Tekil Mesaj gösterimi
16-Haz-2012, 04:13:08   #37 (permalink)
ümit
1. Ümit
 
ümit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #10914 / Ağu 2009
Yer: Şişli / İstanbul
Yaş: 32
Mesaj/konu: 11.241 / 295
Ref: 27 / 4240
Seviye: ümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyorümit forumda seviliyor
Standart

Selamlar,

Ben 2 senedir defalarca anlatmama rağmen neden yasak olduğunu anlatamamışım. Bu kadar kişinin anlayamamasının yada hala yasaktan haberdar olmamasının sebebi benim zeka seviyemin yetersiz oluşu ve bu yetersizlikten kaynaklanan eksik bilgilendirme olduğu aşikardır. Kusura bakmayın, özür dilerim.

Şimdi yazdığım yazıdan sonra 1 kişi bile anlasa kardır diyerak gene açıklamaya çalışayım.

Malesefki bizim ülkemizde tartışma diye bir kavram yoktur. Kavga vardır, küfür vardır, kendi zeka seviyesinde alaycı yaklaşım vardır. Asla ve asla karşılıklı saygı çerçevesinde tartışmak diye bir olgu yada kavram yoktur. Tartışma adı altında tartışmanın becerilemediği ortamlar ise %90 Din, siyaset ve spordur. Spor bölümünün durumu ortada. Her şampiyonluk sonrası minimum 3 kişi banlanır. Her derbiden sonra minimum 4 kişi banlanır. Kaç kişi adam gibi dürüstçe yorum yapıp fikrini, tezini savunabiliyor? 5 ? 6 ? Kaç ? Daha spor bölümünde tartışmayı beceremeyip, küfür kıyametin gırla gittiği bir ortamda din gibi herkesçe kutsal sayılan bir konuyu nasıl tartışabiliriz?

Buranın adminleri wardom'da tanışıp kaynaştılar. Bu siteyide orada yaşanan olaylar sonucunda açtılar. 2004 -2007 yıllarında wardom bana göre Türkiye'nin en iyi forumuydu. Sevgi, arkadaşlık, sohbet, yardımlaşma üst düzeydeydi. Günlerden bir gün site yönetimi ani bir kararla foruma Din ve siyaseti soktu. O gün bu gündür bu 2 bölüm yüzünden abartısız yüzlerce kişi banlandı. 3000-5000 mesajlı adamlar gitti. Forumun tadı kalmadı. Benim gibi eski üye olup arada bir göz atanlar varsa aradaki uçurumu rahatlıkla görebilirler. Önümüzde böyle bir örnek varken tadımızı kaçırmaya yada bu sebepten dolayı üye kaybetmeye hiç niyetimiz yok.

Biz 2 yıl önce bu siteyi açarken neysek gene aynıyız. Din ve siyaset 2 yıl öncede yasaktı, şimdide yasak. Ben burada olduğum sürecede yasak. İlerde caqlayan ne yapar belli olmaz ama bana sorarsanız ikimizde bu forumdan gitmedikçe ref5.net'te dini ve siyasi konular bizim izin verdiğimiz (kandil, bayramlaşma, vb) sınırların dışına çıkmayacaktır.

Bakın 2 yıl önceki bir konu. http://ref5.net/cop-kutusu-forum31/c...lsun-konu4648/

Aynı bu gün açılan hayırlı cumalar konusu. O gün ne demişiz okuyalım.

BoZo nickli üyeden alıntı Mesajı göster
cümleten hayırlı Cuma'lar. Öncelikle ümitle bu kuralsız sitede kendimizce aldığımız ilk 2kural din ve siyaset bölümü olmaması. Sebebi herkesin farklı düşünceleri olabilir bu düşünceler yüzünden tartışmalar olmasın diye.

O günün şartlarında ceza sistemi sadece konuyu kapatmaktı. Bu gün ise -500 ref. Hatamız ne? Kuralları uygulamak mı?

Biz ne dedik? Ne şekilde olursa olsun dini konu açmak yasak. E bu konu dini değil mi? Dini. Sen hem git bizi hiçe say konu aç sonrada mazlumu oyna. Hayirli cumalar dedik -500 ref aldık. Ne bekliyordunuz? Duygu sömürüsü işe yaramayıp karar değişmeyince takke düşüp kel görünüyor. Bakın dindar kardeşimizin hoş görüsüneNe adamlığım kalmış ne rezilliğim. Niye, kuralı uyguladık diye.

Gelelim yorumlara. Bu kısmı herkesin anlayacağı şekilde net ve kısa yazacağım. Kimse kendini çok akıllı yada kurnaz sanıp, kendince laf soktuğunu sanıp, kendince bir şeyler yaptığını sanmasın. Biz kimin kim olduğunu, kimin kimin clone üyeliği olduğunu çok iyi biliyoruz. Kimse haddini ve sınırı aşmasın.
Biz herkesle dost arakadaş gibi olup, üye-admin arasına uçurum sokmayıp, saygı gösterip, değer veriyorsak bununda bir sınırı vardır.

Son olarak; herkesin dini kendinedir.
__________________
ref5 krallığının kurucusu 1. Ümit

E B D, T D, E G Y D.

Јunk - • Jαzzяα¡L •