Ref5 Güncel Forum  

  Ref5 Güncel Forum > Serbest Kürsü > Sinema > Bilim kurgu - Aksiyon
Şifrenizi mi unuttunuz ?

NOTICE Dikkat: Görüntülemekte olduğunuz konu eski bir konudur. Konuya son mesaj 239 gün önce yazılmış. Lütfen gerekmedikçe eski konuları hortlatmayalım.

 
Seçenekler Arama Stil
9-May-2012, 11:57:06   #1 (permalink)
Forum Uzmanı
 
MadMax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #9209 / Eyl 2011
Yer: ***StraNgeR ThaN PaRadisE***
Mesaj/konu: 3.565 / 1011
Ref: 20 / 5667
Seviye: MadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolik
Question Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Görüntüleme: 87681


1-The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)-1994
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Şu anda IMDB’ ye göre en iyi film olarak gösterilen Esaretin Bedeli, bunu sonuna kadar hakeden bir film. Esaretin Bedeli sadece bir hapishane filmi değil, ondan çok fazlası var bu filmde.
Başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve sevgilisini öldürmek suçundan Shawshank hapishanesine ömür boyu hapis cezasını çekmesi için gönderilir. Hapiste sessiz bir kişilik olarak dikkat çeken Dufrense, yıllardır hapiste olan Red ile güzel bir dostluk kurar. Ve uzun yıllar haksız yere girdiği hapishanede istemediği işler yapmak zorunda kalır.Tim Robbins ile Morgan Freeman’ın performanslarından güç alan bu 40’ların hapishane gerçeğine parmak basan eserin Stephen King’in romanından uyarlandığı da not düşülmeli. Ana akım hikaye anlatma sinemasının tavizsiz yönetmenlerinden Frank Darabont ise filme Oscar adaylıkları getirmişti.

2-The Green Mile (Yeşil Yol)-1999
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Stephen King'in romanından yine Frank Darabont'un uyarladığı büyük bir başyapıt.Etkileyici anlatımı, inanılmaz oyuncu performansları, sarsıcı idam sahneleriyle akıldan çıkmıyacak bir drama.Gerçek bir olaydan filme uyarlanan Yeşil Yol filminde; idam mahkumlarını hücrelerinden alıp, infazlarının gerçekleşeceği bir millik bir mesafede onlara eşlik eden bir infaz görevlisinin, ik küçük kızı öldürmekten idama mahkum edilen bir adamla olan diyalağu konu alınıyor. İdam mahkumu Coffey aslında iri cüssesine rağmen oldukça duygusal bir yapıya sahiptir. Bunu gören Edgecomb, ona gerçekten bu suçu işleyip işlemediğini sorar. Böylece hayatı boyu unutamayacağı bir insanı tanımış olur.

3.Papillon (Kelebek)-1973
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Hapishane filmlerine ‘destansı’ anlatıyı getirerek çığır açan bir başyapıt. Üç bölümde bir suçlunun tasvirini böylesi bir metotla yaparken Francis Ford Coppola’nın gangster filmine uyguladığını alana tahsis eden bir eser. Yönetmen Franklin J. Schaffner’ın zekasının kaynağında usta oyuncu Steve McQueen var.Sadece hapishane filmleri sevenler için değil, tüm sinemaseverlerin izlemesi gerek bir başyapıt olan Papillion’ da, Dustin Hoffman ve Steve McQueen film başrollerinde oynuyor. Filmin yazarının gerçek hayat hikayesinden alınma bir yapım olması insanı daha da bir etkiliyor açıkçası.
Lakabı kelebek olan Charriere, haksız yargılandığı bir mahkeme tarafından kaçmanın imkansız olduğu bir ada da hapishaneye gönderilir. Yolda tanıştığı Louis’ le, kaçma planlarını daha mücadeledeci olarak sürdürecektir. Ancak onlarca kez denemelerine karşın tam 20 yıldır bu hapishaneden kaçamamışladır. Ancak ikiside hiç vazgeçmeyecek, sonuna kadar şanşlarını zorlayacaklardır.

4.Hunger (Açlık)-2008
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Bobby Sands’in hapishanede yaptığı grevi ele alan yapıbozucu bir alt tür örneği. Diyalog odaklı orta bölüm sekansının yanında sessizlik üzerine Godardiyen bir format analizi diyebiliriz. Hapishane filmlerinin verdiği yegane başyapıtlardan. İngiliz sinemasının da medar-ı iftiharlarından biri.

