Tekil Mesaj gösterimi
9-Oca-2014, 15:41:38   #11 (permalink)
MegaS
*Yonetici
 
MegaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #17054 / Eyl 2012
Yer: Ofis
Yaş: 39
Mesaj/konu: 5.977 / 228
Ref: 1000 / 27493
Seviye: MegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyorMegaS refe ref demiyor
Standart

sevcan45 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
bunun yargı ile alakası yok Hakan
promosyonlar dava konusu değil

sevcan45, mesajlarından gördüğümüz üzere mevcut hükümeti sevmiyorsun. Herkesin kişisel kanaati farklıdır, isteyen istediği partiye oy verir, destekler; sevmediği partiye de oy vermez.

Bu konuyla ilgili yorumumu yapayım;
Konu içeriğinde geçen banka Halkbank. Malum operasyon çerçevesinde adı geçen banka.
Konu ise bankanın yılbaşı hediyesi olarak gönderdiği kalem ve defteri etik bulmayıp geri gönderen milletvekillerinin promosyonları da etik bulmayıp iade edip etmeyecekleri.
Halkbankın promosyonu dediğimiz sadece belli milletvekillerine değil tüm milletvekillerini kapsıyor. Kaldı ki Halkbank öncesi de İşbankası bu promosyonu veriyordu. Ondan önce de başka bir banka herneyse. Ben de devlet memuruyum, biz de promosyon alıyoruz.
Kaynağın muhalifgazete. Başlığa ve habere bakınca, gündem de Halkbank ve AKP hükümeti olunca; Halkbank sanki sadece AKP milletvekillerine promosyon veriyormuş ta acaba onu iade ediceklermiymiş! gibisinden imalı bir haber olduğu açık.
Madem bir haber yapacaklar, o zaman neden "Ey 550 milletvekili, yılbaşı hediyeleri gibi promosyonları da iade edin" diye haber yapmıyor da sadece konu Halkbank olunca yine sanki hükümete özel bir durummuş gibi algı yaratmaya çalışıyor???
Ama yapamaz. Çünkü promosyon, banka ismi önemli olmayan en yüksek fiyatı veren bankayla yapılan anlaşmaya göre verilen yasal bir ödenek.
Neden İşbankası promosyon verdiği dönemde ya da başka bir banka verdiği dönemde, devlet memurları promosyon almasın diye haber yapmadı?

Amacı belli olan, tamamen siyasi amaç güden bu muhalifgazete haberine ilişkin konunun kapatılması da gayet normal.
Nokta
__________________
As darkness begins to cover the lands, the world yearns for MegaS

.

FLAŞ FLAŞ FLAŞ!!!
Güncel kampanyalardan haberdar olmak için linke tıklayınız.

.