Tekil Mesaj gösterimi
16-Şub-2012, 00:17:47   #1 (permalink)
yeti$bey
Üye
 
yeti$bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #9457 / Eyl 2011
Mesaj/konu: 707 / 170
Ref: 6 / 362
Seviye: yeti$bey ısınmaya başladıyeti$bey ısınmaya başladıyeti$bey ısınmaya başladıyeti$bey ısınmaya başladı
Standart Dini İçerikli Konular Hakkında..
Görüntüleme:


Değerli yönetici arkadaşlar,

Yaklaşık 4-5 aydır bu ortamda sizlerle birlikteyim. Çoğu yerde bulamadığım bir ortamı burada yaşadığımdan dolayı artık burası benim için vazgeçilmez bir yer oldu. Bu ortamı sağlayan herkese minnetlerimi sunarım.

Forumda dini konularla ilgili zaman zaman tartışmalar oluyordu ama hiçbirinde katılıp ortamı germe amacı taşımadım. Ne yazık ki bugün forumları gezerken şu konuya rastladım; http://ref5.net/karalama-defteri-forum21/kisisel-gelisim-kuran-i-kerimden-konu65935/ ve bu durum gerçekten beni fazlasıyla üzdü..

Biz ki Osmanlı'nın yadigarı, sırf İslam'ın başmevziini koruma adına Arap Yarımadası'nı fethetmiş Sultan Selim Hanların, Peygamber aşkından yollara düşen Veysel Karanilerin torunlarıyız. Şurada o kadar gereksiz, o kadar lakayıt sözlere bile değer verip üzerine defalarca konuşurken iki satır dinle, Hak'la alakadar şeyler paylaşılınca hemen ortadan kaldırma telaşındayız..

Çok mu dindarım? Hayır.. Çok mu Müslüman'ım? Hayır.. Günahı denizleri aşan biriyim ben de. Ama bu olaylar bunca yıldır, asırlardır kavgası verilen, uğruna neler neler yapılan bir din için haksızlık değil de nedir? Söyleyin Çanakkale'deki Ruh nedir? Ecdadı dinini koruma adına savaşmış kişiler değil miyiz? Bu olanlara gerçekten içim elvermiyor.

Ortamı germek, sizlere zorluk çıkarmak gibi hiçbir amacım bulunmamakta. Sadece bir nebze bile olsa değerlerimizi sizlere hatırlatmaya çalışan bir Türk genciyim.

Bu mesajı tüm içtenliğimle yazmış bulunmaktayım. Takdir yönetici arkadaşların..