5.Birdman of Alcatraz (Alcatraz Kuşçusu)-1962
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, ‘Alcatraz Hapishanesi’ gerçeğinin en çarpıcı beyaz perde temsillerindendir. ‘Yeni Hollywood’ düşüncesini fitilleyen yönetmenlerden John Frankenheimer’ın yaklaşımıyla dikkat çektiği kesindir “Alkatraz Kuşçusu”nun. Bu durum ‘ömür boyu hapis’ cezası aldıktan sonra bunu tek bir hücrede yalnız geçirmeye mahkum edilen bir adamın ‘insanlık’ arayışına, çekici bir ‘akıcılık’ getirmiştir. Elbette Burt Lancaster imzasını da arkasına alarak... Hollywood’da ‘Alcatraz’ kelimesinin ilk ortaya çıktığı yerlerden biridir bu eser.Defalarca izleyip sıkılmadığım filmlerden.

6-Cool Hand Luke-(Parmaklıklar Ardında )-1967
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Paul Newman’ın ‘suçlu’ performasından ve Vietnam Savaşı ile Soğuk Savaş’ın psikolojisinden güç alan dingin bir alt tür filmi. Bir Oscar ödülü bulunan eserin yönetmenlik koltuğunda Stuart Rosenberg oturuyor. Alanın ‘psikoloji’ odaklı bir noktaya uzanılabileceğini kanıtlamasıyla da, seçkinin içinde ‘alternatif’ bir yere yerleşiyor bizde “Parmaklıklar Ardında” adıyla bilinen “Cool Hand Luke”.

7-Dead Man Walking (Ölüm Yolunda)-1995
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Esaretin Bedeli’ nin Andy Dufrense’ i Tim Robbins’ in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı, Sean Penn ve Susan Sarandon gibi usta oyuncuların rol aldığı yapım, daha çok duygusal yönüyle ağır basıyor.
İdam gününü bekleyen bir mahkum ile onunla mektuplaşmaya başlayan rahibe arasında gidip geliyor film. Bu yakınlaşma sonucu rabibe aslında onun, idam mahkumu olmasına rağmen iyi bir insan olduğunu anlamasına nede olacaktır.

8-A Clokwork Orange (Otomatik Portakal)-1971
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Stanley Kubrick’in kült denebilecek filmi. Gerçek bir başyapıt.Alex ve çetesinin hikayesinin işlendiği film, Alex’in hapse düşmesiyle farklı bir hal alır. Alex devletin yeni programının kobayı olmayı kabul eder ve hikaye dersini verir. İçinde fazlasıyla müstehcen sahne var. Öyle bir iki dakikalıkta değil, izleyenlerin bunu göz önüne alması gerekir.

9. Celda 211 - 2009
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Temposu bir an bile düşmeyen, sürükleyici ve bir o kadar da etkileyici İspanyol yapımı hapishane filmi. Genel olarak hapishanedeki mahkumların, kötü koşullarda muameleye maruz bırakılmalarına bir eleştiri mesajı veriyor.insan hakları kategorisinde ödül de almıştır.
Juan adlı genç adam, gardiyan olarak işe başlayacağı hapishanede dolaşırken, tavandan düşen sert bir sicim yüzünden bayılır. Onu gezdiren gardiyanlar, yardım çağırmak için Juan’ ı 211 numaralı boş hücreye bırakırlar. Şans budur ya işte, tam o esnada da hapishanede bir isyan başlar. Üzerinde sivil kıyafet olduğundan, diğer mahkumlarda onun gardiyan olduğunu anlamazlar. İsyan bitene kadar mahkum rolünü devam ettirmek zorundadır.

10-American History X -1998
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
American History X, Edward Norton‘ un büyük çıkışını yaptığı film olarak söylebilir. Irkçılık konusuna çok güzel bir şekilde değinen, mutlaka izlenmesi gerek harika bir yapıt.
Filmde Edward Norton, babası zenciler tarafından öldürülen Neo Nazi bir adamdır. Arabasını soymak isteyen üç zenciyi öldürdükten sonra hapishaneye gönderilir. Burada başına gelen olaylardan sonra, neden ırkçı olduğunu sorgular.

