Tekil Mesaj gösterimi
15-Haz-2012, 16:44:40   #16 (permalink)
AdolfHitler
Üye
 
AdolfHitler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #258 / Ağu 2010
Mesaj/konu: 1.870 / 280
Ref: 8 / 5
Seviye: AdolfHitler hiç refi kalmamış
Standart

ümit nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Konunun masumlukla yada basit bir cümleyle alakası yok. Kural ihlalinin sonucu uygulanan bir ceza-i işlem sadece. Bu gün "Hayırlı Cumalar'a" ses çıkartmazsak yarın "Sinagog'a gidiyorum" , "Pazar ayinini kaçırmayın" gibi konularada ses çıkartamayız. Sonra çıkar biri "banane senin ayininden" diye yazar konuya ve ayrımcılık,bölünme başlar. Dini konular her ne şekilde olursa olsun yasaktır. Bir kere göz yumarsak devamı gelecektir.

Konuyu açan ve buraya yazan kişininde bunu bilmediğine zerre kadar inancım yok. Dini duyguların arkasına sığınıp yapmış olduğu duygu sömürüsüde gerçekten komik. Zaten bu millet bu dini duygularının sömürülmesine oldum olası yatkındır. Neymiş "Hayırlı Cumalar" demek -500 Refmiş. Bilmiyor muydunuz? Gidip refim düştü diye konu açıp, sonrada buraya birde böyle konu açmanın amacı tamamen yandaş toplamak ve kararın değişmesini sağlamak amaçlıdır. Neden o konuya " ben hayırlı cumalar yazdım diye -500 ref almışım" yazmadı da buraya özel yeni acıtasyonlu konu açtı?

Diğer konunun linki: http://ref5.net/bize-yazin-forum6/re...-ya-konu81193/

Dini konularda gerekli zamanlarda gerekli esnekliği göstermişizdir. Hangi üyeyi bizden önce kandil mesajı yada bayram mesajı yayınladı diye cezalandırdık? Kimi banladık? Yada konuyu görmeyip, yeni konu açanı cezalandırdık?
Alın size birde bununla ilgili örnek.
http://ref5.net/karalama-defteri-for...rum-konu78348/

Dini konulara gösterdiğim sertlikten üyelerin gözündeki değerimi ve saygımı kaybediyormuşum. Çok net söylüyorum UMRUMDA DEĞİL! Bu güne kadar bu forumda yaptığım hiç bir şey kolay benimsenmedi, reddedildi hep. Zaman içinde verilen kararların doğruluğu görüldükçe, taklitlerimiz çıktı, uygulamalar ve prensipler yayılmaya başladı.

Son olarak herkesin kulağına küpe olsun " Forumda dini ve siyasi konu açmak yasaktır!"

Çok güzel açıklamışsın abi hak verdim ama %99 u müslüman bir ülkede de hayırlı cumalar demek dinsel olarak algılanmayadabilir.Sonuçta buda geleneğe ve kültür olarak da görülebilir.Bu biraz saçma oluyor yanlış anlama sadece düşüncemi söyledim