Tekil Mesaj gösterimi
27-Haz-2014, 13:29:22   #20 (permalink)
efeler_efesi
Banned
 
efeler_efesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #15513 / Ağu 2012
Mesaj/konu: 6.398 / 62
Ref: 0 / 2263
Seviye: efeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyorefeler_efesi forumda seviliyor
Standart

Bazı arkadaşlar konuyu yanlış anlamış sanıyorum, konuyu açış sebebim premium hesap bulamama yada alamama değil lütfen konuyu bu şekilde değerlendirmeyelim. Demek istediğim şey şu kısaca; forumda elinde 20.000 refi olan bir üye düşünün, bu adam elindeki reflerle ne yapabiliyor şuan için? Neden daha fazlasını kazanma ihtiyacı hissetsin? Yada foruma üye olan bir arkadaş üyeliğini neden cebindeki para ile süper yada premium üyeliğe yükseltsin? Sonuçta premium yada süper üye olduğunda kendisene verilecek ref ile istediği herhangi bir hesabı alamayacak çok büyük ihtimalle. Çünkü satan olmayacak ref kimsenin işine yaramadığı için.

Ümit ve Çağlayan'dan Allah razı olsun, günlerce foruma uğramıyor gibi görünselerde gözleri devamlı forumun üzerinde herşeyi anlık takip ediyorlar, konuya hemen cevap yazıp önerileri soranlarda yine onlar. Aklıma gelen birkaç basit şey;

1. Forumdaki durgunluğun sende farkındasın bunu sende söyledin, foruma ne zaman giriş yapsam hep belli başlı birkaç arkadaş ve forumdaki konuların neredeyse %95'ini bu arkadaşlar açıyor. Kendimden örnek vereyim, haber sitesinde son dk haberi görüyorum yada hoşuma giden birşey oluyor konu açıp paylaşayım diyorum arkadaşlar saatler öncesinden açmış oluyor o konuyu Konu sınırlaması şuan için 5 ve 10. Konu sınırlamasını daha da düşür, 3 yap mesela tüm üyeler için. Bu sayede tüm üyelerin konu açmasını yani foruma katkı yapmasını yani foruma daha da bağlanmasını sağlarsın. Siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence insan emek verdiği yere daha çok saygı duyup daha çok bağlanır. Ayrıca bu sınırlamayı getirerek aynı üyenin bir günde faydalı faydasız gerekli gereksiz 8, 9, 10 konu açmasını engelleyip gereksiz konu kirliliğini engellediğiniz gibi daha kaliteli birkaç konuda üyelerin bu konuyu birlikte değerlendirip bu sayede birbirlerini dahada tanımalarını sağlayabilirsin.

2. Cracking bölümü kesinlike baştan aşağı değişmeli. Lütfen o bölümdeki cracker arkadaşlar alınıp gücenmesin. Pazar açıp hesap satmıyorsan ne olduğu farketmez adult, filehost, origin vs, haftada birde olsa açıktan dağıtım yapıp bir tane bile hesap vermiyorsan üyelere, bunlar bir yana üyelerden biri alış pazarı açıp hesap istediğinde elinde hesap olmasına rağmen satmıyorsan bence cracker olmanın yada forumda bu sıfatı birilerine vermenin bir anlamı yok. En başta bu işin babası çağlayan'dan olmak üzere forumdaki onlarca değerli insandan onlarca şey öğrenip, abi ben şunu yapamıyorum yardım et, abi şurası nasıl olacaktı bi deyiver dediğin günleri unutup cracking, phishing kralı olup da foruma zerre kadar katkı sunmayan insanlar var. Alın işte bunun en basit örneği eskiden bu işi bilen bir elin parmaklarını geçmezdi şuan herkes çatır çatır hesap kırıyor eskiden günde 10 hesap dağıtılıyorsa bu mantığa göre şuan 100 hesap dağıtılmalı (misal) (ama haksızmıyım). Bence neler yapılabilir; Bir insana cracker sıfatı veriliyorsa mutlaka bunun bazı yükümlülükleri olmalı en kötü ihtimal haftada bir iki hesap vermeli, verebilmeli. Bununda kriteri olmalı, yeni üye olan bir arkadaşa verilebilecek düzeyde bir hesabı tutupta 5-6 yıllık bir üye alamamalı ki o yeni üye arkadaş girip gelsin arımıza ailemizi genişletsin, unutmayın birçoğumuz buraya sırf hesap alabilmek için gelmişti ama sonradan kalıcı olduk.

3. Bence ya eski bol sıfırlı günlere geri döneceğiz yada alış veriş yapan-yapacak olan arkadaşlara yeni sistem hakkında çok ayrıntılı seminer verelimki fiyatları hala eski sistemdeki gibi sanmasınlar.

4. Ref nasıl değerlenip önem kazanır? Bunu bende bilmiyorum ancak buna çözüm bulunmalıki bereket gelsin foruma. Şuan kimsenin ref ile uzaktan yakından ilgisi yok. Bi arkadaşın güzel bir önerisi vardı tam olarak bunumu demek istedi bilmiyorum ancak şöyle birkaç şey yapılabilir (yapılabilirmi onuda bilmiyorum) Öncelikle şuan +1 refi olan bir üyede bile seviye olarak yeşil koca bir çubuk görünüyor, deve ile cüce eşit durumda. 100 refi olanın kullanıcı bilgilerinin olduğu kısmı misal yeşil yap eğer adamın 10.000, 20.000 refi varsa oralar böyle yıldızlı mıldızlı rengarek birşey olsun, ref bank-borsa kur elindeki refi değerlendirsin millet, herkesin ısrarla istediği batak, okey, poker vs sistemini getir elindeki refle oynayıp birbirini ütsün arkadaşlar

5. Arkadaşlara yetkiler verin, zaten yönetici arkadaşlar sürekli takip ediyorlar forumu bu yüzden bölüm yetkililerini sık sık değiştirmende sakıncalı bir durum olacağını düşünmüyorum. Her forumda üye olmaktan öte bir yere gidemeyen arkadaşlara sen burada bir ayda olsa sorumluluk verirsen o adam bu foruma babasının malıymış gibi sahip çıkar.

Nerede hareket orada bereket demişler.

blizzard
Dream
admin
MoNaRcH
Zelzele255
99995555
Se7eN
bigfly10
bay_talha
caqlayan
nalınisyanı
Root
ANLOVE