11.Escape From Alcatraz (Alkatraz'dan Kaçış)-1979
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Don Siegel’dan unutulmaz bir kaçışın, hafif görkemli, 70’ler ruhuna uygun öyküsü. Başrolde Clint Eastwood ve ada hapishanesi Alcatraz var. 2.35:1 formatında ve ‘karakter ve mücadelesi’ konseptinde soğukkanlı ama anlamlı bir eser.Clint Eastwood ve New York’ ta Beş Minare filminin de oyuncu kadrosunda olan Danny Glover‘ in başrollerde olduğunu, Esaretin Bedeli’ yle hemen hemen aynı kurguda olan, hapishane filmleri kategorisindeki mutlaka izlenmesi gerek filmlerin başında yer alıyor. Filmin 1979 yılı yapımı olduğuna bakıp izlemekten vazgeçmeyin diye bir de not düşelim.
Daha yeni bir film olan “The Rock” filmininde geçtiği, Alcatraz hapishanesinden kaçmayı kafalarına koyan üç mahkumun etkileyici öyküsü.

12.Zonzon -1998
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
90’ların çıkıştaki Fransız yönetmeni Laurent Bouhnik imzalı, görsel açıdan dikkat çekici bir deneme. Pascal Greggory’nin başrol perfomansının yanında açı-mercek tercihleri konusunda sıkışmışlığa yaptığı yorumla halen zihinlerden çıkmadı “Zonzon”.

13. R - 2010
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Hapishanede kalan ‘mahkum psikolojisi’ konusunda ihtisas yapan bir ilk film. Tobias Lindholm-Michael Noer ikilisinin yüksek plan sekans alma ve ses bandı kullanma becerisiyle yükselen, yerine göre ‘şiddet’ ve ‘din’ gibi kavramlara da giren özel bir eser. Üstelik Danimarka mamulü...

14.Das Experiment (Deney) - 2001
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
2010’da bir Hollywood yeniden çevrimine malzeme olan yapıt, popüler sinema anlatısını iyi bilen Oliver Hirschbiegel’in çıkış filmi aynı zamanda. Moritz Bleibtreu’nun bir ‘kapan’a tıkılıp ‘denek’ hayvanı haline getirilmesi kuşkusuz hapishane filmi alanına ‘Biri Bizi Gözetliyor’ mantığını sokmuştu. Bu da zaten “Deney”in kısa sürede uzun yollar kat etmesini sağladı.

15-Le Trou - 1960
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Jacques Becker imzalı bir hapishaneden kaçış filmi. Fransa’nın da ‘gangster yaratma’ konusunda Hollywood ile bir zamanlar yarıştığını ispatlayan bir eser.

16.Un Prophete (Yeraltı Peygamberi) - 2009
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Malik adlı kimliğinden kopmuş bir Arap genci cezaevine düşer. Cezaevini kontrol eden Korsikalı mafya grubu Malik'i başka birini öldürmesi için zorlar. Malik cinayetinin ardından Korsikalı mafya grubunun el ayak işlerini yapar. Zamanla mafya liderinin en has adamı olacak. Cezaevinin dışına çıkma fırsatı bulduğunda kendi hesabına çalışmaya başlayacaktır. Fevkalade sürükleyici bir hikaye.

17.Murder in the First - 1995
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Ağır bir dram… Acı bir hikaye… Öksüz ve yetim hayatta kalmaya kalmaya çalışan iki kardeşten Henri Young, kız kardeşinin karnını doyurmak için beş dolar çalar ve hapse düşer. Hem de Alcatraz’a, sonra başarısız bir firar girişiminde bulunur. Sonrası ardı arkası kesilmeyen hücre cezası. Henri’nin hikayesi bir avukatla kesişir ve olaylar gelişir. Adalet sistemini ve kavramını sorgulamanızı sağlayacak bir hikayesi var. Ağırlıklı olarak mahkeme salonlarında geçiyor. Kevin Bacon, oyunculuğunu konuşturmuş.

18.The Count of Monte Cristo (Monte Kristo Kontu) - 2002
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Alexander Dumas’ın ünlü eserinden uyarlama olan film. Evlilik hazırlıkları yapan bir denizcinin arkadaşının ihanetine uğrayıp hapse düşmesi ve sonrasında intikam alması olrak özetlenebilir. Hapishaneden kaçış yöntemi diğer filmlerden farklılık arz eden güzel bir hikaye.

