Tekil Mesaj gösterimi
28-Haz-2014, 10:30:56   #21 (permalink)
Se7eN
Sportmen Yönetici
 
Se7eN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1940 / Şub 2011
Yer: Kaf Dağı'nın Ardından...
Mesaj/konu: 18.238 / 2530
Ref: 1000 / 51168
Seviye: Se7eN için ref önemsiz.
Standart

Ümit ve çağlayan muhakkak dönüş yapacaktır zaten de beni etiketlediğin için bende şahsi düşüncemi söyleyeyim.

Demişsinki
efeler_efesi nickli üyeden alıntı Mesajı göster
forumda elinde 20.000 refi olan bir üye düşünün, bu adam elindeki reflerle ne yapabiliyor şuan için? Neden daha fazlasını kazanma ihtiyacı hissetsin?

Daha önceden arkadaşların elinde 100.000 Ref vardı ama yinede hesap satıp Ref alıyorlardı. Buradaki fark arkadaşlar artık kendine çalışıyor. Kaldı ki en büyük hakları kimseye zorla hesap sat veya paylaş diyemiyorsun ne yazıkki. Bunun en büyük sebebi ise yanlış anlaşılma. Eskiden 10.000 refin değeri şimdi 1,000 ref. (yaklaşık olarak) bu da 10 da 1 düştüğü anlamına gelir. yani önceden sattığın 12 aylık şifreleri 10.000 refe veya 20.000 refe satarken 2000 refe satmak demek. ama ne yazıkki pazarda hesap dağıtan arkadaşlar ya bu hesap hoşlarınına gitmediğinden yada kendimde kalsın niye dağıtayım dediğinden satmıyor. Buna en büyük örnek Pazara düzenleme getirilmeden önce 1 aylık account şifresi 100 - 200 liradan verilirken pazara yeni düzenleme gelince aynı accountların fiyatlarını 1000 refe arttırdlar hemde garanti falan yok. Hesap sahibi ertesi gün şifreyi değiştirse gitti refin de.

efeler_efesi nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Yada foruma üye olan bir arkadaş üyeliğini neden cebindeki para ile süper yada premium üyeliğe yükseltsin? Sonuçta premium yada süper üye olduğunda kendisene verilecek ref ile istediği herhangi bir hesabı alamayacak çok büyük ihtimalle. Çünkü satan olmayacak ref kimsenin işine yaramadığı için.

Süper ve premium üyelikte farklı şeyler mevcut cağlayan hocam link cevirisine bakıyor hesap vermeseler bile özel debritlerle işi halledebiliyorsun. Bu aralar pek bakmadım çeviri yapılıyormu diye ama önceden deli gibi linkleri debrit ile çeviriyordu herkes. Ayrıca account isteme bölümün var bu üyeliklerde mümkün mertebe arkadaşlar size ücretsiz üyelik dağıtıyorlar. Kısa olabiliyor gün ama sonra yine isteyebilirsiniz. Bende premium üyeyim ama bir kere bile aklıma üyelik almak için pre üye olayım demedim. Maksat foruma ufakta olsa belki bir katkı olur diye aldım. tabi bu demek değilki herkes bu sebepten alsın.
efeler_efesi nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Forumdaki durgunluğun sende farkındasın bunu sende söyledin, foruma ne zaman giriş yapsam hep belli başlı birkaç arkadaş ve forumdaki konuların neredeyse %95'ini bu arkadaşlar açıyor. Kendimden örnek vereyim, haber sitesinde son dk haberi görüyorum yada hoşuma giden birşey oluyor konu açıp paylaşayım diyorum arkadaşlar saatler öncesinden açmış oluyor o konuyu Konu sınırlaması şuan için 5 ve 10. Konu sınırlamasını daha da düşür, 3 yap mesela tüm üyeler için. Bu sayede tüm üyelerin konu açmasını yani foruma katkı yapmasını yani foruma daha da bağlanmasını sağlarsın. Siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence insan emek verdiği yere daha çok saygı duyup daha çok bağlanır. Ayrıca bu sınırlamayı getirerek aynı üyenin bir günde faydalı faydasız gerekli gereksiz 8, 9, 10 konu açmasını engelleyip gereksiz konu kirliliğini engellediğiniz gibi daha kaliteli birkaç konuda üyelerin bu konuyu birlikte değerlendirip bu sayede birbirlerini dahada tanımalarını sağlayabilirsin.

Forumda zaten konu açma sınırlaması mevcut. 5 konu üstünü açamıyorsun. Açabilen arkadaşlar asistan, yetkili, yönetici veya admin. Tabi ref marketten sınırsız konu açma özelliğini alırsan ayrı. Ayrıca ben bile çok kalabalık yapmasın diye konu açma sayımı düşürdüm. önceden spor bölümünde hemen konu açıyordum ama şimdi başkalarıda hemen açıyor. Birde adam konu açmak istemiyorsa elimizden de bir şey gelmez. konu açmak için ödül koyduk yoruma ödül koyduk daha ne yapalım.

efeler_efesi nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Cracking bölümü kesinlike baştan aşağı değişmeli. Lütfen o bölümdeki cracker arkadaşlar alınıp gücenmesin. Pazar açıp hesap satmıyorsan ne olduğu farketmez adult, filehost, origin vs, haftada birde olsa açıktan dağıtım yapıp bir tane bile hesap vermiyorsan üyelere, bunlar bir yana üyelerden biri alış pazarı açıp hesap istediğinde elinde hesap olmasına rağmen satmıyorsan bence cracker olmanın yada forumda bu sıfatı birilerine vermenin bir anlamı yok.

Bu dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Madem hesap dağıtmayacaksın user ol yine hesap kır ama dağıtma. Hem cracker olup hemde hesap dağıtmıyorsan ve de bu hesapları dağıtman için zaten o yetki sana verildiyse dağıtmasının gerektiği düşüncesindeyim. Ayrıca eskiden hesap dağıtılırken bazı şartlar konurdu ve herkese verilmezdi şifreler. 200 konu üstü 500 mesaj üstü diye. artık oda kalmadı. Bence onunda gelmesi lazım ve. bir iki kiiye aynı şifre verilmeli. Yoksa zaten 3 günde patlıyor.

efeler_efesi nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Ref nasıl değerlenip önem kazanır? Bunu bende bilmiyorum ancak buna çözüm bulunmalıki bereket gelsin foruma. Şuan kimsenin ref ile uzaktan yakından ilgisi yok. Bi arkadaşın güzel bir önerisi vardı tam olarak bunumu demek istedi bilmiyorum ancak şöyle birkaç şey yapılabilir (yapılabilirmi onuda bilmiyorum) Öncelikle şuan +1 refi olan bir üyede bile seviye olarak yeşil koca bir çubuk görünüyor, deve ile cüce eşit durumda. 100 refi olanın kullanıcı bilgilerinin olduğu kısmı misal yeşil yap eğer adamın 10.000, 20.000 refi varsa oralar böyle yıldızlı mıldızlı rengarek birşey olsun, ref bank-borsa kur elindeki refi değerlendirsin millet, herkesin ısrarla istediği batak, okey, poker vs sistemini getir elindeki refle oynayıp birbirini ütsün arkadaşlar

Bunun hakkında pek yorum yapamayacağım zaten oruçluyum kafam pek basmadı şu an kusura bakma.

İyi forumlar.
__________________
Namaz bitince herkes camiden çıkarken, istifini bozmadan oturan o son adama iyi bakın. Onun derdi hepimizi aşar...