Tekil Mesaj gösterimi
29-Mar-2011, 00:00:08   #29 (permalink)
DeCobray
Administrator
 
DeCobray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #1 / Ağu 2001
Mesaj/konu: 25 / 885
Ref: 1000 / 3161
Seviye: DeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyorDeCobray forumda seviliyor
Standart

Selamlar,

Sitenin masrafları zaten çok fazla. Sadece aylık host gideri 90 TL. Bunun yanında backlink imleme vs çalışmalarınıda ilave edince aylık 120-130 TL gibi bir ücret oluyor . Bazen bu rakam 250-300 TL civarına çıktığıda olmuştur. Biliyorsunuz ki hiç bir üyeden ve yöneticiden bu ödemeler için yardım talep etmiyorum. Sitede de reklam yayınlamıyorum. Gelen reklam tekliflerinide düşünmeden reddediyorum.

Gelelim konuya. Ref5.net yoğun olarak saldırı alan bir sitedir. Aylık trafiği 40-70 Gb olarak değişmektedir. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda bizim alacağımız VPS yada benzeri bir hesabın aylık gideri 800-1200 TL olacaktır ( araştırdım ) Bu miktarıda ödemeyi düşünmüyorum. Ödeyecek birisi varsa bile bu tür bir oluşuma izin vermeyeceğimi daha önceden belirtmiştim. Hemen hemen her gün telif hakkı yüzünden 1 yada 2 adet şikayet maili tarafıma gelmektedir. Şu yedik yememedik diyen bir Beşiktaş taraftarı vardı. Onun için bile şikayet maili geldi. Konuyu kaldırdık. Bu aralar dizi ve film sitelerine yoğun baskılar var. Boş yere kurulu düzenimizi bozmaya gerek yok.

Konuya yeterince açıklık getirdiğimi düşünüyorum.

Kilitli.
__________________
İletişim:
.