19.Felon (Mahkum) - 2008
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Wade Porter, evine giren hırsızı kazayla öldürür ve hapse düşer. Cezaevi aracında bir cinayete şahit olur ve hayatı değişir. Bir tarafta cinayet hakkında bilgi isteyen gardiyanlar diğer tarafta sessiz kalmasını isteyenler vardır. Cezaevi yalnızlığı kaldırmamaktadır. Beyazlar, Zenciler, Asyalılar ve Latinler ceazevinde gruplara bölünmüştür. Wade’in tek amacı süreyi doldurup hapisten çıkmaktadır. Hücresine gelen katil olayların seyrini nasıl değiştirecektir. Nişanlısıyla ilişkisi ne olacaktır. Sürükleyici filmdir vesselam.

20.First Time Felon (İlk Suç) - 1997
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Greg Yance, bir sokak çetesi mensubudur. Uyuşturucu satışından para kazanmaktadır. Bir gün bir polis baskınında yakalanır ve cezaevini boylar. Yalnız ilk suçu olduğu için bir uyum programına alınması uygun görülür ve uyum programına dahil olur. Eğer programı tamamlayamazsa hapse girecektir. Bu arada kendisiyle beraber aynı programa giden rakip çeten başka biri daha vardır. Greg, hayatını değiştirebilecek midir? Gerçek bir öyküymüş. Güzel bir hikaye.

21.O Brother, Where Art Thou? (Nerdesin Be Birader ? ) - 2000
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Bu film aksiyonlu, sert, gerilimin yüksek olduğu hapishane filmi arayanlar için değil maalesef. Komedi unsurlarına bolca yer verilen bir hapishaneden kaçış filmi.
Çaldıkları paraları, yakalanmadan saklayan ve bir an önce özgürlüklerine ve paralarına kavuşmak için plan yapan üç kafadarın hapishaneden kaçış öyküsü.

22.The Hurricane - 1999
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Denzel Washington‘ un başrolünde olduğu ve diğer hapishane filmleri kadar bilinmeyen, belki de hapishaneden kaçış teması üzerine kurgulanmamış olduğundan çok ilgi çekmemiştir. Ancak yine de kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında yerini almalı bence.
Kariyerinin dönüm noktasında olan bir Carter, sırf zenci düşmanı bir polis yüzünden, işlemediği bir cinayet suçundan hapse girer. Irkçılığa karşı duyduğu nefreti “16. Round” adlı otobiyografisinde anlatır. Kitabı okuduktan sonra onun suçsuz olduğuna inanan bir kadının sayesinde Cartes, yeniden özgür olabilmek için çabalamaya başlayacaktır.

23. The Last Castle – 2001
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Hayatı başarılarla dolu bir general, savaş sırasında verdiği yanlış emirle komutasındaki askerlerin bir jısmını kaybetmiştir. Bu sebeple yargılandığı askeri mahkeme tarafından hapis cezası alır. Askeri cezaevindeki mahkumlar arasında rütbesi en yüksek asker olduğundan oldukça dikkat çeker. Mahkumlara karşı kötü muamele gösteren hapishane müdürüne karşın, cezaevindei askerlerin toplu şekilde hareket etmesini sağlar ve kısa sürede yeniden saygı kazanır. Şimdiki hedefleri hapishaneyi ele geçirip yönetimin değişmesini sağlamaktır

24.Law Abiding Citizen - 2009
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Adalet sistemindeki çarpıklığı gözler önüne seren ve bir bölümü hapishanede geçse de, diğer filmlere göre daha az hapishane sahneleri mevcut.
Shelton, eşi ve küçük kızıyla yaşayan ve geçimini yaptığı icatlarla kazanan bir mühendistir. Bir gün iki saldırgan evlerine girer ve Shelton’ ın gözlerini önünde eşi ve kızını tecavüz ettikten sonra öldürür. Saldırganlar yakalanmış ve avukat Nick tarafından yapılan bir anlaşmaya göre, biri idam cezasına çarptırılırken diğeri ufak bir hapis cezasından sonra serbest kalmıştır. Bu kararla tatmin olmayan Shelton, kendi yöntemleri ile saldırganların cezalarını verecektir. Adalet sistemininde de suçu bulup, bu karar da kimlerin etkisi varsa, tek tek hepsini ortadan kaldırmak için uğraş verecektir.

