullanmazdım.

Forum istatistiklerimiz ayrıntılı ve güzel bir biçimde sergileniyor.Ancak ''son mesajlar'' , ''en çok cevap yazılan konular'' gibi kategorilerde geçiş yapmak biraz kullanışsız.Kategorinin üzerine geldiğimiz anda o kategoriyi gösterdiği için bazen maus kaysa bile diğer kategoriye geçiyor ve biraz yavaş bir eklenti olduğu için zaman kaybı oluyor.Kategorilerin üzerine geldiğimizde tıklayarak o kategoriye geçebilirsek daha kullanışlı olur gibi geliyor bana.

Account Team bölümü : Ref5.net kategorisi altında bulunan Account Team bölümü gizlenip yazılan mesajlar istatistikler bölümünde görünmeyecek şekilde ayarlanırsa oraya yazılan mesajlar istatistiklerde yer kaplamamış olur hemde üyeler ''acaba ne yazıyor orda'' merakından da kurtulmuş olur.

Diğer bir konu ise 5 konu sınırı.
Sınırın mantıklı gerekçeleri var ve anlıyorum.Ancak bazı amacı gerçekten güncel paylaşımlar yapmak olan üyelerinde biraz olsun önüne geçilmiyor mu bu uygulama ile ?
Üye tarihi baz alınarak üyeler sınıflandırılabilir.Örneğin 3+ aylık üyelerin mesaj yazma sınırı kaldırılabilir yada 10-15 mesaja çıkartılabilir.3+ aydır forumda bulunan bir üyenin account almak için post,konu kasma amacı bana göre kalmış olamaz.
Bu 3+ ay olmazda biz aktifliğe önem veririz diyorsanız online süresi bakımından sınıflandırılabilir yada 150 konu üstü olanların sınırları arttırılabilir.
Böylece forumda en çok şikayet edilen konuda da biraz memnuniyet yaratılmış olur.


Üyelerin foruma daha fazla katkı yapmasını sağlamak için çeşitli motivasyon etkinlikleri düzenlenebilir.
Bu Ayın Üyesi gibi bir şey olabilir.
Forumda 1 ay boyunca yaptığı paylaşımlar , üyelerin sorularıyla ve sorunlarıyla ilgilenmesi , forum içerisinde saygılı ve örnek duruşa sahip insanlar seçildikleri andan itibaren 30 gün boyunca Değişik bir kullanıcı adı rengi ve ''Ayın üyesi'' Yazısı ile ödüllendirilebilir.
Ayrıca bir dizi küçük ödül paketi de sunulabilir.Örnek bir paket sunacak olursam

Seçtiği bir dosya paylaşım sitesinden 1 aylık acc.
Seçtiği 1 adult siteden üyelik.
+500 ref

Tarzı bir paket olabilir.


Yöneticiler hakkında bir eleştiri , görüş ;
Site yöneticilerinden genel anlamda bir memnuniyetsizlik söz konusu değil ancak bence yönetici seçilme kriterleri biraz daha gözden geçirilmeli.
Açtığı birkaç konu yazdığı mesaj forumda yönetici olması için yeterli olmamalı gibi geliyor bana.Gerçekten de öyle mi yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama sitemizde yönetici olmak çok basit gibi görünüyor bana.Başvurulara baktığımda neredeyse %80 oranında bir kabul söz konusu ve bence bu çok büyük bir oran.

Yöneticilik sadece konu açmak, Copy + Paste yapmak değil daha fazla özelliği gerektiren bir iştir.Yöneticilik yapıp forumdaki icraatları normal bir üye düzeyinde olan , bilgisi , birikimi sadece Copy + Paste yapmak olan yöneticiler bence forumda yöneticilik yapmamalı daha donanımlı kişilerden özenle seçilmeli. Birkaç arkadaş gözüme çarpıyor isim vermem ancak şahsi görüşüm bu.
Bu arada ''Yönetici'' derken kastım isminin altında ''yönetici'' yazan arkadaşlarımız değil Kordinatör , Moderator ve diğer arkadaşlarda dahil olmak üzere.

Konu Dostname tarafından ( 1-May-2011 Saat 15:49:47 ) değiştirilmiştir.