Konu: karma
Tekil Mesaj gösterimi
24-Ağu-2010, 03:01:53   #3 (permalink)
sirri
Üye
 
sirri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #235 / Ağu 2010
Mesaj/konu: 252 / 41
Ref: 7 / 199
Seviye: sirri ısınmaya başladısirri ısınmaya başladı
Standart

AhmetAKAN nickli üyeden alıntı Mesajı göster
her mesaj ın sol alt kısmında bulunan teraziden veriliyor.

eğer bir mesajı beğendiysen veya haklı bulduysan veya işine yaradıysa teraziye basar gelen sayfada önce yukarıdaki radio(tekseçimliöğe) buttonlarından + karma ver i seçer, sonra comboBox(açılırseçimkutusu)dan vermek istediğin kadar puan seçip gönder dersin. böyle olunca pozitif karma gider. yani yeşil renkte karma.

eğer bi mesaj hakkında tarafsız san + karma ver i seçersin yine ama comboBox a dokunmadan gönder dersin. böyle olunca nötr karma gider. yani gri renkte karma.

eğer bir mesaj ı olumsuz bulduysan - karma ver i seçersin comboBox dan da vermek istediğin eksi puanı seçersin(en fazla o comboBox daki en yüksek değerin yarısı kadar seçebilirsin yoksa hata verir) ve gönder dersin. böyle olunca negatif karma gider. yani kırmızı renkte karma.

bu 3 farklı karmadan bir tanesini bir kullanıcıya verdiğinde yöneticilerin ayarladığı sayıda başka kullanıcıya oy vermedikçe o kullanıcıya tekrar oy kullanamazsın.

24 saat içinde en fazla yöneticilerin belirlediği kadar farklı kişiye karma verebilirsin.

Karma: ile belirtilen kısımda toplam karma puanın, Karma Etkisi: ile belirtilen kısımda ise başka insanlar üzerinde kullanabileceğin karma puanın yazar.

karma demek bi manâ da karizma puanı gibi birşeydir. forum içinde bir birimize değerlendirmeler de bulunuruz sürekli. şuan puanlarımız az olduğu için kimse pek bir etkisini göremiyor ancak ileride ak koyun kara koyun belli olucak.

(önemli olan karma etkisidir. çünkü o kısma admin bile müdahale edemez. yani b0z0 alayına gider ama . normal bi yönetici müdahale edemez.)


tşkler aga anladım
bi de bişey rica edeceğim sana kalmış bişey tabiki de ama imzanı değştiri misin??