25.Brubaker - 1980
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Çocukken izlediğim,hoşuma giden filmlerden.Henry Brubaker (Redford), Arkansas\’ta bulunan Wakefield cezaevine atanır. Cezaevinin gerçek koşullarını ’içeriden’ görebilmek için, müdürlüğünü yapacağı cezaevine bir mahkum kimliğinde giren Brubaker, kısa sürede işinin çok zor, hatta imkansız olduğunu anlar. Çürümüşlük ve suistimaller arasında doğru bildiğini yapmak, kolay olmayacaktır.

26.Tango & Cash - 1989
Sinema Tarihinin En İyi Hapishane Filmleri
Hem güldürüp ,hem de bolca aksiyon izlettiren filmdir.Los Angeles Polis Departmanı’nında narkotik polisleri olan Ray Tango ve Gabriel Cash, birbirleriyle rekabet halinde olan iki değerli kanun adamıdır.
Şehrin karanlık ve gaddar suç lordu Yves Perret, işlerine taş koydukları gerekçesiyle bu iki başarılı polisi bir cinayetle suçlanmalarını sağlayacak şekilde tuzağa düşürür.
Hapse giren iki kafadar onurlarını ve hayatlarını kurtarmak zorundadırlar. Ancak bu hiç kolay olmayacaktır.
Sovyetler Birliğin’nden Amerika’ya göç eden ünlü yönetmen Andrei Konchalovsky, bu filmle Hollywood’a adım atmış ancak, istediği kadar özgür olamadığı ve şartlara alışamadığı için projeyi yarıda bırakmıştı. Konchalovsky ’nin yarım bıraktığı işi tamamlamak Albert Magnoli’ye düşmüştü.
Sizin de izlediğiniz ,listede olmayan iyi hapishane filmleri varsa lütfen paylaşın.Konuyu hepbirlikte zenginleştirelim.


Konu MadMax tarafından ( 9-May-2012 Saat 12:07:37 ) değiştirilmiştir.
 

9-May-2012, 12:01:19   #2 (permalink)
Üye
 
AlemCi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #9278 / Eyl 2011
Yer: Adana
Yaş: 33
Mesaj/konu: 1.272 / 173
Ref: 8 / 648
Seviye: AlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyorAlemCi forumda seviliyor
Standart

Cehenemde ,Tango & Cash ve O şimdi Mahkum'da eklenebilir eline sağlık
 
9-May-2012, 12:08:51   #3 (permalink)
Forum Uzmanı
 
MadMax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #9209 / Eyl 2011
Yer: ***StraNgeR ThaN PaRadisE***
Mesaj/konu: 3.565 / 1011
Ref: 20 / 5667
Seviye: MadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolikMadMax tam bir refkolik
Standart

AlemCi nickli üyeden alıntı Mesajı göster
Cehenemde ,Tango & Cash ve O şimdi Mahkum'da eklenebilir eline sağlık

Tango & Cash iyi hatırlattın.Konuya eklendi.
 
9-May-2012, 12:28:36   #4 (permalink)
Kıdemli üye
 
Fragile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #11161 / Ara 2011
Yer: İstanbul
Mesaj/konu: 2.225 / 196
Ref: 23 / 8345
Seviye: Fragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolikFragile tam bir refkolik
Standart

cogunu izledim hakikaten cok iyi filmler
 
9-May-2012, 13:05:57   #5 (permalink)
Üye
 
321TuqaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #12040 / Mar 2012
Yer: BURSA
Yaş: 26
Mesaj/konu: 1.866 / 135
Ref: 35 / 14531
Seviye: 321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor321TuqaY refe ref demiyor
Standart

zonzon , teşekkürler güzel filmler
__________________
Koydum sevinçlerimi önüme baktım hepsi FENERBAHÇE, Şampiyon FENERBAHÇE
 
9-May-2012, 13:08:55   #6 (permalink)
Yönetici
 
LeßroN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #6142 / May 2011
Mesaj/konu: 10.424 / 3358
Ref: 38 / 11221
Seviye: LeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyorLeßroN refe ref demiyor
Standart

Başlığı görünce;Esaretin Bedeli kesin ilk sıradadır dedim
__________________

 
9-May-2012, 13:29:20   #7 (permalink)
Felaket Tellalı
 
Aragorn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #8991 / Ağu 2011
Yer: Ankara
Yaş: 24
Mesaj/konu: 4.208 / 267
Ref: 12 / 1100
Seviye: Aragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyorAragorn forumda seviliyor
Aragorn - MSN üzeri Mesaj gönder Aragorn isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

En iyi efsane Alcatraz.
__________________
.

?

Because fuck you that's why.
Electrical&ElectronicsEngg.
 
9-May-2012, 13:56:48   #8 (permalink)
Üye
 
gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7044 / May 2011
Yer: ORDU
Mesaj/konu: 1.023 / 33
Ref: 13 / 3419
Seviye: gokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyorgokhan forumda seviliyor
Standart

1 numara gerçekten de
 
17-May-2012, 07:10:58   #9 (permalink)
[AL(i)PER]
 
zafenat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #6051 / Nis 2011
Yer: Konya
Mesaj/konu: 15.177 / 3534
Ref: 0 / 102064
Seviye: zafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmışzafenat aşmış
Standart

Dostum @Madmaz ellerine sağlık. Heposi biri birinden güzel filmler. Filmleri kategori kategori sabitte ayırman süper olmuş. Yakıında en iyi korku, aksiyon, bilim kurgu, romantik komedi, savaş filmlerininde konularınıda bekliyoruz.
 
17-May-2012, 08:59:13   #10 (permalink)
Üye
 
YumukluSucurta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik: #7007 / May 2011
Yer: Bursa
Mesaj/konu: 1.631 / 118
Ref: 8 / 510
Seviye: YumukluSucurta forumda seviliyorYumukluSucurta forumda seviliyorYumukluSucurta forumda seviliyorYumukluSucurta forumda seviliyorYumukluSucurta forumda seviliyorYumukluSucurta forumda seviliyor
Standart

Böyle bi konuyu ancak senden beklerdim madmax, süpersin. Bilmediklerim de var, çok iyi bir rehber oldu bu. Amerikan History X daha üst sıraları hak ediyor bence.
Bu arada konuyu tamamen sen mi hazırladın? Eğer öyleyse ref veremediğim için daha çok üzüleceğim.
__________________
"Ben her zaman doğruyu söylerim, yalan söylerken bile."

IMDB MISSION COPMLETED

Konu YumukluSucurta tarafından (17-May-2012 Saat 09:26:06 ) değiştirilmiştir.
 


Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sinema Tarihinin Yasak Filmleri Serisi zafenat Korku - Gerilim 34 11-Tem-2014 00:37:53
Sinema Tarihinin Yasak Filmleri Seri 4 zafenat Korku - Gerilim 10 27-May-2014 14:14:28
Sinema Tarihinin En Acı Verici Darbeleri Veni-Vidi-Vici Mizah & Eğlence 1 23-Ağu-2011 18:34:03
Sinema Tarihinin Yasak Filmleri Seri 3 zafenat Korku - Gerilim 0 19-May-2011 19:34:29
Sinema Tarihinin Yasak Filmleri Seri 2 zafenat Korku - Gerilim 0 19-May-2011 18:11:02

bursa escort konya escort ankara escort bayan malatya escort antalya escort sivas escort elazig escort canakkale escort sanliurfa escort izmit escort izmir escort bursa escort bayan konya escort bodrum escort ankara escort kayseri escort antalya escort porno

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:09:55.

Teknik bilgiler Forum Bilgileri Yasal Uyar�
Powered by vBulletin
www.ref5.net
Forumu daha h�zl� kullanabilmeniz i�in google chrome taray�c�s�n� �neriyoruz.
ref5.net onay almaks�z�n iletilerin payla��ld��� bir forum sitesidir.
5651 say�l� yasaya g�re do�abilecek t�m sorumluluklar mesaj� yazan ki�iye aittir.
Her t�rl� �ikayetlerinizi �leti�im b�l�m�ne belirtebilirsiniz.
Yandex.Metrica

ankara escort vpills gold En yeni bodrum escort Kızların Sitesi. mobil porno bağlama buyusu porno izle izmit escort , izmit escort İstanbul Halkalı bölgesinde bulunan halkalı escort bayanların numaraları.
Ayrıca referens verdiğimiz diğer bir site escort bayan kelimesinde üst sıradadır. halkalı escort

Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.2